Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Συμφωνώ με τα λεγόμενα σου. Οι πόντιοι όμως είναι Έλληνες και ήρθαν στη πατρίδα δεν έχει σχέση με αυτο που συμβαίνει τώρα.

Απ΄όσα εχω διαβάσει δεν καλοδεχτήκαμε ούτε τους πρόσφυγες της Μικρασιατικής καταστροφής του 1922 , οι οποίοι χαρακτηρίστηκαν ως τουρκόσποροι απο εμάς τους Ελληναράδες , ,αλλά ούτε και αυτούς που απελάθηκαν απο την Κωνσταντινούπολη το 1964-65.Οτι μας χαλάει τη βόλεψη μας, μας ενοχλεί.
Τέτοιοι ήμασταν παντα και γι αυτό τρωγόμαστε μεταξύ μας μια ζωή.
Πόσο μάλλον με όλους αυτούς που έχουν κατακλύσει την χώρα,τουλάχιστον εδω και 15 χρόνια , αφού όλα είναι ενα σχέδιο.
Για μένα προσωπικά ενέργειες σαν την παραπάνω με τα σουβλάκια και το αλκοολ ,ειναι καταδικασμένες ,είναι πράξεις ηλιθίων που ανήκουν σε σκοτεινό παρελθόν και δεν με ενδιαφέρει τι ειπε ο κάθε Γιαννούλης . Δηλαδή επειδή το είπε ενας Συριζαιος στη βουλή ,καταδικάζουμε αυτόν αλλά οχι το γεγονός.Αντιθέτως το επικροτούμε.
Δεν αντιμετωπίζονται ετσι τα προβλήματα σε μια χωρα "πολιτισμένη " που κατά τα άλλα θελει να λέγεται και Ευρωπαική .
Νομίζω ότι κάπου χάσαμε την μπάλα .
 
Last edited:
Απ΄όσα εχω διαβάσει δεν καλοδεχτήκαμε ούτε τους πρόσφυγες της Μικρασιατικής καταστροφής του 1922 , οι οποίοι χαρακτηρίστηκαν ως τουρκόσποροι απο εμάς τους Ελληναράδες , ,αλλά ούτε και αυτούς που απελάθηκαν απο την Κωνσταντινούπολη το 1964-65.Οτι μας χαλάει τη βόλεψη μας, μας ενοχλεί.
Τέτοιοι ήμασταν παντα και γι αυτό τρωγόμαστε μεταξύ μας μια ζωή.
Πόσο μάλλον με όλους αυτούς που έχουν κατακλύσει την χώρα,τουλάχιστον εδω και 15 χρόνια , αφού όλα είναι ενα σχέδιο.
Για μένα προσωπικά ενέργειες σαν την παραπάνω με τα σουβλάκια και το αλκοολ ,ειναι καταδικασμένες ,είναι πράξεις ηλιθίων που ανήκουν σε σκοτεινό παρελθόν και δεν με ενδιαφέρει τι ειπε ο κάθε Γιαννούλης . Δηλαδή επειδή το είπε ενας Συριζαιος στη βουλή ,καταδικάζουμε αυτόν αλλά οχι το γεγονός.Αντιθέτως το επικροτούμε.
Δεν αντιμετωπίζονται ετσι τα προβλήματα σε μια χωρα "πολιτισμένη " που κατά τα άλλα θελει να λέγεται και Ευρωπαική .
Νομίζω ότι κάπου χάσαμε την μπάλα .
Δημητρη δεν ειναι καθολου πραξεις ηλιθιων
ειναι καθοδηγουμενες οδηγιες απο ξενα κεντρα που εχουν βαλθει
να αποτελειωσουν αυτον τον Λαο
Δεν ειναι τυχαιο γεγονος που καθε φορα απο αυτο το καρκινωμα
που λεγεται Συριζα
θα βρεθει ενας Γιαννουλης να πεταξει μια παπαρα
Το θεμα ειναι γιατι ο Ελληνας φορολογουμενος να αναγκαζεται
να πληρωνει απο τον ιδρωτα του Γιαννουλιδες και καθε λογης
ιδεολογους απο την στιγμη που δεν προσφερουν τιποτα
στην κοινωνια μονο διχοτομηση
 
Δημητρη δεν ειναι καθολου πραξεις ηλιθιων
ειναι καθοδηγουμενες οδηγιες απο ξενα κεντρα που εχουν βαλθει
να αποτελειωσουν αυτον τον Λαο
Τι ειναι καθοδηγουμενο ,το ψήσιμο χοιρινού και το αλκοόλ; Σ αυτό αναφέρομαι.

Δεν ειναι τυχαιο γεγονος που καθε φορα απο αυτο το καρκινωμα
που λεγεται Συριζα
θα βρεθει ενας Γιαννουλης να πεταξει μια παπαρα
Κώστα δεν καταλαβαίνω τι δουλεια εχουν τα καρκίνωμα ,ο Συριζα και ο καθε Γιαννούλης . Ο συγκεκριμένος αναφερθηκε σε κατι που διοργανώνουν καποιοι εξω απο τις δομές. Αυτο σχολιάζουμε και οχι τον Συριζα.
Συμφωνείς με αυτές τις ενέργειες;
Απο την άλλη κι εγω εχω να πω πως ντρέπομαι ειλικρινά για την απάντηση του Κυρανάκη ο οποίο καλυψε τα σκατα λέγοντας ότι
ότι η κατανάλωση χοιρινού και αλκοόλ στην Ελλάδα επιτρέπεται, συνεπώς κάτι τέτοιο θα περιόριζε τα δικαιώματα των ελλήνων πολιτών.
Ελα moon στον τόπο σου !!!
Τσαμπα τα νιατα του και αυτο που εκπροσωπεί.Άλλος ενας που νομίζει οτι απευθύνεται σε στρατιωτάκια ή πρόβατα .
 
Τι ειναι καθοδηγουμενο ,το ψήσιμο χοιρινού και το αλκοόλ; Σ αυτό αναφέρομαι.


Κώστα δεν καταλαβαίνω τι δουλεια εχουν τα καρκίνωμα ,ο Συριζα και ο καθε Γιαννούλης . Ο συγκεκριμένος αναφερθηκε σε κατι που διοργανώνουν καποιοι εξω απο τις δομές. Αυτο σχολιάζουμε και οχι τον Συριζα.
Συμφωνείς με αυτές τις ενέργειες;
Απο την άλλη κι εγω εχω να πω πως ντρέπομαι ειλικρινά για την απάντηση του Κυρανάκη ο οποίο καλυψε τα σκατα λέγοντας ότι
ότι η κατανάλωση χοιρινού και αλκοόλ στην Ελλάδα επιτρέπεται, συνεπώς κάτι τέτοιο θα περιόριζε τα δικαιώματα των ελλήνων πολιτών.
Ελα moon στον τόπο σου !!!
Τσαμπα τα νιατα του και αυτο που εκπροσωπεί.Άλλος ενας που νομίζει οτι απευθύνεται σε στρατιωτάκια ή πρόβατα .
Δηλαδη για να καταλαβω αν στην περιοχη σου στησουν μια δομη
εσυ θα σταματησεις να ψηνεις χοιρινο για να μην παθουν ψυχολογικο
οι Μουσουλμανοι ;
Με την ιδια λογικη να σφραγισουμε τις ταβερνες και τα σουβλατζιδικα γιατι
μπορει ο καπνος να ενοχλησει τον Χασαν
Αληθεια οι Χριστιανοι ή μη Μουσουλμανοι που ζουν ή εμπισκεπτονται νομιμα Μουσουλμανικες χωρες εχουν τον ιδιο σεβασμο -αντιμετωπισει ;
Καπου αρχιζουμε και χανουμε την μπαλα και το χειροτερο
απο ολα ειναι οτι θα καταστρεψουμε τις επομενες γενιες
που ακολουθουν
Ειπαμε κριμα οι ανθρωποι ειναι Προσφυγες πολεμου
αλλα οχι και να στησουμε κωλο
 
Οπως ειπαν και οι ομιλητες στο βιντεο οι σημερινοι λαθρομεταναστες
δεν εχουν καμια σχεση με τους προηγουμενους ανημπορους φουκαραδες
Εγω θυμαμαι εποχη 1998-99 που υπηρετησα στον Εβρο και στα φυλακια των Φερρων εως την Γεμιστη
αρκετες φορες ειχαμε πιασει λαθρομεταναστες συνηθως Κουρδους
ποτε μα ποτε δεν μας πειραξαν αλλα ουτε ειχαν απειλιτικες διαθεσεις
Εδω εχουμε να κανουμε με αλλες ρατσες που το 10% ειναι πραγματικοι
προσφυγες πολεμου οι αλλοι απλα πουλανε τρελα
Αν το κρατος δεν λαβει μετρα να τους στειλει αμεσα στην Ευρωπη η στις πατριδες τους
θα εχουμε ασχημα ξεμπερδεματα με τους Σειχιδες
Των Φερρων ? Σε ποιο αν επιτρεπεται ?
 
Δηλαδη για να καταλαβω αν στην περιοχη σου στησουν μια δομη
εσυ θα σταματησεις να ψηνεις χοιρινο για να μην παθουν ψυχολογικο
οι Μουσουλμανοι ;
Με την ιδια λογικη να σφραγισουμε τις ταβερνες και τα σουβλατζιδικα γιατι
μπορει ο καπνος να ενοχλησει τον Χασαν
Αληθεια οι Χριστιανοι ή μη Μουσουλμανοι που ζουν ή εμπισκεπτονται νομιμα Μουσουλμανικες χωρες εχουν τον ιδιο σεβασμο -αντιμετωπισει ;
Καπου αρχιζουμε και χανουμε την μπαλα και το χειροτερο
απο ολα ειναι οτι θα καταστρεψουμε τις επομενες γενιες
που ακολουθουν
Ειπαμε κριμα οι ανθρωποι ειναι Προσφυγες πολεμου
αλλα οχι και να στησουμε κωλο
Πρόσφυγες ειναι όταν περάσουν τα συνορα της χώρας που είναι σε εμπόλεμη κατάσταση και βρεθούν στην πρώτη ειρηνική χωρά . Απο εκει και περα θεωρούνται μετανάστες ( παράνομοι ή νόμιμοι αναλόγως )
 
Τι ειναι καθοδηγουμενο ,το ψήσιμο χοιρινού και το αλκοόλ; Σ αυτό αναφέρομαι.


Κώστα δεν καταλαβαίνω τι δουλεια εχουν τα καρκίνωμα ,ο Συριζα και ο καθε Γιαννούλης . Ο συγκεκριμένος αναφερθηκε σε κατι που διοργανώνουν καποιοι εξω απο τις δομές. Αυτο σχολιάζουμε και οχι τον Συριζα.
Συμφωνείς με αυτές τις ενέργειες;
Απο την άλλη κι εγω εχω να πω πως ντρέπομαι ειλικρινά για την απάντηση του Κυρανάκη ο οποίο καλυψε τα σκατα λέγοντας ότι
ότι η κατανάλωση χοιρινού και αλκοόλ στην Ελλάδα επιτρέπεται, συνεπώς κάτι τέτοιο θα περιόριζε τα δικαιώματα των ελλήνων πολιτών.
Ελα moon στον τόπο σου !!!
Τσαμπα τα νιατα του και αυτο που εκπροσωπεί.Άλλος ενας που νομίζει οτι απευθύνεται σε στρατιωτάκια ή πρόβατα .
Φίλε dim σε αυτή τη χωρά που έτυχε να ζω όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι , κανένας δεν μου απαγορεύει να κάνω τον σταυρό μου ή να τρώω χοίρινο και κανένας δεν απαγορεύει στον φιλο μουσουλμάνο να κάνει οτι αυτός θεωρεί σωστό για τον ευατο του ... και έτσι πρέπει να είναι τα πράγματα . Αλλα το να έρχεται πολίτικος τσιρκολάνος και να λεει τα περί σαδισμού .......εεε πάει πολύ !
 
Δηλαδη για να καταλαβω αν στην περιοχη σου στησουν μια δομη
εσυ θα σταματησεις να ψηνεις χοιρινο για να μην παθουν ψυχολογικο
οι Μουσουλμανοι ;
Με την ιδια λογικη να σφραγισουμε τις ταβερνες και τα σουβλατζιδικα γιατι
μπορει ο καπνος να ενοχλησει τον Χασαν
Αληθεια οι Χριστιανοι ή μη Μουσουλμανοι που ζουν ή εμπισκεπτονται νομιμα Μουσουλμανικες χωρες εχουν τον ιδιο σεβασμο -αντιμετωπισει ;
Καπου αρχιζουμε και χανουμε την μπαλα και το χειροτερο
απο ολα ειναι οτι θα καταστρεψουμε τις επομενες γενιες
που ακολουθουν
Ειπαμε κριμα οι ανθρωποι ειναι Προσφυγες πολεμου
αλλα οχι και να στησουμε κωλο
Οσο βαριεμαι να γραφω τα αυτονόητα ,τόσο με αναγκαζετε μερικες φορες.
Ρε Κωστα ειλικρινα ,με περνας για τοσο μαλάκα ; ειπα τετοιο πραγμα ή δεν έχεις καταλάβει για τι μιλάμε ;

Αναφέρομαι σε συγκέντρωση που προγραμματίζεται επι τούτου. Να μαζευτούν δηλαδή με σκοπο να πανε να ψήσουν εξω απο δομή. Και δεν το παω στο αν ειναι μουσουλμάνοι ή οχι ,αλλά στην προκληση.
Ειναι το ίδιο μ αυτο που μου λες ; για το αν εγω θα ψήσω η οχι στην ταράτσα μου ; αυτο εννοούσε και ο Κυρανάκης ; αλλά τα ψηφαλάλια πανω απ όλα.Να λεμε τα πραγματα ως εχουν .
https://www.thetoc.gr/koinwnia/arti...rmpekiou-kata-twn-metanastwn-sti-thessaloniki
Συζηταμε απο χθες και μιλάμε για αλλο πράμα χωρις λογο.
 
Φίλε dim σε αυτή τη χωρά που έτυχε να ζω όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι , κανένας δεν μου απαγορεύει να κάνω τον σταυρό μου ή να τρώω χοίρινο και κανένας δεν απαγορεύει στον φιλο μουσουλμάνο να κάνει οτι αυτός θεωρεί σωστό για τον ευατο του ... και έτσι πρέπει να είναι τα πράγματα . Αλλα το να έρχεται πολίτικος τσιρκολάνος και να λεει τα περί σαδισμού .......εεε πάει πολύ !
Γιωργο τογραψα και πιο πανω . Δεν μιλαμε για αυτο που ειναι αυτονοητο, αλλά για οργανωμένη προκληση.. Δεν αντιμετωπίζονται ετσι τα προβλήματα.
https://www.thetoc.gr/koinwnia/arti...rmpekiou-kata-twn-metanastwn-sti-thessaloniki
Δεν ασχολουμαι αλλο με το θεμα.
 
Ειπαμε κριμα οι ανθρωποι ειναι Προσφυγες πολεμου

Τι είναι Κώστα;; .sarcastic.
Ένα 10% μπορεί και πολύ να είπα είναι Σύριοι!
Οι υπόλοιποι είναι ότι μπορείς να φανταστείς!
Και ρωτάω εγώ ρωτήθηκε ο Ελληνικός λαός για το αν θέλει να έχει δίπλα του τον Μουσουλμάνο;
Ως εδώ και μη παρέκει λέω εγώ!
 
Κάνεις μπάρμπεκιου Μεγάλη Παρασκευή; Δεν συζητείται, προοδευτισμός.
Κάνεις τον Καραγκιόζη στην παρέλαση; Προοδευτισμός!
Καις την Ελληνική Σημαία; Προοδευτισμός! Δίνεις το όνομα της Μακεδονίας; Προοδευτισμός!
Αφελληνίζεις την Παιδεία; Προοδευτισμός!
Τρως πιτογυρα έξω από δομή μεταναστών; Κτηνωδία και σαδισμός!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top