Φυσίγγια για την Φάσσα

Παιδιά καλησπέρα έχετε κάποια πρόταση για φυσίγγια για τι φασσα οπλο maxus ευχαριστώ !!!!
Εαν δουλευεις σφιχτά τσοκ δωκιμασε 28 άρια σε 7 νο θα εκπλαγεις στο τι κάνουν τα αλλά είναι για οκτομβρη και μετά εφόσον σφιξει ο καιρος
 
Εαν δουλευεις σφιχτά τσοκ δωκιμασε 28 άρια σε 7 νο θα εκπλαγεις στο τι κάνουν τα αλλά είναι για οκτομβρη και μετά εφόσον σφιξει ο καιρος
Για τέλη Οκτώβρη τα θέλω σκέφτομαι να ανεβώ Γρεβενά τσοκ carlsons 2* και 3* !!!
 
Ερωτηση εχω παιδες.
Επειδη πανε 15+ χρονια που εχω να αγορασω φυσιγγια για φασσα θα ηθελα
γνωμες αν επιρεπεται για κυνηγι κοντα στο Γραμμο μεταξυ 20 Οκτωβρη και 5 Δεκεμβρη.
Κατεληξα σε 3 υποψηφια. Τα δυο πρωτα ειναι απο οτι μου λενε αλλοι ενω το τριτο
ειναι προσωπικη μου εμπειρια πριν απο...15 χρονια!
Ποιο η ποια νομιζετε οτι θα ταιριαξει καλυτερα;
Τα οπλα μου ειναι Winchester SX4 και Benelli M2.

Percorso 36gr No5/6
Mygra 36gr No5.5
Rottweil magnum 52gr No5

Σας ευχαριστω
Πάρε οποιοδήποτε...Αλλά μην κάνεις το λάθος και πάρεις Magnum.Για φάσες πας στην Ήπειρο οχι για χήνες στην Εσθονία.
Το Percorso πάντως είναι πολύ δοκιμασμενο και ίσως το δημοφιλέστερο φυσιγγι για φασα.
 
Ομάδα καλησπέρα.. Εχει δοκιμάσει κανείς σε κυνηγι ή πίνακα τα gorilla 40 over max? Είμαι περίεργος τι θα κάνει στα 50+ μετρα μιας και στο site αναφέρουν 70% συγκέντρωση στα 45 μετρα. Μια πραγματική 50% συγκέντρωση στα 50-55 μέτρα θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα για εμπορικό φυσιγγιο. Για δώστε τα φώτα σας.
 
Κώστα και το Kicks Full στα 45 μέτρα υπερσυγκέντρωση κάνει με οποιοδήποτε φυσίγγι :)
Ναι αλλά άλλο το τσοκ φρενου και άλλο το 'απλό' φυσιγγιο που υποτίθεται ότι οποιοσδήποτε το πάρει με το εργοστασιακό φουλ τσοκ του θα του δώσει αυτή την απόδοση. Μην με διαολιζεις τώρα και έχω πει να βγάλω την χρονιά χωρίς αγορά αλλού τσοκ μιας και δν έχω δοκιμάσει το φίδι ακόμα .terror.
 
Σε αυτό δν εχεις άδικο αλλά ας το δούμε πρώτα πως συμπεριφερεται με το φίδι και μετά βλέπουμε.. Ο Άρης πρέπει να το είχε δοκιμάσει αν δν κάνω λάθος.
Τι ακριβώς ψάχνεις φίλε;;; πιο αποτέλεσμα και σε ποια μέτρα;;; Τη ψάχνεις να σου δίνουν όλα αυτά τα φυσιγγια που ρωτάς και τα τσοκ;;; Θες 100% στα 10-20-45-60-70 μέτρα;
 
Σε αυτό δν εχεις άδικο αλλά ας το δούμε πρώτα πως συμπεριφερεται με το φίδι και μετά βλέπουμε.. Ο Άρης πρέπει να το είχε δοκιμάσει αν δν κάνω λάθος.
Το έχω δοκιμάσει Κώστα... Δίνει όντως ένα μεγαλύτερο ποσοστό συγκέντρωσης από το μέσο όρο αλλά πολύ ακριβό για μένα...
 
Ομάδα καλησπέρα.. Εχει δοκιμάσει κανείς σε κυνηγι ή πίνακα τα gorilla 40 over max? Είμαι περίεργος τι θα κάνει στα 50+ μετρα μιας και στο site αναφέρουν 70% συγκέντρωση στα 45 μετρα. Μια πραγματική 50% συγκέντρωση στα 50-55 μέτρα θα ήταν πολύ ενδιαφέρουσα για εμπορικό φυσιγγιο. Για δώστε τα φώτα σας.
Εγώ πάλι δεν το δοκίμασα καν...όταν είδα ότι αντί για πενταρια είχε μέσα εξαρια μεγάλο σπασιμο
 
Τι ακριβώς ψάχνεις φίλε;;; πιο αποτέλεσμα και σε ποια μέτρα;;; Τη ψάχνεις να σου δίνουν όλα αυτά τα φυσιγγια που ρωτάς και τα τσοκ;;; Θες 100% στα 10-20-45-60-70 μέτρα;
Με ενα 50% στα 50 μετρα θα ήμουν ευχαριστημένος για αρχή. Διακρίνω κάποια ενόχληση?
 
Το έχω δοκιμάσει Κώστα... Δίνει όντως ένα μεγαλύτερο ποσοστό συγκέντρωσης από το μέσο όρο αλλά πολύ ακριβό για μένα...
Ναι η τιμή του είναι τσουχτερή όντως, αν είναι όμως όσο αποτελεσματικό αναφέρει στο site ο gorilla's ένα δύο κουτάκια την σεζόν μόνο για πρώτο φυσίγγιο στη θαλαμη δν πιστεύω πως είναι κάτι τρομερό.
 
Με ενα 50% στα 50 μετρα θα ήμουν ευχαριστημένος για αρχή. Διακρίνω κάποια ενόχληση?
Καμία προσπαθώ να καταλάβω τι ζητάς και γιατί αυτή τόσο έντονη αναζήτηση για τσοκ φυσιγγια κλπ.. δηλαδή ότι έχεις δοκιμάσει δεν σε έχει καλύψει; Αφού σε ενδιαφέρουν αυτές οι αποστάσεις με ποια τσοκ ασχολείσαι και δοκίμασες και δεν σου κάνουν;
 
Back
Top