Ερωτήσεις - Απορίες - Τεχνικά θέματα

Καλημέρα Βασίλη, ωραίο φαίνεται, αλλά απ'ότι βλέπω χάθηκαν 2 αρκετά βολικά πραγματάκια ... Το κουμπί "Νέες δημοσιεύσεις" και το κουμπί "TOP" στο κάτω μέρος της σελίδας, που σε πήγαιναν αμέσως στα νέα αδιάβαστα θέματα, και στην κορυφή της σελίδας αντίστοιχα. Ενώ τώρα πρέπει να κάνεις κύλιση, να πας στην κορυφή, και να επιλέξεις New posts ...
Καλημέρα Στέλιο. Μπαίνεις από κινητό να φανταστώ. Πάνω δεξιά υπάρχει ένας μκρός κεραυνός που κάνει ακριβώς αυτό που θέλεις. Πλέον θα φαίνεται και όταν κάνεις scroll down οπότε θα το βλέπεις συνεχώς. Πραγματικά συγνώμη που το έκανα έτσι απότομα χωρίς να σας ενημερώσω για τις αλλαγές αλλά δεν έχω χρόνο. Συν του ότι πολλές αλλαγές δεν έχω προλάβει να τις διαβάσω γιατί είναι αρκετή πληροφορία.
 
Καλημέρα Στέλιο. Μπαίνεις από κινητό να φανταστώ. Πάνω δεξιά υπάρχει ένας μκρός κεραυνός που κάνει ακριβώς αυτό που θέλεις. Πλέον θα φαίνεται και όταν κάνεις scroll down οπότε θα το βλέπεις συνεχώς. Πραγματικά συγνώμη που το έκανα έτσι απότομα χωρίς να σας ενημερώσω για τις αλλαγές αλλά δεν έχω χρόνο. Συν του ότι πολλές αλλαγές δεν έχω προλάβει να τις διαβάσω γιατί είναι αρκετή πληροφορία.
O.K. thanks !!! τώρα το είδα στο κινητό !!! Βασικά εγώ μπήκα από pc (στη δουλειά), γι' αυτό το έγραψα ... Αλλά εκεί (στο pc) εξακολουθώ να μη βλέπω κεραυνό ... δεν υπάρχει ;;; ή δε βλέπω καλά ;;; o_O :p
 
O.K. thanks !!! τώρα το είδα στο κινητό !!! Βασικά εγώ μπήκα από pc (στη δουλειά), γι' αυτό το έγραψα ... Αλλά εκεί (στο pc) εξακολουθώ να μη βλέπω κεραυνό ... δεν υπάρχει ;;; ή δε βλέπω καλά ;;; o_O :p
Δεν υπάρχει ο κεραυνός. Υπάρχει για την ώρα στα αγγλικά πάνω αριστερά το new posts. Θα φροντίσω να βάλω και κάτω κάτω αν το βρω.
 
Δεν υπάρχει ο κεραυνός. Υπάρχει για την ώρα στα αγγλικά πάνω αριστερά το new posts. Θα φροντίσω να βάλω και κάτω κάτω αν το βρω.
Όλα Ο.Κ. Βασίλη !!! Υπάρχει κι ένα βελάκι κάτω-κάτω δεξιά, που σε πάει στην κορυφή της σελίδας (όπως το κουμπάκι "top" στην παλιά φόρμα) ... Μόνο που για να εμφανιστεί πρέπει να κάνουμε ένα ελάχιστο κύλιση τη σελίδα προς τα πάνω, ώστε να κρυφτεί η μαύρη ταινία στον πάτο.
Κανένα πρόβλημα λοιπόν !! .shake hands.
 
Όλα Ο.Κ. Βασίλη !!! Υπάρχει κι ένα βελάκι κάτω-κάτω δεξιά, που σε πάει στην κορυφή της σελίδας (όπως το κουμπάκι "top" στην παλιά φόρμα) ... Μόνο που για να εμφανιστεί πρέπει να κάνουμε ένα ελάχιστο κύλιση τη σελίδα προς τα πάνω, ώστε να κρυφτεί η μαύρη ταινία στον πάτο.
Κανένα πρόβλημα λοιπόν !! .shake hands.
Σωστός! Δεν το είχα προσέξει αυτό, σε ευχαριστώ για την ενημέρωση. Παρόλα αυτά αν θες να πας στις νέες δημοσιεύσεις απευθείας δεν μπορείς για την ώρα.
 
Επιλογή να μαρκάρουμε τις νέες δημοσιεύσεις η το φόρουμ ως διαβασμενα ;
Απ' ότι βλέπω, σε pc - laptop υπάρχει η επιλογή [Σημειώστε όλα ως διαβασμένα] ... ενώ στο κινητό δεν υπάρχει !!!
6.png


Screenshot-2019-06-11-16-24-04-686-com-android-chrome.png

think
 
Τώρα το ξέρω ότι σας ζαλιζουμε τα μεζεα αλλά νομίζω πως τι βασικό που λείπει τόσο από το pc αλλά κυρίως από το κινητό, είναι μερικά κουμπιά στο πάνω κ στο κάτω μέρος της σελίδας να πηγαίνει απευθείας στα new posts... Στο pc υπάρχει στην πάνω μεριά της σελίδας, στο κινητό δεν το βλέπω...
 
Στο κινητό υπάρχει ένας κεραυνός που το κάνει αυτό και στο pc πρέπει να ανεβάσεις λίγο την σελίδα, να εμφανιστεί ένα βελάκι κάτω δεξιά, να το πατήσεις , να σε πάει πάνω και να πας new posts. Είναι λίγο περίεργο στο pc.
 
Καλησπέρα Βασίλη, δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την γραμμή εργαλείων τα smiley ή να ανεβάσω φωτογραφία... . (από το tablet)
Δημήτρη μήπως έχει πατηθεί κατά λάθος το γραναζάκι (το τελευταίο δεξιά εικονίδιο της γραμμής εργαλείων) ;;; Αυτό απ'ότι είδα απενεργοποιεί τα εργαλεία και μπορείς να γράψεις μόνο κείμενο. Πάτησέ το ξανά να δεις αν επανέλθουν σε λειτουργία.
 
Δημήτρη μήπως έχει πατηθεί κατά λάθος το γραναζάκι (το τελευταίο δεξιά εικονίδιο της γραμμής εργαλείων) ;;; Αυτό απ'ότι είδα απενεργοποιεί τα εργαλεία και μπορείς να γράψεις μόνο κείμενο. Πάτησέ το ξανά να δεις αν επανέλθουν σε λειτουργία.
Έφτιαξε .shake hands..shake hands.
 
Δεν ξερω αν ειναι εφικτο να γινει
αλλα λειπουν τα στοιχεια των Μελων αριστερα στην εικονα που εμφανιζοταν πχ ονομα-περιοχη κτλ
και βοηθουσε και τις Παλιοσειρες :pαλλα και τους Νεοσυλλεκτους :pνα γνωριζουν ονοματα τοπους καταγωγης κτλ
Βεβαια αν πατησεις επανω στην εικονα του Μελους εμφανιζονται τα στοιχεια αλλα ειναι λιγο βαρετο .my man.
Κατα τα αλλα με τις νεες αλλαγες το Φορουμ μαμαει
και πρεπει να γινει μια πρατινο-συναντηση bbq2.drunk.για τα καλοριζικα .my man.
 
Back
Top