Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Προτιμώ να αυτοσαρκαζω τον εαυτό μου για τις πράξεις μου και όχι να κριτικάρω τους άλλους για τις επιλογές τους με τέτοιους χαρακτηρισμούς. Να μην ξεχνάμε ότι ανταλλάζουμε απόψεις από τις εμπειρίες μας.
 
O καθενας εχει τον δικο του χαρακτηρα και ο αναγνωστης διαβαζει και κρινει αναλογα.Μην ξεχναμε ομως οτι χειροτερη
ζημια γινεται οταν νεα παιδια στον χωρο του κυνηγιου διαβαζουν αναρτησεις ξοβεργες απο επαγγελματιες vτυμενους
κυνηγους εδω μεσα για να τσιμπησουν πελατακια και καταστρεφουν κανες και οπλα.Το να τσιμπησει καποιος και να
παρει μια κουτα φυσιγγια μαπα παει και ερχεται....το να επεμβει στην κανη ειναι μονιμο και στο 95% καταστροφικο.
Βλεπω και τι γινεται στα τσοκακια,την μια μερα λεμε "καλοριζικο φιλε!Να το χαρεις¨" και μετα απο 4 μηνες του λεμε
τζαμπα το δινεις!Καλοπουλητο!Το ειπε και ενας συναδελφος στις επεμβασεις κυνηγετικων οπλων...κανενας δεν δοκιμαζει
την κανη σε πιεσεις μετα την επεμβαση,σου δινουν τον λογο τους και την ευχη τους μετα την εξοδο απο το οπλουργειο.
topic.
 
Last edited:
O καθενας εχει τον δικο του χαρακτηρα και ο αναγνωστης διαβαζει και κρινει αναλογα.Μην ξεχναμε ομως οτι χειροτερη
ζημια γινεται οταν νεα παιδια στον χωρο του κυνηγιου διαβαζουν αναρτησεις ξοβεργες απο επαγγελματιες vτυμενους
κυνηγους εδω μεσα για να τσιμπησουν πελατακια και καταστρεφουν κανες και οπλα.Το να τσιμπησει καποιος και να
παρει μια κουτα φυσιγγια μαπα παει και ερχεται....το να επεμβει στην κανη ειναι μονιμο και στο 95% καταστροφικο.
Βλεπω και τι γινεται στα τσοκακια,την μια μερα λεμε "καλοριζικο φιλε!Να το χαρεις¨" και μετα απο 4 μηνες του λεμε
τζαμπα το δινεις!Καλοπουλητο!Το ειπε και ενας συναδελφος στις επεμβασεις κυνηγετικων οπλων...κανενας δεν δοκιμαζει
την κανη σε πιεσεις μετα την επεμβαση,σου δινουν τον λογο τους και την ευχη τους μετα την εξοδο απο το οπλουργειο.
topic.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με το τελευταίο.αν γίνει κάποια στραβή μετά από παρέμβαση όλοι είναι στο νιπτω τας χείρας μου αλλά περί ορεξεως κολοκυθοπιτα
 
O καθενας εχει τον δικο του χαρακτηρα και ο αναγνωστης διαβαζει και κρινει αναλογα.Μην ξεχναμε ομως οτι χειροτερη
ζημια γινεται οταν νεα παιδια στον χωρο του κυνηγιου διαβαζουν αναρτησεις ξοβεργες απο επαγγελματιες vτυμενους
κυνηγους εδω μεσα για να τσιμπησουν πελατακια και καταστρεφουν κανες και οπλα.Το να τσιμπησει καποιος και να
παρει μια κουτα φυσιγγια μαπα παει και ερχεται....το να επεμβει στην κανη ειναι μονιμο και στο 95% καταστροφικο.
Βλεπω και τι γινεται στα τσοκακια,την μια μερα λεμε "καλοριζικο φιλε!Να το χαρεις¨" και μετα απο 4 μηνες του λεμε
τζαμπα το δινεις!Καλοπουλητο!Το ειπε και ενας συναδελφος στις επεμβασεις κυνηγετικων οπλων...κανενας δεν δοκιμαζει
την κανη σε πιεσεις μετα την επεμβαση,σου δινουν τον λογο τους και την ευχη τους μετα την εξοδο απο το οπλουργειο.
topic.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου!!!
 
O καθενας εχει τον δικο του χαρακτηρα και ο αναγνωστης διαβαζει και κρινει αναλογα.Μην ξεχναμε ομως οτι χειροτερη
ζημια γινεται οταν νεα παιδια στον χωρο του κυνηγιου διαβαζουν αναρτησεις ξοβεργες απο επαγγελματιες vτυμενους
κυνηγους εδω μεσα για να τσιμπησουν πελατακια και καταστρεφουν κανες και οπλα.Το να τσιμπησει καποιος και να
παρει μια κουτα φυσιγγια μαπα παει και ερχεται....το να επεμβει στην κανη ειναι μονιμο και στο 95% καταστροφικο.
Βλεπω και τι γινεται στα τσοκακια,την μια μερα λεμε "καλοριζικο φιλε!Να το χαρεις¨" και μετα απο 4 μηνες του λεμε
τζαμπα το δινεις!Καλοπουλητο!Το ειπε και ενας συναδελφος στις επεμβασεις κυνηγετικων οπλων...κανενας δεν δοκιμαζει
την κανη σε πιεσεις μετα την επεμβαση,σου δινουν τον λογο τους και την ευχη τους μετα την εξοδο απο το οπλουργειο.
topic.
Για να συνεχίσω αυτό που λες και συμφωνώ άπολυτα,κατά καιρούς έχουν σπάσει όπλα,και υπάρχουν και πολλοί που μετα από τέτοιες αποτυχημένες επεμβάσεις πουλάνε όπλα.δεν μιλάω μόνο για επιμήκυνση κώνου αλλα και για άλλες επεμβάσεις που κάνουν.απλα αυτά δεν βγαίνουν παραέξω.δεν θα βγει κανένας να το πει.
Στην εποχή μας υπάρχουν στην αγορά πολλα όπλα ΜΑΜΑ με μεγάλους κώνους και άυλους..κατα την γνώμη μου,αυτά τα όπλα ικανοποιούν και τον πιο απαιτητικό βλητικα.ποιος ο λόγος λοιπόν να πειράζουμε όπλα με αμφιλεγόμενης ασφάλειας επεμβασεις,αφού μπορούμε να αγοράσουμε κάποιο μαμα και με διευρυμένο άυλο αλλα και με μεγάλο κώνο.
Αναφερω ενα παράδειγμα από τα πολλα: και η beretta 391 optima και η A400 έχουν κώνο σίγουρα 6-7 ποντους.στην αγορά με 700 € βρίσκεις άνετα τέτοιο όπλο (391) σε πολύ καλη κατάσταση.
 
Η α400 ομως που κατεχω σε καμια περιπτωση δεν μπωρει να φτασει την κανη της 155 που της εχω κανει αποχρωμιωση και κονο μαζη με γιαλισμα ειναι απλα τα πραγματα
Θοδωρή καλα κανεις και αναφέρεις την εμπειρία σου.εγω απλά ανάφερα ένα όπλο ενδεικτικά που έχει μεγάλο κώνο και κυκλοφορεί στην αγορά.υπαρχουν και αλλά φτηνά και ακριβά αυτογεμη με μεγάλους κώνους μαμά..
 
Φίλε τεο δεν γίνεται αυτό.. η α400 έχει την απόλυτη κάνη όπως όλες η beretta γιαυτο άλλωστε δεν τις πειράζουν ποτε.. Δεν υπάρχει οπλο που να μπορεί να ξεπεράσει την beretta... :rolleyes: και τώρα συγκρίνεις πάλι ανόμοια πράγματα διότι η δοκιμή πρέπει να γίνει με εργοστασιακές κάννες και όχι με μια μαμα και άλλη μοντιφα και τότε θα δεις τι πραγματικά γίνεται και αν είχες πειράξει και την beretta τι θα γινόταν; Και αν η γιαγιά μου είχε 3 @ρχιδι@ εγώ μπορεί να είχαν 3 θείους και όχι 2... ουφ από τα πολλά ξεχάστηκα.. τι είπαμε τα θέλουμε όλα αυτά;; Αααα ναι για να βαράμε 4 φασσες και να κάνουμε το γούστο μας.. ή μήπως για να το παίζουμε κάποιοι σε βουνά και κάμπους και να τα κονομάνε κάποιοι αλλοι πατώντας επάνω στην καυλα μας;;;;! think
 
Φίλε τεο δεν γίνεται αυτό.. η α400 έχει την απόλυτη κάνη όπως όλες η beretta γιαυτο άλλωστε δεν τις πειράζουν ποτε.. Δεν υπάρχει οπλο που να μπορεί να ξεπεράσει την beretta... :rolleyes: και τώρα συγκρίνεις πάλι ανόμοια πράγματα διότι η δοκιμή πρέπει να γίνει με εργοστασιακές κάννες και όχι με μια μαμα και άλλη μοντιφα και τότε θα δεις τι πραγματικά γίνεται και αν είχες πειράξει και την beretta τι θα γινόταν; Και αν η γιαγιά μου είχε 3 @ρχιδι@ εγώ μπορεί να είχαν 3 θείους και όχι 2... ουφ από τα πολλά ξεχάστηκα.. τι είπαμε τα θέλουμε όλα αυτά;; Αααα ναι για να βαράμε 4 φασσες και να κάνουμε το γούστο μας.. ή μήπως για να το παίζουμε κάποιοι σε βουνά και κάμπους και να τα κονομάνε κάποιοι αλλοι πατώντας επάνω στην καυλα μας;;;;! think
:eek::eek::eek::eek::eek:Για να καταλαβω......Η γιαγια ειχε οντως 2 και τις εβαλες και ενα παραπανω
υποθετικα?Το λεω για να βγαλω την εξισωση των ποσων θειων καταλαβες....:D
 
Φίλε τεο δεν γίνεται αυτό.. η α400 έχει την απόλυτη κάνη όπως όλες η beretta γιαυτο άλλωστε δεν τις πειράζουν ποτε.. Δεν υπάρχει οπλο που να μπορεί να ξεπεράσει την beretta... :rolleyes: και τώρα συγκρίνεις πάλι ανόμοια πράγματα διότι η δοκιμή πρέπει να γίνει με εργοστασιακές κάννες και όχι με μια μαμα και άλλη μοντιφα και τότε θα δεις τι πραγματικά γίνεται και αν είχες πειράξει και την beretta τι θα γινόταν; Και αν η γιαγιά μου είχε 3 @ρχιδι@ εγώ μπορεί να είχαν 3 θείους και όχι 2... ουφ από τα πολλά ξεχάστηκα.. τι είπαμε τα θέλουμε όλα αυτά;; Αααα ναι για να βαράμε 4 φασσες και να κάνουμε το γούστο μας.. ή μήπως για να το παίζουμε κάποιοι σε βουνά και κάμπους και να τα κονομάνε κάποιοι αλλοι πατώντας επάνω στην καυλα μας;;;;! think
Η καλητερη κανη μαμα που εχω ειναι απο ενα τουρκικο recta kitharonas ,αντηγραφη απο ρεμη 1100 το κατι αλλο με κοστος 100 ευρο και τσοκακια τα invector 3,7 cm και η μπερετα οπτιμα δεν μπωρει να τη πλησιασει τη βαζω σηνηθος στη 1100 γιατι το οπλο ειναι για τα πανηγιρια στα 5 φυσιγγια 1 εμπλοκη ενω η 1100 στα 30 περηπου μια εμπλοκη αλλα δεν με ενοχλει
 
1100 γιατι το οπλο ειναι για τα πανηγιρια στα 5 φυσιγγια 1 εμπλοκη ενω η 1100 στα 30 περηπου μια εμπλοκη αλλα δεν με ενοχλει
πως μπορεις ρε τεο?εγω αμα βλεπω τετοια πραγματα μου γυρνανε τα ματια!.sarcastic.
 
Φίλε τεο δεν γίνεται αυτό.. η α400 έχει την απόλυτη κάνη όπως όλες η beretta γιαυτο άλλωστε δεν τις πειράζουν ποτε.. Δεν υπάρχει οπλο που να μπορεί να ξεπεράσει την beretta... :rolleyes: και τώρα συγκρίνεις πάλι ανόμοια πράγματα διότι η δοκιμή πρέπει να γίνει με εργοστασιακές κάννες και όχι με μια μαμα και άλλη μοντιφα και τότε θα δεις τι πραγματικά γίνεται και αν είχες πειράξει και την beretta τι θα γινόταν; Και αν η γιαγιά μου είχε 3 @ρχιδι@ εγώ μπορεί να είχαν 3 θείους και όχι 2... ουφ από τα πολλά ξεχάστηκα.. τι είπαμε τα θέλουμε όλα αυτά;; Αααα ναι για να βαράμε 4 φασσες και να κάνουμε το γούστο μας.. ή μήπως για να το παίζουμε κάποιοι σε βουνά και κάμπους και να τα κονομάνε κάποιοι αλλοι πατώντας επάνω στην καυλα μας;;;;! think

τα θέλουμε γιατί είμαστε μικρά αγοράκια και έχουμε παιχνιδάκια....... για να παίζουμε.

και όπως λένε οι φίλοι μας οι αγγλόφωνοι .............

........... the difference between men and boys is the value of their toys ...................

π.χ. τα μικρά παιδιά παίζουν με αυτοκινητάκια - τα μεγάλα παιδιά με αυτοκίνητα ......... .yel..yel..yel..yel.
 
Τα benelli που εχω ειναι ολλα πηραγμενα κονους αποχρωμιωσεις πορτινκ κοντακια σκανδαλες εκτος απο μια 123 με κανη σεντετιεν που ειναι και του μακαριτι του πατερα μου αυτι δεν την πηραζω τι θελω οπως ειναι δεν υστερει και καπου
 
Από τότε που πήρα την xlr5 και το 690 ησύχασα από σκέψεις επεμβάσεων, ακόμα και για aftermarket τσοκ! Προτιμώ όλα αυτά τα λεφτά που αν τα βάλεις κάτω με τα τσοκακια τις επεμβάσεις κλπ να τα δώσω για καινούριο όπλο να το ευχαριστηθώ περισσότερο!
 
Τα benelli που εχω ειναι ολλα πηραγμενα κονους αποχρωμιωσεις πορτινκ κοντακια σκανδαλες εκτος απο μια 123 με κανη σεντετιεν που ειναι και του μακαριτι του πατερα μου αυτι δεν την πηραζω τι θελω οπως ειναι δεν υστερει και καπου

εσύ είσαι η χαρά του after market. ;););)
 
Από τότε που πήρα την xlr5 και το 690 ησύχασα από σκέψεις επεμβάσεων, ακόμα και για aftermarket τσοκ! Προτιμώ όλα αυτά τα λεφτά που αν τα βάλεις κάτω με τα τσοκακια τις επεμβάσεις κλπ να τα δώσω για καινούριο όπλο να το ευχαριστηθώ περισσότερο!
Δεν είναι καθόλου λάθος το σκεπτικό σου,ίσως το αντίθετο κιολας...αλλά και το να μοντιφαρεις ένα όπλο έχει και αυτό την γλυκά του,η προσμονή,οι προσδοκίες το τελικό αποτέλεσμα άμα σε αφήσει ικανοποιημένο...τώρα και τα τρία όπλα που κατέχω δεν μου δίνουν λόγο μοντιφιας!
 
Από τότε που πήρα την xlr5 και το 690 ησύχασα από σκέψεις επεμβάσεων, ακόμα και για aftermarket τσοκ! Προτιμώ όλα αυτά τα λεφτά που αν τα βάλεις κάτω με τα τσοκακια τις επεμβάσεις κλπ να τα δώσω για καινούριο όπλο να το ευχαριστηθώ περισσότερο!
Πες ομως Τασσο οταν πας να καθαρισεις το xlr ότι ειναι σαν καμιναδα απο τζακι
Να τα λεμε κ αυτα..
Βλητικά οκ..
 
Πες ομως Τασσο οταν πας να καθαρισεις το xlr ότι ειναι σαν καμιναδα απο τζακι
Να τα λεμε κ αυτα..
Βλητικά οκ..
Προσωπικά έχουν περάσει απ' τα χέρια μου πολλά όπλα,πότε όμως δεν είχα πρόβλημα βλητικα με κανένα από αυτά,αν ήμουν επάνω στο θήραμα αυτό έπεφτε,κατά τ αλλά η benelli ήταν είναι και θα είναι το πιο αξιόπιστο και καθαρό σύστημα σε αυτογεμες και για μένα είναι μπροστα!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top