Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Με ποιο τσοκ της κικς ή gemini θα μπορέσω να έχω αυτή την εικόνα στα +10 μέτρα? Όποιος έχει κάνει δοκιμη στα 50μ με κάποιο κικς ή gemini θα βοηθούσε στην σωστή επιλογή τσοκ.
Full Brilley για να τελειώνουμε. . . .
 
Με ποιο τσοκ της κικς ή gemini θα μπορέσω να έχω αυτή την εικόνα στα +10 μέτρα? Όποιος έχει κάνει δοκιμη στα 50μ με κάποιο κικς ή gemini θα βοηθούσε στην σωστή επιλογή τσοκ.
Κώστα, καταρχήν ωραίες οι δοκιμές σου και πιστεύω θα σε βοηθήσουν στη επιλογή των φυσιγγιών σου.
Αν καταλαβαίνω καλά, ουσιαστικά θέλεις να ρωτήσεις, με ποιό τσοκ στα 50μ θα έχεις ποσοστό κοντά στο 50%, σωστά ?
 
Με ποιο τσοκ της κικς ή gemini θα μπορέσω να έχω αυτή την εικόνα στα +10 μέτρα? Όποιος έχει κάνει δοκιμη στα 50μ με κάποιο κικς ή gemini θα βοηθούσε στην σωστή επιλογή τσοκ.
Νομίζω με το ανάλογο φυσίγγι θα πας στα 50μ, κάποιο λίγο πιο αργό.
 
Last edited by a moderator:
Κώστα, καταρχήν ωραίες οι δοκιμές σου και πιστεύω θα σε βοηθήσουν στη επιλογή των φυσιγγιών σου.
Αν καταλαβαίνω καλά, ουσιαστικά θέλεις να ρωτήσεις, με ποιό τσοκ στα 50μ θα έχεις ποσοστό κοντά στο 50%, σωστά ?
Aκριβως αυτό Κώστα. Έχεις κάποια πρόταση που να κάνει αυτό που ψάχνω?
 
Κωστα το ποσοστο συγκεντρωσης σε ολες τις δοκιμες σου με φουλ τσοκ ειναι αρκετα χαμηλα.....ψαξου για
κατι καλυτερο φιλε , αυτη ειναι η γνωμη μου.
Αυτό ψάχνω να βρω το κάτι καλύτερο για να μπορώ να ρίχνω μέχρι τα 50μ με αξιώσεις από πλευράς κατανομων (50%χοντρικά)
 
Αυτό ψάχνω να βρω το κάτι καλύτερο για να μπορώ να ρίχνω μέχρι τα 50μ με αξιώσεις από πλευράς κατανομων (50%χοντρικά)

Κωστα δεν μπορω να σε βοηθησω.....δεν τα ξερω τα φυσιγγια εμποριου....εγω φτιαχνω δικα μου ( γεμιζω ).....ωστοσο
πρεπει για να ειναι δίκαιος.....''ασχημες'' τουφεκιες στο πινακα....γαζωναν στο κυνηγι.....αυτο ομως που ειδα
δεν μου αρεσε γι'αυτο στο ειπα....παντα καλοπροαιρετα φιλε. Για να ''πιασεις'' τα 50 μετρα.....πρεπει να εχεις στα
40 μετρα τουλαχιστον 70-75% συγκεντρωση με φουλ τσοκ ( μαμα ). ;) :)
 
Κωστα δεν μπορω να σε βοηθησω.....δεν τα ξερω τα φυσιγγια εμποριου....εγω φτιαχνω δικα μου ( γεμιζω ).....ωστοσο
πρεπει για να ειναι δίκαιος.....''ασχημες'' τουφεκιες στο πινακα....γαζωναν στο κυνηγι.....αυτο ομως που ειδα
δεν μου αρεσε γι'αυτο στο ειπα....παντα καλοπροαιρετα φιλε. Για να ''πιασεις'' τα 50 μετρα.....πρεπει να εχεις στα
40 μετρα τουλαχιστον 70-75% συγκεντρωση με φουλ τσοκ ( μαμα ). ;) :)
Κάπως έτσι το υπολογίζω και εγώ Νίκο. Δν είναι άσχημες τουφεκιες για φασσα που τις προορίζω απλά δν έχουν άλλα μέτρα να δώσουν. Σε κάποιο αφτερμαρκετ φουλ τσοκ θα την βρω την άκρη εύκολα πιστεύω..
 
Το percorso Κώστα δεν θα το έριχνα με το φουλ του 18.3 δηλαδή 17.3. Στον αυλό σου θα το έριχνα με 5-4-3*. Κάνε μια δοκιμή ακόμα στα 40μ με τα 3* πιστεύω θα ειναι καλύτερη απο το φουλ. Αν άλλοι παράγοντες δεν επηρεάσουν την κατανομή.
 
Το percorso Κώστα δεν θα το έριχνα με το φουλ του 18.3 δηλαδή 17.3. Στον αυλό σου θα το έριχνα με 5-4-3*. Κάνε μια δοκιμή ακόμα στα 40μ με τα 3* πιστεύω θα ειναι καλύτερη απο το φουλ. Αν άλλοι παράγοντες δεν επηρεάσουν την κατανομή.
Το ίδιο με το clasika
 
Πιστεύω ότι δν είναι τα φυσίγγια το θέμα αλλά το τσοκ που είναι ανεπαρκές για τα μέτρα που θέλω εγώ (50). Έχει κάποιος φίλος με beretta 391 δοκιμη σε αυτά τα μέτρα με το εργοστασιακό φουλ?Θα δοκιμάσω κάποιο αφτερμαρκετ τσοκ φουλ μιας και στα συγκεκριμένα φυσιγγια (περκορσο κ.α) έχω καταλήξει μετά από δοκιμές, εμπειριες στα κυνήγια σε διαφορετικούς καιρούς, ποιότητα καταβολων κτλ κτλ.
 
Κάπως έτσι το υπολογίζω και εγώ Νίκο. Δν είναι άσχημες τουφεκιες για φασσα που τις προορίζω απλά δν έχουν άλλα μέτρα να δώσουν. Σε κάποιο αφτερμαρκετ φουλ τσοκ θα την βρω την άκρη εύκολα πιστεύω..

Καλη σου μερα Κωστα!!! Αυτο που λεει ο Νικολας εχει δικιο. Με 18,3 αυλο το φουλ και 5* ''αφησε τα σπιτι''
18,3 αυλο εχει το οπλο μου , Περισσοτερες επιτυχιες και αποτελεσματα θα εχεις με 2* στα 34 γραμ. και πανω
σε χοντρα σκαγια.....ψαξου οπως λες για καποιο αφτερμαρκετ φουλ τσοκ φιλε!!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top