Pointer

Τι λέτε ρε παιδιά 1500 για ενός ετους σκύλο, οικόπεδο θα αγοράσουμε; , φίλε εσυ που ψάχνεις σκυλί μακριά από εκτροφεις-σκυλεμπορους μην περιμένεις να σου δώσει καλό σκύλο αυτά τα κρατάνε για την πάρτη τους ή τα δίνουν σε κολλητό τους, ψάξε από κυνηγό που βγάζει τα σκυλιά του συχνά στο κυνήγι και εαν μπορείς να τα δεις και στο βουνό ακόμη καλύτερα, στην ήπειρο βλέπω που είσαι έχει δυνατά ποιντερ ψαξου λίγο
 
Τι λέτε ρε παιδιά 1500 για ενός ετους σκύλο, οικόπεδο θα αγοράσουμε; , φίλε εσυ που ψάχνεις σκυλί μακριά από εκτροφεις-σκυλεμπορους μην περιμένεις να σου δώσει καλό σκύλο αυτά τα κρατάνε για την πάρτη τους ή τα δίνουν σε κολλητό τους, ψάξε από κυνηγό που βγάζει τα σκυλιά του συχνά στο κυνήγι και εαν μπορείς να τα δεις και στο βουνό ακόμη καλύτερα, στην ήπειρο βλέπω που είσαι έχει δυνατά ποιντερ ψαξου λίγο
Τωρα που βλέπω έμεινα απο σκυλι αυτό θα προσπαθήσω να κανω!!
 
Έτσι είναι η τιμές σε κάτι αξιολογώ. Το 90% τον σκυλαδων ετσι είναι αλλά υπάρχουν και τίμιοι άνθρωποι επαγγελματίες που μπορείς να βρεις κάτι καλό.
Φίλε Βίκ αυτήν εποχή από κυνηγώ με γεννά δύσκολα θα βρει. Αλλά αφού έχει χρόνο καλό να ψαχτεί. Στο συναφή μου λένε δέκα μέτρα μια κοβε. Ο φίλος μας έχει την πίτα και το μαχαίρι.
 
Έτσι είναι η τιμές σε κάτι αξιολογώ. Το 90% τον σκυλαδων ετσι είναι αλλά υπάρχουν και τίμιοι άνθρωποι επαγγελματίες που μπορείς να βρεις κάτι καλό.
Φίλε Βίκ αυτήν εποχή από κυνηγώ με γεννά δύσκολα θα βρει. Αλλά αφού έχει χρόνο καλό να ψαχτεί. Στο συναφή μου λένε δέκα μέτρα μια κοβε. Ο φίλος μας έχει την πίτα και το μαχαίρι.
Φίλε μου σκυλεμπορος και έντιμος δεν πάει δυστυχώς μαζι στην χώρα αυτή, από 20 χρόνων που τελείωσα από φαντάρος, τώρα 47,έχω δώσει κάποια χιλιάρικα παλιά δραχμές μετά ευρώ, καλό σκυλί από σκυλεμπορα δεν πείρα ΜΌΝΟ από κυνηγό πείρα καλό σκυλί
 
Κακά τα ψέματα ετσι είναι, και εγώ ετσι ακριβώς και τρεια ζουν και η ηλικίες μας. Εγώ δυο φορές πήγα σε σκυλεμπορο, την μια που υποτίθεται πήγα συστημένος έχασα μια σεζόν και 1200€ συν τα τρεξίματα. Την δεύτερη που πήγα μόνος μου σε κάποιον πολύ επώνυμο όλα καλά πλήρωσα αλλά πήρα αυτό που ήθελα και κρατώ τα αίματα έως σήμερα.
 
Όπως όλα τα επαγγέλματα έτσι και στους εκτροφείς σκύλων η στους εκπαιδευτές υπάρχουν τίμιοι και υπάρχουν και λαμόγια.
Όταν πας να αγοράσεις ένα σκύλο για κυνήγι δεν έχεις παρά να τον δεις στο κυνήγι.
Όπως πας να αγοράσεις ένα αυτοκίνητο πριν το αγοράσεις το ελέγχεις, δεν γνωρίζεις εσύ;
πέρνεις μαζί σου κάποιον που έχει περισσότερες γνώσεις.
Δεν φταίει μόνο αυτός που πουλάει το "σκαρτο" φταίει και μ@λ@@@ς που το αγοράζει.
Μέσα από το ίντερνετ δεν μαθαίνεις να εκπαιδευεις σκύλους, ούτε αν ο οποιαδήποτε σκύλος αξίζει να ασχοληθείς άλλο μαζί του η όχι. αυτό μαθαίνεται μόνο στην πράξη με πολλες ώρες δουλειάς με τον σκύλο,
Αλλά μου δίνεις την εντύπωση ότι η σχέση σου με τον σκύλο σου δεν είναι η καλύτερη που θα μπορούσε να είναι.
Οταν ξεμεινα απο σκυλο απο χαλαζαρ πηγα και αγορασα ξεκινημενο να μην χασω τη χρονια Λοιπον 500 προκαταβολη και να το δοκημασω ,Οκ Αυτο το σκυλι για ποιντερ μιλαμε στα ορτυκια ηταν να γυριζεις ταινια ,Ερευνα φερμα απορτ θεαμα στυλ ολα τελεια ,Στην περδικα που το πηγα πανω απο 10 φορες σε κοπαδια αχρηστο ουτε ερευνα καλη τον πηγενα πανω στα πουλια περναγε διπλα τιποτα ,Το πηγα πισω πηρα αλλο τιποτα δεν βρισκωντε καλα σκυλια ειδικα αν εχεις μαθει στα καλα δεν μπορις με τα μετρια,Τι να πω θελει και τυχη
 
Όπως όλα τα επαγγέλματα έτσι και στους εκτροφείς σκύλων η στους εκπαιδευτές υπάρχουν τίμιοι και υπάρχουν και λαμόγια.
Όταν πας να αγοράσεις ένα σκύλο για κυνήγι δεν έχεις παρά να τον δεις στο κυνήγι.
Όπως πας να αγοράσεις ένα αυτοκίνητο πριν το αγοράσεις το ελέγχεις, δεν γνωρίζεις εσύ;
πέρνεις μαζί σου κάποιον που έχει περισσότερες γνώσεις.
Δεν φταίει μόνο αυτός που πουλάει το "σκαρτο" φταίει και μ@λ@@@ς που το αγοράζει.
Μέσα από το ίντερνετ δεν μαθαίνεις να εκπαιδευεις σκύλους, ούτε αν ο οποιαδήποτε σκύλος αξίζει να ασχοληθείς άλλο μαζί του η όχι. αυτό μαθαίνεται μόνο στην πράξη με πολλες ώρες δουλειάς με τον σκύλο,
Αλλά μου δίνεις την εντύπωση ότι η σχέση σου με τον σκύλο σου δεν είναι η καλύτερη που θα μπορούσε να είναι.
Πιστεύω ότι εχω την καλύτερη σχέση ειδικα με αυτό το σκυλί το έχω μεσα στην καρδιά μου αλλά οτι και να είναι απο την ωρα που δεν το βλέπω να κυνηγαει με στεναχωρει παρα πολυ γτ αυτος ο σκύλος μου άρεσε πολύ
 
Σύμφωνω.
Να το έχει μέσα του ο σκύλος και να ξέρει και ο κυνηγός τι πρέπει να κάνει για να τον φτάσει στο επίπεδο που θέλει.
Όσο μεγαλώνεις κουτάβια προσπαθώντας να τους μάθεις να κυνηγάνε τόσο περισσότερα μαθαίνεις.
Δεν μαθαίνεις αγοράζοντας έτοιμα σκυλιά.
Σε αυτό έχεις δίκιο οταν μεγαλωνεις κουταβια μαθανεις και εσυ..
 
Και θυραματα μαγκες οσο ποιο πολλα τοσο ποιο καλα
Φέτος πιστεύω είναι καλά εχει θυραματα μπολικα της πηγε καλα η χρονιά αλλα το θεμα είναι να μην λεμαργησουν καποιο και να δειξουν κατανοηση για να έχουμε και του χρόνου
 
Φέτος πιστεύω είναι καλά εχει θυραματα μπολικα της πηγε καλα η χρονιά αλλα το θεμα είναι να μην λεμαργησουν καποιο και να δειξουν κατανοηση για να έχουμε και του χρόνου
Μην τα γραφεις γιατι λεμαργοι παντα θα υπαρχουν γιατι εστω και μια παραπανω να γλιτωσει απο καθε κοπαδι εχει σημασια
 
Back
Top