Βλητικές Δοκιμές - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
688 και 1,8-34 στα 60 την εχω δουλεψει την μβ32 στο στησιμο του Δημητρη, συμπαθητικη αν κ παλι δεν ειναι κ οτι καλυτερο για διασπορας...
Δεν θέλω και παραπάνω διασπορά Άρη. Το χαρτί είναι 100*80 πιστεύω είναι καλό το άνοιγμα στα 15μετεα. Στην πρώτη με τον Θοδη άνοιξε παραπάνω...
 
Στο 1.65 με κουβετ και ντιάνα ή να την πάω 1.70; Ευχαριστώ.
την δόση καθόρισε την με δοκιμές στον τόπο σου, στο όπλο σου κ τι ακριβώς θέλεις να κάνεις. Το φυσιγγι με 3 στρωσεις σκάγια απλά δεν έχει αντίπαλο σε φερμα. Στην ουσία τριπλή άτρακτος, με τα χοντρά μπροστά να ανοίγουν δρόμο στο πυκνο. Ο ελικοειδής γεμίζει την κάνη μολυβδωσεις, κ δεν μου αρέσει στην μορφή που δίνει στην τουφεκια
 
Δοκιμασια σε χαρτονια...
Οι δοκιμασιες εγιναν λιγο πριν αλλαξω απο την c στην b πλακετα για το πριν-μετα, εχοντας εδω και καιρο υποψια οτι χαμηλοντουφεκαω.
Η αλλαγη της πλακετας εγινε αλλα δεν εριξα σε χαρτονια διοτι ειχε πιασει η ζεστη για τα καλα.
Απλα παραθετω τους στοχους εαν καποιος θελει να τους δει.

1: Gemini ported 3* FANTOM PSB5 31gr #7 στα 35 μετρα
4577

2: Gemini ported 3* VENDRAS CSB1 #8 στα 35 μετρα
4578
 
60
Δοκιμασια σε χαρτονια...
Οι δοκιμασιες εγιναν λιγο πριν αλλαξω απο την c στην b πλακετα για το πριν-μετα, εχοντας εδω και καιρο υποψια οτι χαμηλοντουφεκαω.
Η αλλαγη της πλακετας εγινε αλλα δεν εριξα σε χαρτονια διοτι ειχε πιασει η ζεστη για τα καλα.
Απλα παραθετω τους στοχους εαν καποιος θελει να τους δει.

1: Gemini ported 3* FANTOM PSB5 31gr #7 στα 35 μετρα
View attachment 4577

2: Gemini ported 3* VENDRAS CSB1 #8 στα 35 μετρα
View attachment 4578
60/40 κάτω είσαι. Βάλε την Β
 
60
60/40 κάτω είσαι. Βάλε την Β

Δημητρη ποιο ποσοστο θεωρεις ιδανικο κυριος για το κυνηγι των φτερωτων?

Πιστευεις οτι εδω ειμαι καλυτερα απο τις δοκιμες με την C πριν? Bεβαια δεν εκανα την δοκιμη με τα ιδια φυσιγγια γιατι μονο αυτα ειχα στο αμαξι.

4625
 
Δημητρη ποιο ποσοστο θεωρεις ιδανικο κυριος για το κυνηγι των φτερωτων?

Πιστευεις οτι εδω ειμαι καλυτερα απο τις δοκιμες με την C πριν? Bεβαια δεν εκανα την δοκιμη με τα ιδια φυσιγγια γιατι μονο αυτα ειχα στο αμαξι.

View attachment 4625
Στην ερώτηση που κάνεις ούτε ο καλυτερος προπονητής του πλανήτη δεν μπορεί να σου απαντήσει. Υπάρχει ένα ύψος στο χτένι μοναδικό για τον καθένα. Αυτό μόνο στο κυνήγι η στο σκοπευτήριο βρίσκεται με δοκιμές κ φυσίγγια πολλά. Για μένα λίγο πιο ψηλά είναι πολύ καλύτερα. Για σένα δεν ξέρω
 
Δοκιμασια σε χαρτονια...
Οι δοκιμασιες εγιναν λιγο πριν αλλαξω απο την c στην b πλακετα για το πριν-μετα, εχοντας εδω και καιρο υποψια οτι χαμηλοντουφεκαω.
Η αλλαγη της πλακετας εγινε αλλα δεν εριξα σε χαρτονια διοτι ειχε πιασει η ζεστη για τα καλα.
Απλα παραθετω τους στοχους εαν καποιος θελει να τους δει.

1: Gemini ported 3* FANTOM PSB5 31gr #7 στα 35 μετρα
View attachment 4577

2: Gemini ported 3* VENDRAS CSB1 #8 στα 35 μετρα
View attachment 4578
καλα εισαι.
 
Σήμερα το απόγευμα πήγα για καμία φάσσα,το αποτέλεσμα ήταν να μην δω καμία αλλά είχα πάρει μαζί μου ένα τενεκέ λαδιού για να κάνω μια δοκιμή,γιατί μου έκανε μεγάλη εντύπωση με το τρυγωνακι που βαρεσα πολύ μακριά....
Όπλο Browning maxus κάννη 71 cm με κώνο γύρω στα 6 cm και τσοκ comp N choke full, φυσίγγι saga 34gr no 6...
Ο τενεκές στα 35 μέτρα με αποστασιομετρο....
Εδώ ο τενεκές στα ίδια μετρα,όπλο και τσοκ αλλά φυσίγγι Καραμανιδης nickel series 36 gr no 5...
Τρέμετε φάσσες....
 
Σήμερα το απόγευμα πήγα για καμία φάσσα,το αποτέλεσμα ήταν να μην δω καμία αλλά είχα πάρει μαζί μου ένα τενεκέ λαδιού για να κάνω μια δοκιμή,γιατί μου έκανε μεγάλη εντύπωση με το τρυγωνακι που βαρεσα πολύ μακριά....
Όπλο Browning maxus κάννη 71 cm με κώνο γύρω στα 6 cm και τσοκ comp N choke full, φυσίγγι saga 34gr no 6...
Ο τενεκές στα 35 μέτρα με αποστασιομετρο....
Εδώ ο τενεκές στα ίδια μετρα,όπλο και τσοκ αλλά φυσίγγι Καραμανιδης nickel series 36 gr no 5...
Τρέμετε φάσσες....
Το εξαρι απαιχτο!
 
46894690469246934694Σημερινή δοκιμουλα τόσο σε φασσοφυσιγγα όσο και στο τσοκ που στον αυλο μου (18.3) αντιστοιχεί σε 3***αρι. Επίσης όσοι ρίχνετε στα 35μ και θεωρείται πως έχετε πολλά μέτρα, δοκιμάστε να ρίξετε και στα 40μ με τον ίδιο συνδυασμό. Η απώλεια συγκέντρωσης από τα 35μ στα 40μ είναι πολύ μεγάλη!!! Εμένα μου έπεσαν τα αυτιά. Μέχρι τα 35μ ήμουν σταθερα στο 70%
 
Σήμερα το απόγευμα πήγα για καμία φάσσα,το αποτέλεσμα ήταν να μην δω καμία αλλά είχα πάρει μαζί μου ένα τενεκέ λαδιού για να κάνω μια δοκιμή,γιατί μου έκανε μεγάλη εντύπωση με το τρυγωνακι που βαρεσα πολύ μακριά....
Όπλο Browning maxus κάννη 71 cm με κώνο γύρω στα 6 cm και τσοκ comp N choke full, φυσίγγι saga 34gr no 6...
Ο τενεκές στα 35 μέτρα με αποστασιομετρο....
Εδώ ο τενεκές στα ίδια μετρα,όπλο και τσοκ αλλά φυσίγγι Καραμανιδης nickel series 36 gr no 5...
Τρέμετε φάσσες....
Συνδυασμός θάνατος φίλε....δεν υπάρχει αντίπαλος.. τρομερά κέντρα...
 
Επίσης όσοι ρίχνετε στα 35μ και θεωρείται πως έχετε πολλά μέτρα, δοκιμάστε να ρίξετε και στα 40μ με τον ίδιο συνδυασμό. Η απώλεια συγκέντρωσης από τα 35μ στα 40μ είναι πολύ μεγάλη!!! Εμένα μου έπεσαν τα αυτιά. Μέχρι τα 35μ ήμουν σταθερα στο 70%

Τα λέω χρόνια... Όλα θα την έκαναν τη δουλειά τους, το percosso καλύτερα
 
Τα λέω χρόνια... Όλα θα την έκαναν τη δουλειά τους, το percosso καλύτερα
Άρη μιλάμε για 15-20% λιγότερα σκάγια στον κύκλο στα 40 από τι στα 35. Όπως καταλαβαίνεις θα ψαχτω και για ένα δύο πιο στενά τσοκ μάλλον σε κικς ** ή LF και ίσως και ένα gemini χοντρικά στην ίδια σύσφιξη για να έχω να παίζω και με το δικανο. Σήμερα δοκίμασα στα ίδια μέτρα (40) και με το φουλ το εργοστασιακό. Θα επεξεργαστώ τα χαρτιά και θα ανεβάσω το απόγευμα αν και από μια πρώτη εικόνα θεωρώ πως πάνω κάτω πρέπει να είναι στα ίδια.
 
Άρη μιλάμε για 15-20% λιγότερα σκάγια στον κύκλο στα 40 από τι στα 35. Όπως καταλαβαίνεις θα ψαχτω και για ένα δύο πιο στενά τσοκ μάλλον σε κικς ** ή LF και ίσως και ένα gemini χοντρικά στην ίδια σύσφιξη για να έχω να παίζω και με το δικανο. Σήμερα δοκίμασα στα ίδια μέτρα (40) και με το φουλ το εργοστασιακό. Θα επεξεργαστώ τα χαρτιά και θα ανεβάσω το απόγευμα αν και από μια πρώτη εικόνα θεωρώ πως πάνω κάτω πρέπει να είναι στα ίδια.
φαντασου στα 50μ και με εννιαρια :cool:
 
Οι τουφεκιες που δοκίμασα σήμερα με το εργοστασιακό φουλ * στα 40μ είναι πανομοιοτυπες σε θεμα ποσοστού συγκέντρωσης με τις δοκιμές με το ανακοντα long range στα ίδια μέτρα (40) με χτες. Ακριβώς ίδιες. 64% το περκορσο, όπως και χτες!!! 56% του ρουμελιωτη, όπως και χτες!!! Και να ήθελα δν θα μπορούσα να το κάνω .yel.. Ορίστε και οι σημερινές.. 47274728472947304731
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top