Breda 930i

Δεν νομίζω να θέλει να ξεπεράσει την Benelli Δημήτρη για μια θέση στην αγορά ψάχνει, πολύ ωραίο όπλο φαίνεται όμως. Η τιμή της είναι λίγο πικραμυγδαλο από ότι βλέπω εδω.
http://esquirefirearms.com/product/breda-930i/
Και εμένα το 1700€ χλωμό μου φαίνεται.
 
Γιαννη απροβληματιστη;
Έκανε εμπλοκή εφέτος μετά από πέντε χρόνια χωρίς καθόλου καθαρισμα. Στο νησί που την είχα έχει φοβερή σκόνη όταν κυνηγαμε ορτυκια. Μετά το καθαρισμα της σκανδαλοθηκης και των ελατηριων κελαιδαει πάλι.
 
Η Αμερικανική αγορά πετυχαίνει θαύματα.

Γιαννη ειναι η μονη αναπτυσσομενη αγορα κυνηγετικων και σκοπευτικων στον κοσμο και δικαιως οι οπλοβιομηχανιες ριχνουν ολο το βαρος τους εκει. Κυνηγι απο 10 χρονων μεχρι τα βαθεια γεραματα, σκοπευτηρια, ο χαλαροτερος νομος οπλοκατοχης στον κοσμο, αντρες, γυναικες, παιδια. Και το βασικοτερο. Θεωρειται κιριλε να εχεις οπλο για σκοπευτηριο και κυνηγι. Αγορα για ολα τα γουστα απο φτηνιαρικα μεχρι πανακριβα σκοπευτικα και πολυ απαιτητικος πελατης που δεν ανεχεται την κοροιδια με τιποτα. Οι οπλοβιομηχανιες τα δινουν ολα γιαυτη την αγορα, για τους λιγους φανατικους του ειδους στην Ευρωπη δεν πολυασχολουνται.
 
αν μπορει η καννη να αγορασθει "εξτρα" και να κουμπωνει σε καποια μπεναλακια .... θα εχουμε το ιδιο αποτελεσμα με λιγοτερο απο τα μισα λεφτα :)
 
Και αν κρίνω από το κλείστρο και το σκοπευτικό του θέματος, μάλλον 70άρα θαλάμη ... .xm.

θα βγεί σε 70 & 76 θαλάμη και ο αγοραστής θα έχει την επιλογή να διαλέξει , δεν ξέρω όμως τί θα έρθει Ελλάδα

Νομίζω Πάυλο, η συνεργασία ξεκίνησε από το super poze PEGASUS της BREDA που έχει κατασκευαστεί από τη ΖOLI και στην ουσία είναι ίδιο όπλο με το ZOLI COLUMBUS.

τότε ήταν μια απλή συνεργασία , πλέον ανήκει στην οικογένεια Zoli
 
Ισπανία η μαύρη έκδοση έχει €1.475
Δεν πιστεύω να είναι ίδιο με το μοντελλο για την Αμερικανική αγορά.
Ο μεγάλος μοχλος ανοιγματος του κλειστρου και ίσως η βιδα της παπιας να ειναι custom.
 
Last edited:
Δεν πιστεύω να είναι ίδιο με το μοντελλο για την Αμερικανική αγορά.
Ο μεγάλος μοχλος ανοιγματος του κλειστρου και ίσως η βιδα της παπιας να ειναι custom.
Συνφωνω με τον Γιάννη για την βίδα της παπιας που στην ουσια είναι ένα αντιβαρο και για μοχλο ανοίγματος, για την supersport τα φτιάχνει η Briley.

imgurl



free image uploader

Να και οι ομοιότητες που βλεπω.
 
Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου η νέα μόδα να βάζουν χρώμα στα όπλα σκοπευτικά και μη. Για να μην πω κάποιο παράδειγμα πιο χοντρό θα αρκεστώ να πω ότι μου θυμίζει τους ποδοσφαιριστές που παίζουν με τα χρώματα στα παπούτσια τους... .sarcastic.

Βέβαια γούστα είναι αυτά. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...
 
Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου η νέα μόδα να βάζουν χρώμα στα όπλα σκοπευτικά και μη. Για να μην πω κάποιο παράδειγμα πιο χοντρό θα αρκεστώ να πω ότι μου θυμίζει τους ποδοσφαιριστές που παίζουν με τα χρώματα στα παπούτσια τους... .sarcastic.

Βέβαια γούστα είναι αυτά. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα...
Χρήστο μπορείς να βάλεις ένα ροζ-φούξια φουλάρι να είσαι ασορτι με το όπλο... .ha ha ha.
 
12088588_927224457348451_8728056674842246270_n.jpg
 
Back
Top