Mossberg Team

Ναι είναι καλή επιλογή και το κακό είναι ότι στην Ελλάδα δεν περπανε η τουλάχιστον υπάρχουν κάτοχοι και δεν φαίνονται. Ρώτησα για 76 κάννη αλλά δεν έρχεται δεν ξέρω αν βγαίνει κιόλας. Κανονικά με απαίτηση του κοινού οι αντιπρόσωποι θα πρέπει να εξυπηρετούν και σε τέτοιες επιλογες.
Για εμπλοκές ακούγονταν αρκετά στα πρώτα κομμάτια αλλά μετά τίποτα.

Όσο για την sporting δεν ξέρω τι παραπάνω έχει. Ρώτησα αν έρθει και δεν ήξερα τίποτα στην αντιπροσωπία. Το καλό είναι ότι υπάρχει και στις mossberg μεγάλη ποικιλία τσοκ after market
 
Έτσι πληροφορικά το δεύτερο όπλο το πήρα μέσου Κύργια και ήρθε χωρίς το αυτί του κληστρου μου το έστειλε την επόμενη μέρα και μου το χρέωσε και από πάνω για μένα έχει τελειώσει αυτός απαραίτητη σημπεριφορα από επαγγελματία
 
Χθες ήμουν στου κυργια και επομιζα την 930. Η κάννη ακόμα και εξωτερικά φαίνεται πάρα πολύ καλή δουλεια καθώς και η βαφή. Ρίγα απίστευτη. Άσχημο οπλο στην όψη χοντροκομενο αλλά μόλις την επομησεις τα ξεχνάς όλα. Εμενα μου ερχόταν 100% και με λίγη επιμήκυνση ακόμα καλύτερα.
Πολυ ωραιο οπλο και σκυλι. Τα μονα αρνητικά για εμενα ειναι το βαρος του και το οτι δεν σου δινει επιλογη για εκδοση χωρις πορτινγκ. Πιστευω για οσους ενδιαφέρονται και με λιγα χρηματα παραπάνω ειναι καλυτερη επιλογη απο ενα μπαικαλ πχ
όταν το πιάνεις καταλαβαίνεις <<όπλο>> στα χέρια σου γιατί παραμένει στα υλικά κατασκευής προηγούμενης 10ετίας
βλητικά σαν κάννη η εταιρεία έχει άριστες κριτικές όπως πάντα
το βάρος της πια δεν είναι τόσο ενοχλητικό στα 3100-3120 με 71 κάννη
εκτιμώ ότι είναι μια καλή πρόταση από τιμή σε σχέση μ αυτά που προσφέρει
 
Έτσι πληροφορικά το δεύτερο όπλο το πήρα μέσου Κύργια και ήρθε χωρίς το αυτί του κληστρου μου το έστειλε την επόμενη μέρα και μου το χρέωσε και από πάνω για μένα έχει τελειώσει αυτός απαραίτητη σημπεριφορα από επαγγελματία
Εκείνο το αυτί παίζει πολυ δεν ξέρω τι γίνεται μετά από τουφεκιδι
 
Εποικοινωνησα με τον κυργια για αγορα μαμα τσοκ της 9200..κ πιο συγκεκριμενα το 4* και το 1* γιατι οπως εχω ξαναπει τα εχω χασει λογω μη χρησης τους εδω κ πολλα χρονια.. ειπα να τα παρω ετσι να υπαρχουν...τιμη 41€ εκαστο..κ το επανατατικο ελατηριο που κινει το κλειστρο στα 7,50€..το παλιο βεβαια δεν εχει παθει τιποτα κ "κοβει δαχτυλα" το κλειστρο πατωντας τον "απελευθερωτη" αλλα το φοβαμε μηπως δεν βρω μιας κ εχει σταματηση η παραγωγη του εν λογω οπλου..
Παντως με διαβεβαιωσε η κοπελια οτι στο καταστημα υπαρχουν ανταλλακτικα..
Στελιο εχε το στα υποψιν...ω μη γεννειτω βεβαια...
 
σαν του ταμτακου το οπλο ειναι με αυτα τα χρυσα! .sarcastic.
Aυτο ειχε ο Ταμπτακος στο Ναυτικο .sarcastic.
Βγαίνει και με μαύρα αντί για χρυσά (κι εγώ τα χρυσά μπιχλιμπίδια στα όπλα τα σιχαίνομαι) ;) https://www.mossberg.com/product/940-jm-pro-85113/
Το καλό για μένα είναι το νέο σύστημα αερίων που λέει ότι δε χρειάζεται καθάρισμα μέχρι 1500 φυσίγγια !!! (Για την 9200 έλεγε μέχρι 200 :()!!
Αυτό που δε μ'αρέσει είναι η μεγάλη αποθήκη (άχρηστη/αχρείαστη) ... και το βάρος 3.500 γρ. - αν ήταν 3.200 - 3.300 το πολύ ... :rolleyes:
Το ότι βγαίνει με κάννη μόνο 24" (61 πόντους) δεν με χαλάει καθόλου. Και η 9200 μου με 61 είναι, και δεν είχα ποτέ θέμα ... ;)
 
Εποικοινωνησα με τον κυργια για αγορα μαμα τσοκ της 9200..κ πιο συγκεκριμενα το 4* και το 1* γιατι οπως εχω ξαναπει τα εχω χασει λογω μη χρησης τους εδω κ πολλα χρονια.. ειπα να τα παρω ετσι να υπαρχουν...τιμη 41€ εκαστο..κ το επανατατικο ελατηριο που κινει το κλειστρο στα 7,50€..το παλιο βεβαια δεν εχει παθει τιποτα κ "κοβει δαχτυλα" το κλειστρο πατωντας τον "απελευθερωτη" αλλα το φοβαμε μηπως δεν βρω μιας κ εχει σταματηση η παραγωγη του εν λογω οπλου..
Παντως με διαβεβαιωσε η κοπελια οτι στο καταστημα υπαρχουν ανταλλακτικα..
Στελιο εχε το στα υποψιν...ω μη γεννειτω βεβαια...
Τασο χτυπα ενα 4αρι μαμα και απο ενα επανατατικο και αν εχει και σετ με αλλα εξαρτηματα κανε ενα κιτακι τετοιο για καβα.
Αν δεν σου κανει εμπλοκες μην τα αλλαξεις παντως, κρατα τα να τα εχεις
 
Back
Top