Impala Plus

Αν βάλεις δασμολόγιο ( εκτός ΕΕ) , μεταφορικές και κέρδος αντιπροσώπου, είναι πραγματικά αστεία η επιβάρυνση των σκαρτων 200€.
Συμφωνώ μαζί σου αλλά σίγουρα η χοντρική έχει άλλες τιμές... παρεπιπτόντως και στη Βουλγαρία στα 400€ έχει... οπότε εάν εισάγεις από εκεί το παίρνεις και με απαλλαγή ΦΠΑ.
Ο προβληματισμός μου είναι ότι η λίρα έπεσε και οι τιμές ανέβηκαν σε σχέση με πέρυσι...
 
Πέρσι (το Νοέμβριο) είχε 659 ευρώ...Τώρα εχει 50 ευρω ακόμα Λόγο της ζήτησης λέω εγώ,καποιος σκέφθηκε να ..τσεπώσει ενα πενηντάρικο ακόμα :cool:
Ευχαριστώ Γιάννη.
Πάντως με 710€ πιστεύω πως κάποιος θα το σκεφτεί δυο φορές πριν αποφασίσει να την πάρει...
 
Καλησπέρα στην ομάδα!!!Κάτοχοι και ΜΟΝΟ της Impala plus την γνώμη σας παρακαλώ!!!!Δοκιμές σε πίνακα,συγκεντρώσεις,aftermarket choke,κυνηγετικές εμπειρίες, λειτουργία καθώς και προβλήματα, και συγκρίσεις !!!!Επιλογή ως πρώτο και μονάδικο όπλο!!!Ευχαριστώ!
 
Καλησπέρα στην ομάδα!!!Κάτοχοι και ΜΟΝΟ της Impala plus την γνώμη σας παρακαλώ!!!!Δοκιμές σε πίνακα,συγκεντρώσεις,aftermarket choke,κυνηγετικές εμπειρίες, λειτουργία καθώς και προβλήματα, και συγκρίσεις !!!!Επιλογή ως πρώτο και μονάδικο όπλο!!!Ευχαριστώ!
Μετέφερα εδώ το μήνυμα γιατί υπάρχει ήδη θέμα. Μια ανάγνωση από την αρχή ίσως σε βοηθήσει :)
 
Καλησπέρα. Θα ήθελα να μάθω άμα κάποιος έχει στην κατοχή του ή γνωρίζει για την impala plus την ξύλινη πόσο αξιόπιστα είναι τα ξύλα; ή είναι καλύτερη ή αγορά με τα συνθετικά μέρη;
Καλημέρα Σπύρο.
Θυμάμαι πως το μέλος @Γιάννης d έχει το όπλο που σε ενδιαφέρει...
Παράλληλα να σου πω πως ένας γνωστός μου,έχει το Impala Plus κ πάει για υδρόβια κ αγριογούρουνο κ μου είχε πει πως μετά από κάποιες βολές με φυσίγγια άνω των 38gr κάποια στιγμή,του είχε ντώσει η βίδα από το κοντάκι...ΑΛΛΑ δν θυμάμαι αν έχει με τα ξύλινα μέροι ή τα συνθετικά.
Από τουφεκιές όμως έχει μήνει πολύ ευχαριστιμένος....
 
Καλησπέρα. Θα ήθελα να μάθω άμα κάποιος έχει στην κατοχή του ή γνωρίζει για την impala plus την ξύλινη πόσο αξιόπιστα είναι τα ξύλα; ή είναι καλύτερη ή αγορά με τα συνθετικά μέρη;
Σπύρο καλημέρα εγώ ήμουν κάτοχος μια impala και έχω να σου πω ότι το όπλο για τα λεφτά του πάντα είναι value for money ξεκινώντας από τα κατά, είχα με πλαστικο κοντάκι το οποίο προκαλούσε ανάκρουση και μια αίσθηση αναπήδησης όταν έφτιαξα ξύλινο το όπλο μεταμορφωθηκε, λειτουργία απροβληματιστη, και αρκετά καλή βλητικη με τα μαμά τσοκ, λίγο ανοιχτοτερα σαν σύσφιξη από την αναγραφόμενη, το μόνο αρνητικο το οποίο δεν κατάφερα να συνηθίσω και την έδωσα ήταν η υπερηψομενη Ρίγα. Και μια φώτο με μαμά τσοκ.
 

Attachments

  • IMG_20181110_082402.jpg
    IMG_20181110_082402.jpg
    341,1 KB · Προβολές: 70
Καλημέρα Σπύρο.
Θυμάμαι πως το μέλος @Γιάννης d έχει το όπλο που σε ενδιαφέρει...
Παράλληλα να σου πω πως ένας γνωστός μου,έχει το Impala Plus κ πάει για υδρόβια κ αγριογούρουνο κ μου είχε πει πως μετά από κάποιες βολές με φυσίγγια άνω των 38gr κάποια στιγμή,του είχε ντώσει η βίδα από το κοντάκι...ΑΛΛΑ δν θυμάμαι αν έχει με τα ξύλινα μέροι ή τα συνθετικά.
Από τουφεκιές όμως έχει μήνει πολύ ευχαριστιμένος....
Σ ευχαριστώ πολύ Κωστα. Ν εισαι καλα!!!
 
Σπύρο καλημέρα εγώ ήμουν κάτοχος μια impala και έχω να σου πω ότι το όπλο για τα λεφτά του πάντα είναι value for money ξεκινώντας από τα κατά, είχα με πλαστικο κοντάκι το οποίο προκαλούσε ανάκρουση και μια αίσθηση αναπήδησης όταν έφτιαξα ξύλινο το όπλο μεταμορφωθηκε, λειτουργία απροβληματιστη, και αρκετά καλή βλητικη με τα μαμά τσοκ, λίγο ανοιχτοτερα σαν σύσφιξη από την αναγραφόμενη, το μόνο αρνητικο το οποίο δεν κατάφερα να συνηθίσω και την έδωσα ήταν η υπερηψομενη Ρίγα. Και μια φώτο με μαμά τσοκ.
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Εγώ ξύλινη θέλω ν πάρω. Ξέρω ότι ο μηχανισμός της είναι πολύ αξιόπιστος απλώς ήθελα ν μάθω όσον αφορά την αξιοπιστία του ξύλου. Να εισαι πάντα καλά
 
Απο μηχανολογικης πλευρας το οπλο ειναι αψογο απο εκει και περα το τερεν θα δείξει τι αξίζει.
Αυτο που μου αρεσε και αν παρατηρήσατε είναι εκτος απο το φινίρισμα (το οποιο δεν ξερω ποσο καλα φαίνεται στις φωτο) ειναι ο χοντρός δακτιλιος της κανης ο ατσαλινος σιδιροδρομος στο επανω μερος της βασης, τα νευρα εσωτερικα της παπιας και η ουρα του κλειστρου που ειναι επεξεργασμενη σε μασιφ ενα κοματι. Στο οπλο εχει τελεια εφαρμογη η κανη στην βαση οπως και η παπια απο την αρχη που την βαζεις μπενει τοσο γλυκα μεσα και κουμπώνει κατι που δεν το έχω δει σε άλλο όπλο. Εχουν κανει πολυ καλη δουλεια. Εαν αυτο το οπλο δεν το ελεγαν IMPALA και κατι αλλο απο τα γνωστά δεν θα ειχε 550 αλλα σιγουρα τα διπλα
Καλόκυνηγητο
 
Καλησπέρα παιδιά πρόσφατα αγόρασα μια καραμπίνα με κάννη slug και ρυθμιζόμενο σκοπευτικά μετά από δοκιμές που έκανα στα 50μετρα παρατήρησα ότι δεν μπορώ να κάνω καλά γκρούπ στα μόνοβολα βέβαια δοκίμασα μόνο λαμπρό παλα από μόνοβολα υπάρχει κάποιος που να ξέρει πως ρυθμίζουμε ακριβώς το κλισιοσκόπιο αλλά και αν υπάρχει κάποιο μυστικό για μεγαλύτερη ακρίβεια;
 
Back
Top