Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Εγώ πάντως που έχω ρίξει τη sporting έχει κανη benelli με 18,5 αυλό και μομπιλ τσοκ και αξιοπρεπέστατη τουφεκιά. άλλο ένα μυστήριο γιατί το urbino επιμένει στον 18,4 με κακα μαμά τσοκ αν ήμουν της αδράνειας η sporting θα ήταν η πρώτη μου επιλογή γιατί με τιμή 900 ευρώ δεν έχει ανταγωνιστη
 
Εγώ πάντως που έχω ρίξει τη sporting έχει κανη benelli με 18,5 αυλό και μομπιλ τσοκ και αξιοπρεπέστατη τουφεκιά. άλλο ένα μυστήριο γιατί το urbino επιμένει στον 18,4 με κακα μαμά τσοκ αν ήμουν της αδράνειας η sporting θα ήταν η πρώτη μου επιλογή γιατί με τιμή 900 ευρώ δεν έχει ανταγωνιστη
Και 76 κανη και πλατια ρηγα
 
ρε παιδια μην γραφουμε οτι θελουμε και οτι μας κατεβασει η γκλαβα.....ολα τα φρανκι φτιαχνονται στο ουρμπινο εκτος απο ενα μοντελο το feeling.......
Αν δε κανω λαθος η παραγωγή στο ουρμπινο εχει σταματήσει....την εχει αναλάβει η benelli υπο την ομπρελα της beretta. Απλα στο ουρμπινο μπενει η ονομασια franchi.
 
Αν δε κανω λαθος η παραγωγή στο ουρμπινο εχει σταματήσει....την εχει αναλάβει η benelli υπο την ομπρελα της beretta. Απλα στο ουρμπινο μπενει η ονομασια franchi.
το 2014 που αγορασα το φρανκι στα χαρτια του εγραφε urbino και πανω στην βαση γραφει made in italy.....τωρα αν αλλαξε κατι τον τελευταιο καιρο δεν ξερω
 
το 2014 που αγορασα το φρανκι στα χαρτια του εγραφε urbino και πανω στην βαση γραφει made in italy.....τωρα αν αλλαξε κατι τον τελευταιο καιρο δεν ξερω
Το MADE IN ITALY σίγουρα απ όσα εχω διαβάσει δεν άλλαξε.....τωρα για το urbino επιφυλλάσομαι....και να σ πω κ την αλήθεια δεν έχει κ σημασία.
 
και μια ενημερωση σε ολους τους κατοχους ιταλικων οπλων....οποιος εχει σκοπο να κανει κεραμικη βαφη στην σκανδαλοθηκη να προσεξει πολυ να μην την παθει οπως εγω.....στραβωνει η πλαστικια βαση που στηριζεται η σφυρα και μπορει να σας κολλησει μετα και να μην κανει επαναφορα.....βεβαια με λιγο γυαλοχαρτο στα τοιχωματα φτιαχνει αμεσως....
 
Oλες οι franchi πλεον κατασκευάζονται στην Τουρκία απο την beretta
Ωραία άκου εγώ θα σου πω το εξής επειδή μπαίνεις σε forum που το διαβάζει κόσμος αν δεν ξέρεις κάτι καλό θα ήταν να μην το γράφεις η Franchi κατασκευάζεται στο Urbino τώρα πως προέκυψε η Τουρκία απλά αναπαράγεται σαν παπαγαλάκια ότι ακούτε γύρω σας
 
Παιδια δεν τα βγαζω απτο κεφαλι μου δεν θελω να προσβάλλω κανενα. Η benelli και η franchi ανηκουν στον όμιλο beretta και οι καινουργιες franchi πχ η affinity κατασκευαζονται στην Τουρκία. Η benelli φτιαχνονται στο εργοστάσιο benelli armi urbino στην ιταλια και καποιες ερχονται και απο Αμερική απτο benelli usa.
Οι benelli φιλε μου κατασκευαζονται Ιταλια απλα οσες ειναι για εισαγωγη στην Αμερικη γραφουν το benelli usa, η οποια ειναι εταιρεια εισαγωγης στην Αμερικη, οπως κ beretta usa το ιδιο!
 
Παιδια δεν τα βγαζω απτο κεφαλι μου δεν θελω να προσβάλλω κανενα. Η benelli και η franchi ανηκουν στον όμιλο beretta και οι καινουργιες franchi πχ η affinity κατασκευαζονται στην Τουρκία. Η benelli φτιαχνονται στο εργοστάσιο benelli armi urbino στην ιταλια και καποιες ερχονται και απο Αμερική απτο benelli usa.
Έχεις δίκιο φίλε
 
συγγνωμη για το λαθος μου ισως παρανοησα την χθεσινη μου συζητηση με τον οπλουργο και καταλαβα λαθος. Απο οτι γραφεται οι franchi κατασκευαζονται στο ιδιο εργοστασιο με τις benelli.
Λευτέρη χωρίς να θέλω να προσβάλλω πες στον οπλουργο σου να ενημερωθεί σωστά γιατί στο μαγαζί του παει κόσμος...πάντα φιλικα
 
Λευτέρη χωρίς να θέλω να προσβάλλω πες στον οπλουργο σου να ενημερωθεί σωστά γιατί στο μαγαζί του παει κόσμος...πάντα φιλικα
Ποσες παπατζες λενε οι εμποροι για να πουλησουν αυτο που θελουν!καλυτερα να το ψαχνουμε λιγο μονοι μας για προιοντα που μας ενδιαφερουν.
 
Eστω κι αν είναι φτιαγμένη η συναρμολογημενη στην Τουρκία τι να λέει αυτό όταν το συγκεκριμένο όχι μόνο λόγο της τιμης του έχει πουλήσει πολύ και έχει κάνει ευχαριστημένος χιλιάδες κυνηγούς που θέλουν αδράνεια και καλή τουφεκια?!
Δε νομίζω να υπάρχει λόγος να ψαχνόμαστε για στοιχεία, που πιστεύω δεν υπάρχουν άλλα ποτέ δεν ξες...

Για μένα είναι πολύ πολύ καλή επιλογή μαζί με ες100 στα χτηματα αυτά. Καμία σχέση με αντίστοιχα προσφοράς και συγκεκριμένα με το ''ότι έχει μείνει σουμα'' μ1
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top