Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Λέει ότι το είχαν σχεδιάσει και χώθηκαν στην παρέλαση .....για εμένα πρέπει να εφαρμοστεί ο νόμος όπου λέει πρόστιμο και 2 έτη φυλάκισης μετά νομίζω θα κάνουν καλύτερη παρέλαση και από τους εύζωνες χεχε .sarcastic.
Δεν φταινε τα παιδια λογικα καποιοι ξεπλυμενοι επαναστατες -ιες
απο αυτους που φορανε κιλοτες και σωβρακα made USA και ΕΕ
που ριχνουν ροκ κεντρολ σβουρες σε παρτυ στην Μυκονο
και ακουμπανε τα ευρωπουλα σε κολεκσιον Κολωνακιου και περιξ αμερικανοκινητων μαρκετ
τα εβαλαν να κανουν γελοιοτητες για να επαναστατησουν
κατα του Αμερικανικου -Ευρωπαικου εχθρου
που καταπινει το αιμα φτωχων και αδυνατων
Μιλαμε σε κατι τετοιους χρειαζεται κουρεμα με την ψιλη και μεταθεση στο Αφγανισταν
για να δουν τι εστι κοτοψειρα και κονιδα
 
Δεν φταινε τα παιδια λογικα καποιοι ξεπλυμενοι επαναστατες -ιες
απο αυτους που φορανε κιλοτες και σωβρακα made USA και ΕΕ
που ριχνουν ροκ κεντρολ σβουρες σε παρτυ στην Μυκονο
και ακουμπανε τα ευρωπουλα σε κολεκσιον Κολωνακιου και περιξ αμερικανοκινητων μαρκετ
τα εβαλαν να κανουν γελοιοτητες για να επαναστατησουν
κατα του Αμερικανικου -Ευρωπαικου εχθρου
που καταπινει το αιμα φτωχων και αδυνατων
Μιλαμε σε κατι τετοιους χρειαζεται κουρεμα με την ψιλη και μεταθεση στο Αφγανισταν
για να δουν τι εστι κοτοψειρα και κονιδα
Θέλουν πολλά άλλα δεν βλέπω να γίνεται κάτι....αν έκαναν όμως παρέλαση ΟΥΚαδες με συνθήματα Μακεδονίας και κατά Τούρκων και Αλβανών θα το λέγανε στις ειδήσεις 24 ώρες το 24ωρο
 
Θέλουν πολλά άλλα δεν βλέπω να γίνεται κάτι....αν έκαναν όμως παρέλαση ΟΥΚαδες με συνθήματα Μακεδονίας και κατά Τούρκων και Αλβανών θα το λέγανε στις ειδήσεις 24 ώρες το 24ωρο
Απαγορευονται τα συνθηματα γιατι μπορει να χαθει το βημα .hair.
Ο Ξεφτιλας -γιουσουφακι τολμα να φορα τον μαυρο μπερε
 
Κάθε χρόνο ασχολούμαστε με τα κάθε λογής "ευτράπελα" ,χωρίς όμως να προβληματιζει κανέναν γιατι γινονται όλα αυτά και μετα απο 3 μέρες επιστρέφουμε στην "κανονικότητα."
Μια κανονικότητα που θέλει τα παιδιά να μην διδάσκονται απολύτως τίποτα για την ιστορία του τόπου .Τοσο την αρχαία ,αλλά περισσότερο για τη νεότερη. Μόνο Βυζάντιο και τα μυαλά στα κάγκελα. Εκει αρχίζουν και τελειώνουν όλα .
Βιβλία ιστορίας που από την μια γίνονται βαρετά στους μαθητές με τον τρόπο που είναι γραμμένα ,απο τη άλλη το ίδιο σύστημα διδάσκει περί συνωστισμού στην Σμύρνη κλπ.Αποτέλεσμα ; το βλέπουμε .Άλλωστε η άγνοια είναι ο καλύτερος τρόπος για να ξεχάσει κάποιος την ιστορία του και το ποιος είναι.
Από κει και μετά στα βιβλία ασχολούμαστε με τις επαναστάσεις κάθε μορφής τόσο στην Ευρώπη όσο και στην Αμερική και με πολλά άλλα διάφορα .
Από την άλλη όλοι αναλωνόμαστε μόνο σε συζητήσεις περί σημαίας και αν πρέπει να την κρατούν οι άριστοι ή μετά απο κλήρωση και αφου το λύσαμε κι αυτό ,βγάλαμε και τη σημαία στο μπαλκόνι και απο κει και μετά ,όλα καλά.Πάμε παρακάτω μεχρι την επόμενη παρέλαση .
Ουσία και αποτέλεσμα μηδέν!
Μετα μιλάμε για τιμωρία ;
Ποιος να τιμωρήσει ποιον δεν ξερω .
Αντε και τώρα την 25η Μαρτίου, μια απο τα ίδια .
 
Last edited:
Απαγορευονται τα συνθηματα γιατι μπορει να χαθει το βημα .hair.
Ο Ξεφτιλας -γιουσουφακι τολμα να φορα τον μαυρο μπερε
Ο Θεός να μας φυλάει , το χρήμα έχει γα..... σει τα πάντα , και τους πάντες. Το θέμα όμως δεν τελειώνει έτσι απλά , στο τέλος όλοι περνάμε από των γκισέ , και τότε ανάλογα με το τι γραμμάτιο έχεις κάνει , θα πρέπει να πλερώσεις.
 
Πριν λιγο διαβασα στο ihunt , οτι αλλος ενας κυνηγος γνωστος στην περιοχη συναντησε λαθρομεταναστες που τον απειλησαν για να του παρουν το αυτοκινητο σε μερος που πηγαινω και εγω ,το ιδιο επαθα και εγω που συναντησα δυο, που ο ενας μου ζηταγε φαι, λογικα για να σταματησω, αλλα δεν, ημουν σιγουρος οτι δεν ηταν για καλο
Και μετα σου λεει ο αλλος οτι εκλεισαν τα συνορα στον εβρο
 
Πριν λιγο διαβασα στο ihunt , οτι αλλος ενας κυνηγος γνωστος στην περιοχη συναντησε λαθρομεταναστες που τον απειλησαν για να του παρουν το αυτοκινητο σε μερος που πηγαινω και εγω ,το ιδιο επαθα και εγω που συναντησα δυο, που ο ενας μου ζηταγε φαι, λογικα για να σταματησω, αλλα δεν, ημουν σιγουρος οτι δεν ηταν για καλο
Και μετα σου λεει ο αλλος οτι εκλεισαν τα συνορα στον εβρο
Τουφεκιά και στο ποτάμι πνίγηκε θα πουν .hair.
 
Εμένα μια φορά πίσω από την καλύβα του Γιώργου, με πλησίασαν γύρω στα 100 άτομα και δεν ήταν καθόλου απειλητικοί. Μόνο νερό μου ζήτησαν και τους έδωσα δύο -τρία μπουκάλια που είχα. Μετά με ρώταγαν που θα βρουν την αστυνομία.
Μου κάνει εντύπωση, γιατί να τον απειλήσουν;
 
Μου κάνει εντύπωση, γιατί να τον απειλήσουν;

Γιατί δεν ξέρεις ποτέ ένας απελπισμένος άνθρωπος που μπορεί να φτάσει, εξάλλου είναι μεν αξιολύπητοι άνθρωποι σε απόλυτη ένδεια, αλλά σίγουρα υπάρχουν ανάμεσά τους και επικίνδυνα άτομα
 
Οπως ειπαν και οι ομιλητες στο βιντεο οι σημερινοι λαθρομεταναστες
δεν εχουν καμια σχεση με τους προηγουμενους ανημπορους φουκαραδες
Εγω θυμαμαι εποχη 1998-99 που υπηρετησα στον Εβρο και στα φυλακια των Φερρων εως την Γεμιστη
αρκετες φορες ειχαμε πιασει λαθρομεταναστες συνηθως Κουρδους
ποτε μα ποτε δεν μας πειραξαν αλλα ουτε ειχαν απειλιτικες διαθεσεις
Εδω εχουμε να κανουμε με αλλες ρατσες που το 10% ειναι πραγματικοι
προσφυγες πολεμου οι αλλοι απλα πουλανε τρελα
Αν το κρατος δεν λαβει μετρα να τους στειλει αμεσα στην Ευρωπη η στις πατριδες τους
θα εχουμε ασχημα ξεμπερδεματα με τους Σειχιδες
 
Οπως ειπαν και οι ομιλητες στο βιντεο οι σημερινοι λαθρομεταναστες
δεν εχουν καμια σχεση με τους προηγουμενους ανημπορους φουκαραδες
Εγω θυμαμαι εποχη 1998-99 που υπηρετησα στον Εβρο και στα φυλακια των Φερρων εως την Γεμιστη
αρκετες φορες ειχαμε πιασει λαθρομεταναστες συνηθως Κουρδους
ποτε μα ποτε δεν μας πειραξαν αλλα ουτε ειχαν απειλιτικες διαθεσεις
Εδω εχουμε να κανουμε με αλλες ρατσες που το 10% ειναι πραγματικοι
προσφυγες πολεμου οι αλλοι απλα πουλανε τρελα
Αν το κρατος δεν λαβει μετρα να τους στειλει αμεσα στην Ευρωπη η στις πατριδες τους
θα εχουμε ασχημα ξεμπερδεματα με τους Σειχιδες
Εδω ρε παιδια βγηκε ο αλλος στο καταφυγιο των κυνηγων και ειπε οτι τoν κυνηγησαν ενω κυνηγουσε μεσα στο δασος
Μιλησε μαλιστα για προχειρα καταλυματα μεσα στο δασος
 
Εδω ρε παιδια βγηκε ο αλλος στο καταφυγιο των κυνηγων και ειπε οτι τoν κυνηγησαν ενω κυνηγουσε μεσα στο δασος
Μιλησε μαλιστα για προχειρα καταλυματα μεσα στο δασος
Εγώ λίγο ακόμα έναν θα τον έκανα σουρωτηρι χαχα καθόμουν απογευματινό για τρυγόνια αρχές Σεπτεμβρίου σε ένα βουναλακι που έχουμε όταν άρχισε να φεύγει ο ήλιος σιγά σιγά ήμουν και έτοιμος να φύγω ακούω θόρυβο από το πυκνό λέω καμία αλεπού απασφαλιζω επωμιζω και είμαι έτοιμος και πετάγεται ένας λάθρο απευθείας κατέβασα όπλο ασφαλισα τον χαιρέτησα με χαιρέτησε τον ρώτησα που πας και μου είπε Θεσσαλονίκη.....
 
Το θέμα είναι ότι εχουν περάσει και καποιοι επικίνδυνοι που την ανθρώπινη ζωή δε την υπολογίζουν στα κράτη τους. Μη ξεχνάμε τις φυλακές που άνοιξε ο Ερντογάν και έφυγαν όλοι αυτοί του isis, ξερετε που θα εγκατασταθούν. Μη πάμε για Ισλαμ κλπ τα ξέρουμε. Το θεμα δεν είναι μόνο μη γίνει κάποιο ατύχημα απο κυνηγό όπως λεει ο φίλος κυνηγός με την επίθεση στη καλύβα στον Έβρο αλλα μη γίνει καμία κλοπή όπλου(όπλων)απο κυνηγούς και δε θελω να φανταστώ τη συνέχεια.
Γενικα θελει προσοχή. Εμεις πετυχαμε πριν 15 μέρες 7-8 άτομα στο βουνό πραγματικά στο πουθενά που λενε. Ήμασταν μαζεμένοι μετά το κόψιμο και έπεσαν πανω μας. Είπαν οτι έρχονταν από Τουρκία. Έφυγαν κύριοι. Πάντως τωρα πρέπει να είμαστε υποψιασμένοι και προσεκτικοί. Γενικα το λέω και περισσότερο στη β.Ελλαδα.
 
Φίλε Σάκη το κακό λυπαμαι που το λέω αλά εγινε , το πρώτο και το μεγαλύτερο είναι οτι δεν υπάρχει καπετάνιος επί τις ουσίας στο καράβι , να μην μπούμε σε λεπτομέρειες επι του θέματος , αλά ένα μικρο παράδειγμα μπορώ να δώσω , που πιστεύω οτι αντιπροσωπευει απόλυτα τη σημερινή κατάσταση μας , όταν λοιπόν μου πληρώνει αλος το ρεύμα στο σπίτι , το φαΐ , το νερό μπορώ να κάνω κουμάντο εγώ στο νοικοκυριό μου , δεν νομίζω . Το ιδιο άφησαν να γίνει στη χώρα μας . Και τώρα μας κουνάνε το δάχτυλο , και μάλιστα το καλό . Οπότε αλος καπετάνιος στο καράβι ξένος , τώρα όσο για τα όπλα που ανέφερες μην γίνει καμιά κλοπή και δούμε τα χειρότερα μετά , ας πούμε οτι δεν ( έχουν ) όπλα πιστεύεις οτι αν θέλω να κάνω κακό σε κάποιον πρέπει να έχω όπλο επάνω μου , και με ενα κομματι ξύλο την κάνεις τη δουλειά αν θέλεις , η αν σε πουν . Θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι όλοι το ίδιο , εγκληματίες οπού άδραξαν την ευκαιρία και στα αρχίδια μας , τι είχαμε τι χάσαμε η τι θα χάσουμε . και οι ΠΟΝΤΙΟΙ όταν ηρθαν εδώ ,ηρθαν με ήθος ,και αρχές , ταλεπωριμενοι και πεινασμένη με πίστη μέσα τους , και δεν πείραξαν κανέναν , και δεν τσαμπουκαλευτικαν παρά τις δυσκολίες και την πείνα και και και , πολλά πάρα πολλά που πέρασαν , αγωνίστηκαν όμως δούλεψαν και επιβίωσαν . Το θέμα είναι πάρα πολύ σοβαρό ,απλά δεν έχουμε υπολογίσει ακόμη το πόσο. Πάντα ταπεινή μου γνώμη fgr
 
Φίλε Σάκη το κακό λυπαμαι που το λέω αλά εγινε , το πρώτο και το μεγαλύτερο είναι οτι δεν υπάρχει καπετάνιος επί τις ουσίας στο καράβι , να μην μπούμε σε λεπτομέρειες επι του θέματος , αλά ένα μικρο παράδειγμα μπορώ να δώσω , που πιστεύω οτι αντιπροσωπευει απόλυτα τη σημερινή κατάσταση μας , όταν λοιπόν μου πληρώνει αλος το ρεύμα στο σπίτι , το φαΐ , το νερό μπορώ να κάνω κουμάντο εγώ στο νοικοκυριό μου , δεν νομίζω . Το ιδιο άφησαν να γίνει στη χώρα μας . Και τώρα μας κουνάνε το δάχτυλο , και μάλιστα το καλό . Οπότε αλος καπετάνιος στο καράβι ξένος , τώρα όσο για τα όπλα που ανέφερες μην γίνει καμιά κλοπή και δούμε τα χειρότερα μετά , ας πούμε οτι δεν ( έχουν ) όπλα πιστεύεις οτι αν θέλω να κάνω κακό σε κάποιον πρέπει να έχω όπλο επάνω μου , και με ενα κομματι ξύλο την κάνεις τη δουλειά αν θέλεις , η αν σε πουν . Θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι όλοι το ίδιο , εγκληματίες οπού άδραξαν την ευκαιρία και στα αρχίδια μας , τι είχαμε τι χάσαμε η τι θα χάσουμε . και οι ΠΟΝΤΙΟΙ όταν ηρθαν εδώ ,ηρθαν με ήθος ,και αρχές , ταλεπωριμενοι και πεινασμένη με πίστη μέσα τους , και δεν πείραξαν κανέναν , και δεν τσαμπουκαλευτικαν παρά τις δυσκολίες και την πείνα και και και , πολλά πάρα πολλά που πέρασαν , αγωνίστηκαν όμως δούλεψαν και επιβίωσαν . Το θέμα είναι πάρα πολύ σοβαρό ,απλά δεν έχουμε υπολογίσει ακόμη το πόσο. Πάντα ταπεινή μου γνώμη fgr
Συμφωνώ με τα λεγόμενα σου. Οι πόντιοι όμως είναι Έλληνες και ήρθαν στη πατρίδα δεν έχει σχέση με αυτο που συμβαίνει τώρα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top