Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα παιδιά.Εχει βγάλει κάποιος ελατήρια από benelli rafaello.Αποθηκης και επαναστατικό.Προσπαθησα κάνα δυο φορές αλλά δεν...βέβαια δεν το ζορισα μη κάνω καμιά ζημιά
 
Καλησπέρα παιδιά.Εχει βγάλει κάποιος ελατήρια από benelli rafaello.Αποθηκης και επαναστατικό.Προσπαθησα κάνα δυο φορές αλλά δεν...βέβαια δεν το ζορισα μη κάνω καμιά ζημιά
Απο montefeltro εχω βγαλει....αλλα θελει λιγο ζεσταμα γιατι εχουν ασφαλιστικη κολλα...! Το πιο ασφαλες πιστευω ειναι να ριξεις βραστο νερο....
 
Last edited:
Μια ερώτηση στους φίλους που το ξέρουν , η που το έχουν δοκιμασι . Στην benelli M2 αν αφαιρέσω τον σύνδεσμο αποθήκης με την κανη θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα κατά την ώρα του κυνηγίου , η κανη του όπλου μου είναι 71 εκ . Ευχαριστώ εκ τον προτέρων .
 
Μια ερώτηση στους φίλους που το ξέρουν , η που το έχουν δοκιμασι . Στην benelli M2 αν αφαιρέσω τον σύνδεσμο αποθήκης με την κανη θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα κατά την ώρα του κυνηγίου , η κανη του όπλου μου είναι 71 εκ . Ευχαριστώ εκ τον προτέρων .
Καλημέρα φίλε μου, και στην m2 που έχω ακόμα αλλά και στην vinci που είχα τον σύνδεσμο τον είχα βγάλει και δεν είχα κανένα πρόβλημα,με πολλές τουφεκιές και χοντρά φυσίγγια σε παπιά.
 
Καλημέρα φίλε μου, και στην m2 που έχω ακόμα αλλά και στην vinci που είχα τον σύνδεσμο τον είχα βγάλει και δεν είχα κανένα πρόβλημα,με πολλές τουφεκιές και χοντρά φυσίγγια σε παπιά.
Καλησπέρα Χρήστο , σε ευχαριστω πάρα πολύ για τη βοήθεια Φίλε μου .
 
Θεωριτικα ειναι καλυτερα η κανη να ειναι ''ελευθερη'' ωστε κατα τη βολη να μπορει να κανει ελευθερη ταλαντωση, τωρα στη πραξη δεν γνωριζω και στη vinci ετσι ειναι και καποιοι αυτο το ελεγαν πλεονεκτημα.
Ειναι πλεονεκτημα .Η καλυτερη κανη στα μπενελια ειναι των vinci .Δυστυχως οι κυνηγοι θελουν κλασσικα οπλα
 
Ειναι πλεονεκτημα .Η καλυτερη κανη στα μπενελια ειναι των vinci .Δυστυχως οι κυνηγοι θελουν κλασσικα οπλα
Δύσκολο όπλο να το προτιμήσεις απο μια ραφαελο στο μάτι και στα χέρια

Βλητικα ίσως είναι ανώτερο
 
Και αυτοί που

Και αυτοί που την πλήρωσαν 2100; ( Ας πρόσεχαν ;)
Έτσι δε γίνεται πάντα; Ειδικά στα ηλεκτρονικά συμβαίνει ετησίως αυτό. Όταν βγει το καινούριο και πρέπει να ξεστοκαρει το παλιό για να μη μείνει απουλητο. Γι αυτό δε θέλει τρέλα και βιασύνη σε σοβαρές αγορές. Ευκαιρίες πάντα θα υπάρχουν, υπομονή και σύνεση θέλει.
 
Αφού εμείς εδώ στην Ελλάδα έχουμε την κακή συνήθεια να αλλάζουμε όπλα μόλις βγει το επόμενο ( λες κι το ποιο νέο είναι έτη φωτός μπροστά ..) καλά μας κάνουν . Στο εξωτερικό ειδικά στην Ιταλία που πανε για κυνήγι με 121-123 &302-303 έχουν μείνει πίσω τεχνολογικά... Όταν θα καταλάβουμε ότι η εξέλιξη του λεικανου σταμάτησε το 1930 τότε θα δούμε πως ένα όπλο το περνούμε για 3_4 ζωές.
 
Ισχύει οτι ο κώνος των benelli ειναι αχρωμίοτος επειδή το κοπτικό τον ανοιγει μετά την χρωμίωση;
Για την θαλάμη σίγουρα είναι αχρωμιοτη στην Ραφαέλο Κριο που έχω!! μάλλον και ο κώνος γιατί το είδα πρην κάμποσες μέρες που το έψαχνα το θέμα να δω τι και πώς?? είναι μαύρος και ξεχωρίζει από το άυλο που είναι καθρέφτης όταν το κοίταξα λίγο πλάγια όσο μπορούσα βέβαια, ήταν περίπου στους 2 πόντους!! (Μπωρει να φταίω και εγώ) αλλά καλό θα ήταν κάποιο παλληκάρι που ξέρει ποιο πολλά να μας πει!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top