Ετήσια Ρυθμιστική

Έχουμε υπερπληθυσμό όμως.δεν αποδεκατίζονται έτσι μην φοβασαι
και η κισσα εδω στα νησια εχει υπερπληθυσμο , που την απαγορευουν , και εχουν γεμηση οι πολλης απο δαυτες , που ρημαζουν τα παντα φρουτα , φωλιες αλλων πουλιων , τρωγοντας τα αυγα και τους νεοσους ,
 
Έχουμε υπερπληθυσμό όμως.δεν αποδεκατίζονται έτσι μην φοβασαι
Δεν είπα φίλε Σταύρο ότι θα αποδεκατιστουν αν όμως το επιτρέψουν για μια δυο χρονιές για να μειωθεί λίγο ο πληθυσμός τους το βρίσκω σωστό έχω και πόσα στρέμματα ηλιοσπορα μου τα τρώνε η κουφαλίτσες
 
και η κισσα εδω στα νησια εχει υπερπληθυσμο , που την απαγορευουν , και εχουν γεμηση οι πολλης απο δαυτες , που ρημαζουν τα παντα φρουτα , φωλιες αλλων πουλιων , τρωγοντας τα αυγα και τους νεοσους ,
Μαζί σου Νίκο να επιτρέπουν και οι κισσες δεν αντιλεω
 
ποιο καλα να βαλουν τους συκοφαδες , που εχουν πλυθηνη αρκετα , αλλα με χαμηλο οριο , ας πουμε 4 με 5 , που ειναι και παραδοσιακο κυνηγι στον τοπο μου, ετσυ και αλλιος λιγοι τους ξερουν , γιατι ερχοντε λιγες μερες , απο της 30 αυγουστου μεχρι μαχ 26 σεπτευριου , και οχι καθε μερα , μπωρει να κανουν μπασημο στης 3 σεπτευριου , και μετα να εξαφανηστουν , και να εμφανηστουν παλυ στης 15 σεπτευριου , ειναι απροβλεπτοι , και δεν ξερεις ποτε θα τους συναντησης , τους κυνηγουσα παλια μεχρη το 1990 , που δεν ξεραμε οτι απαγορευονταν τοτε , δεν θυμαμε και ποτε απαγορευτηκαν , οποιος θυματε ας με ενημεροση
Εδώ είσαι λάθος....Μια χαρά είναι πιστεύω ο συκοφάγος εκεί που τν έχουν νομοθετήσει....Σε κάποια μέροι της ελλάδος ίσως γίνονται καλά περάσματα...αυτό όμως δν σημένει πως έχει πληθήνει....ασχέτος αν τους καίνε στα σμπάρα οι περισσότεροι....
Εγώ προσωπικά δν θα το ήθελα.
 
Δεν είπα φίλε Σταύρο ότι θα αποδεκατιστουν αν όμως το επιτρέψουν για μια δυο χρονιές για να μειωθεί λίγο ο πληθυσμός τους το βρίσκω σωστό έχω και πόσα στρέμματα ηλιοσπορα μου τα τρώνε η κουφαλίτσες
Ακριβώς αυτό.
Ας το.επιτρεψουν για 1-2 χρόνια να έρθει ο πλυθησμος στα ίσια του και μετά πράττουν αναλόγως καταστασης
 
Δεν είπα φίλε Σταύρο ότι θα αποδεκατιστουν αν όμως το επιτρέψουν για μια δυο χρονιές για να μειωθεί λίγο ο πληθυσμός τους το βρίσκω σωστό έχω και πόσα στρέμματα ηλιοσπορα μου τα τρώνε η κουφαλίτσες

αν θες είμαι διατεθημένος να σου φυλάω τα λιόσπορα από τις 20/8 εως 31/8 μη σε προβληματίζει αυτό .sarcastic.
 
Εδώ είσαι λάθος....Μια χαρά είναι πιστεύω ο συκοφάγος εκεί που τν έχουν νομοθετήσει....Σε κάποια μέροι της ελλάδος ίσως γίνονται καλά περάσματα...αυτό όμως δν σημένει πως έχει πληθήνει....ασχέτος αν τους καίνε στα σμπάρα οι περισσότεροι.
Φίλε Κώστα άμα δεν γίνονταν αυτά που γίνονται νότια της χώρας πιστεύω θα ήταν πολύ περισσότεροι και ίσως υπήρχε και κάποιο νόημα να ανοίξει το κυνήγι τους!!!!
 
Ακριβώς αυτό.
Ας το.επιτρεψουν για 1-2 χρόνια να έρθει ο πλυθησμος στα ίσια του και μετά πράττουν αναλόγως καταστασης
Έτσι ναι και εγώ μαζί τους!!!
αν θες είμαι διατεθημένος να σου φυλάω τα λιόσπορα από τις 20/8 εως 31/8 μη σε προβληματίζει αυτό .sarcastic.
Φίλε Παύλο οι σφαίρες δικές σου όμως εεε χαχα
 
Ημερες οι δεκαοχτουρες ναι..αλλα μην ξεχναμε οτι κυνηγιεται αγριευει κ μαθενει γρηγορα τον κινδυνο..φασσες θα γινουν..Δεν θα ειναι καθολου ευκολες στην πορεια..Δεν προκειται να επιτραπει.. ομως κ αν επιτραπει δεν προκειται ποτε να μειωθει ο πλυθησμος τους....
 
Ημερες οι δεκαοχτουρες ναι..αλλα μην ξεχναμε οτι κυνηγιεται αγριευει κ μαθενει γρηγορα τον λινδυνο..Δεν θα ειναι καθολου ευκολες στην πορεια..Δεν προκειται να επιτραπει οπως κ αν επιτραπει δεν προκειται ποτε να μειωθει ο πλυθησμος τους....
Χαχαχα δεν νομίζω φίλε με μια χρονιά άντε δύο που ίσως κυνηγηθουνε να αγριεψουν....
Μπα μόνο ηχορύπανση θα κανει
Χαχαχα θα τις παγανιαζει τουλάχιστον πάλι κάτι θα γλιτώνω!!!
 
Φίλε Κώστα άμα δεν γίνονταν αυτά που γίνονται νότια της χώρας πιστεύω θα ήταν πολύ περισσότεροι και ίσως υπήρχε και κάποιο νόημα να ανοίξει το κυνήγι τους!!!!
Εδώ θα συμφωνήσω.....Οπότε καταλαβαίνεις πως το λέω....Αφού δν είναι πτηνό πολυπληθείς κ το ξέρουμε όλοι μας..... Ας μην το επιβαρήνουμε κι άλλο το συκοφάγο βρε Τέλη....
 
εδω στην Ελλαδα η 18χτουρα ειναι ενα ημερο πουλι σαν τα ημερα περιστερια , που οι περησοτερες ειναι κοντα στους ανθρωπους ,και εχουμε και τον θρυλο να λεει , οτι η 18κτουρα ηταν ενα μικρο κοριτσακι που το εστηλε η κακια μητρια της , να της αγορασης 18 παξιμαδια , οπως και εκανε , και οταν τα πηγε , για να την κατηγορηση η μητρια της ειπε οτι ηταν 17 , και εκεινη επεμενε και ελεγε 18 , και για να την σωση ο θεος την εκανε πουλι , και απο τοτε λεει συνεχος το 18 18 , εαν επιτραπη δεν προκητε να χτυπησω ουτε μια , οπως κανω και με τα αυγουστιατηκα ντοπια κοτσυφια , που τον πρωτο κοτσυφα τον χτυπαω τον δεκεμβριο
 
Εδώ θα συμφωνήσω.....Οπότε καταλαβαίνεις πως το λέω....Αφού δν είναι πτηνό πολυπληθείς κ το ξέρουμε όλοι μας..... Ας μην το επιβαρήνουμε κι άλλο το συκοφάγο βρε Τέλη....
Σύμφωνο Κώστα ούτε και εγώ είμαι στο υπέρ για να επιτραπεί τους βλέπω πολλές φορές στα καρτερία μου και τους θαυμάζω ειδικά αυτούς τους ατιμους τους αρσενικούς!!!!
 
Back
Top