Cal.20

Τα έχεις δει από κοντά?
Όχι γιατί είμαι μακριά αλλά ήρθα σε επαφή για να το πάρω και στα επίμαχα σημεία ήταν άψογο εκτός των κανών που δεν είναι της αρεσκείας μου. Έχω πει ότι λεφτά για τουφέκια θα δώσω μόνο αν είναι όπως το θέλω! Όμορφα υπάρχουν πολλά αλλά να μην τα φάει η ντουλάπα γιατί ήταν λάθος το τσοκάρισμα ή το ένα ήτο άλλο!
 
Όχι γιατί είμαι μακριά αλλά ήρθα σε επαφή για να το πάρω και στα επίμαχα σημεία ήταν άψογο εκτός των κανών που δεν είναι της αρεσκείας μου. Έχω πει ότι λεφτά για τουφέκια θα δώσω μόνο αν είναι όπως το θέλω! Όμορφα υπάρχουν πολλά αλλά να μην τα φάει η ντουλάπα γιατί ήταν λάθος το τσοκάρισμα ή το ένα ήτο άλλο!
Έτσι είναι...και εγώ τα δίκανα 4-2 3-1 τα αποκλείω

Μόνο αν είναι μεγάλη ευκαιρία και αξίζει να μπεις σε επεμβάσεις.
 
Άμα βλέπεις τις τιμές εκεί βάζεις τα κλάματα.....ανάθεμα τη χασούρα και τη διαδικασία που χρειάζεται.


Mπορεί να ανέλυσε όλη την διαδικασία ο φίλος Νικηφόρος, αλλά δεν ξέρω, εάν στα δικά μας τοπικά αστυνομικά τμήματα εάν τους πεις ότι θέλεις να αγοράσεις εάν όπλο από εξωτερικό,να θα προθυμοποιηθουν να σε βοηθησουν, η θα σου πούνε απλά ένα " δεν γινεται "..... .think.
 
Last edited:
Mπορεί να ανέλυσε όλη την διαδικασία ο φίλος Νικηφόρος, αλλά δεν ξέρω, εάν στα δικά μας τοπικά αστυνομικά τμήματα εάν τους πεις ότι θέλεις να αγοράσεις εάν όπλο από εξωτερικό,να θα προθυμοποιηθουν να σε βοηθησουν, η θα σου πούνε απλά ένα " δεν γινεται "..... .think.
Εγώ στο ΑΤ της περιοχής μου δεν αντιμετόπισα πρόβλημα ούτε αδιαφορία. Αλλά γνωρίζω άλλους που όντως δεν τα κατάφεραν σε άλλες περιοχές.
Πάντως μια ερώτηση για να ξεκινήσετε την διαδηκασία δεν είναι κακιά.
 
Zabala Berri Cal 20 με 71 εκατοστά κάννες και εναλλασσόμενα τσοκ!
Απόλαυση να το κρατάς στα χέρια σου!
Και τιμή αν θυμάμαι καλά 850 Ευρωπαϊκά την θεωρώ πολύ καλή!
Πριν 2 μήνες πήρα από τον Κύργια το berri lux ...
Πολύ ευχαριστημένος!
 
Φυσίγγια τα Remington έχω ρίξει εξαιρετικά αλλά πανάκριβα
Τα Ναβάρο πολύ μέτρια
τα fiocci πολύ καλά
Τα lampro μέτρια
περιμένω τα f2 bp για να τα δοκιμάσω
Και τα nobel desperante δεν με ενθουσίασαν
Σε τσιχλοκοτσυφα δυστυχώς μόνο καθώςδεν έχω σκύλο ,αλλά δεν έχει και θηράματα
 
Από Πολυγυρο Χαλκιδικής
Και για φασσες εκανα εξόδους αλλά δε συνάντησα
Προχτές συναντήθηκα με κοπαδακι γερακοτσιχλεσ αλλά ήταν μακριά
Τσιχλοκοτσυφα έχει μπόλικα μόλις πέφτει η θερμοκρασία
Με 13 βαθμούς και άνω εξαφανίζονται και αυτά...
Στην ορεινή Σερρών σκέφτομαι να πάω με ένα φίλο που έχει σκύλο για φασσιανο.
ΣΤο όπλο χρησιμοποιω τσοκ 4 και 3. Με την τεσσάρα παίρνω τα περισσότερα... Δοκίμασα και το τσοκ 2 αλλά έχω την αίσθηση ότι τα στέλνει πολύ μαζεμένα τα σκάγια.
Αύριο θα πάω δοκιμή σκοπευτήριο με έξι φύλλα χαρτιού α2 που αγόρασα για να κάνω δοκιμή από τα 35 μέτρα με τα τσοκ 2 3 κ 4 για δω τη διασπορά των ελαφιών στην πράξη...
 
Φυσίγγια τα Remington έχω ρίξει εξαιρετικά αλλά πανάκριβα
Τα Ναβάρο πολύ μέτρια
τα fiocci πολύ καλά
Τα lampro μέτρια
περιμένω τα f2 bp για να τα δοκιμάσω
Και τα nobel desperante δεν με ενθουσίασαν
Σε τσιχλοκοτσυφα δυστυχώς μόνο καθώςδεν έχω σκύλο ,αλλά δεν έχει και θηράματα

Ωραίο διασποράς το πελαγκρι.

Πολύ Καλό το speed το κανονικό
Πολύ καλό το rc 28 αλλά και το 24
Πολύ καλό και το f2 long range
 
Φυσίγγια τα Remington έχω ρίξει εξαιρετικά αλλά πανάκριβα
Τα Ναβάρο πολύ μέτρια
τα fiocci πολύ καλά
Τα lampro μέτρια
περιμένω τα f2 bp για να τα δοκιμάσω
Και τα nobel desperante δεν με ενθουσίασαν
Σε τσιχλοκοτσυφα δυστυχώς μόνο καθώςδεν έχω σκύλο ,αλλά δεν έχει και θηράματα
Ρίξε το Sellier&Bellot Favorit και θα με θυμηθείς, 28γρ είναι μαλλινόταπο. Σε 7-8-9 για όλα τα μικρομεσαία φτερωτά άψογο.
 
Ρίξε το Sellier&Bellot Favorit και θα με θυμηθείς, 28γρ είναι μαλλινόταπο. Σε 7-8-9 για όλα τα μικρομεσαία φτερωτά άψογο.
Ντοκτορα εμένα με χάλασε το μπελοτ.... Πολύ αργό και ειδικά το χειμώνα αποδεικνύεται πατάτα


Δεν έχει καμία σχέση με τα άλλα που αναφέρω πάνω.

Το έριξα με την μπενελι μόνο. Θα το δοκιμάσω και με την Μπερέτα
 
Back
Top