Σκοπευτήριο Ασπροπύργου - Σκοπευτικός όμιλος ΑΨΙΔΑ

Και πολυ καλο το σκορ! 196/225!! Πήγατε παρά πολυ καλα!

επεδή με τους αγώνες ..... δεν το έχω , δεν μας εξηγείτε τι σημαίνει το ..

196/225 σε ομαδικό ????
... το πρώτη θέση το κατάλαβα .shake hands..shake hands..shake hands. και μπράβο και συγχαρητήρια και πάντα τέτοια .
να δοξάζετε το hunterslife .
 
επεδή με τους αγώνες ..... δεν το έχω , δεν μας εξηγείτε τι σημαίνει το ..

196/225 σε ομαδικό ????
... το πρώτη θέση το κατάλαβα .shake hands..shake hands..shake hands. και μπράβο και συγχαρητήρια και πάντα τέτοια .
να δοξάζετε το hunterslife .
Μετά τις ατομικές δηλώσεις συμμετοχής των σκοπευτών, γίνονται οι ομαδικές. Ομάδα σχηματίζουν τρείς σκοπευτές. Κάθε ομάδα δηλ έχει απο τρείς σκοπευτές. Ο κάθε σκοπευτής στον αγώνα ρίχνει ατομικά. Και κατατάσσεται με το σκόρ του στην κατηγορία του. Για το ομαδικό υπολογίζεται το ατομικό σκορ των τριών σκοπευτών, προστίθεται δηλ και σχηματίζει το ομαδικό σκόρ. Στον συγκεκριμένο αγώνα κάθε σκοπευτής έριξε 75 δίσκους. Άρα η ομάδα τριών 225. Και από τα προστιθέμενα ατομικά σκόρ πέτυχαν και οι τρείς μαζί 196/225.
Βέβαια να σημειωθεί πως δεν δηλώνουν όλοι στο ομαδικό. Συμμετέχουν μόνο όσοι δηλώσουν και πληρώνουν κάτι παραπάνω για τη συμμετοχή στο ομαδικό.
 
Last edited:
επεδή με τους αγώνες ..... δεν το έχω , δεν μας εξηγείτε τι σημαίνει το ..

196/225 σε ομαδικό ????
... το πρώτη θέση το κατάλαβα .shake hands..shake hands..shake hands. και μπράβο και συγχαρητήρια και πάντα τέτοια .
να δοξάζετε το hunterslife .
Καλησπέρα σας! Γιώργο σε ένα αγώνα πέρα από το ατομικό σκορ,και την ατομική κατάταξη υπήρχε και το ομαδικο σκορ και η ομαδική κατάταξη.τρια ατομα από τον ίδιο σύλλογο κάνουν μια ομάδα.π.χ, ο συγκεκριμένος αγώνας ήταν 75 πιατα.καθε άτομο εριξε δηλαδη 75 πιατα.και αναλογα με το σκορ που έκανε πήρε και την αναλογη θέση στο ατομικό..στο ομαδικό έχουμε 75*3=225 σύνολο πιάτων,με τελικό σκορ για την ομαδα του Παύλου 196/225.
 
Μετά τις ατομικές δηλώσεις συμμετοχής των σκοπευτών, γίνονται οι ομαδικές. Ομάδα σχηματίζουν τρείς σκοπευτές. Κάθε ομάδα δηλ έχει απο τρείς σκοπευτές. Ο κάθε σκοπευτής στον αγώνα ρίχνει ατομικά. Και κατατάσσεται με το σκόρ του στην κατηγορία του. Για το ομαδικό υπολογίζεται το ατομικό σκορ των τριών σκοπευτών, προστίθεται δηλ και σχηματίζει το ομαδικό σκόρ. Στον συγκεκριμένο αγώνα κάθε σκοπευτής έριξε 75 δίσκους. Άρα η ομάδα τριών 225. Και από τα προστιθέμενα ατομικά σκόρ πέτυχαν και οι τρείς μαζί 196/225.

.... αναλυτικότατος.

thanks.....
 
Καλησπέρα σας! Γιώργο σε ένα αγώνα πέρα από το ατομικό σκορ,και την ατομική κατάταξη υπήρχε και το ομαδικο σκορ και η ομαδική κατάταξη.τρια ατομα από τον ίδιο σύλλογο κάνουν μια ομάδα.π.χ, ο συγκεκριμένος αγώνας ήταν 75 πιατα.καθε άτομο εριξε δηλαδη 75 πιατα.και αναλογα με το σκορ που έκανε πήρε και την αναλογη θέση στο ατομικό..στο ομαδικό έχουμε 75*3=225 σύνολο πιάτων,με τελικό σκορ για την ομαδα του Παύλου 196/225.

.... από ότι βλέπω στο forum το έχουμε με τους αγώνες....;);););)

..... άντε να φτιάξουμε και δυο - τρεις ομάδες hunterslife να τους πάρουμε ολες τις κούπες. :D:D:D:D:D

ο Παύλος έκανε την αρχή.....
 
.... από ότι βλέπω στο forum το έχουμε με τους αγώνες....;);););)

..... άντε να φτιάξουμε και δυο - τρεις ομάδες hunterslife να τους πάρουμε ολες τις κούπες. :D:D:D:D:D

ο Παύλος έκανε την αρχή.....
Κατά την γνώμη μου Γιώργο πολλα έξοδα και αρκετο χρόνο θελουν οι αγωνες..εννοειται όσοι μπορούν και αντέχουν το κόστος το να ρίχνεις σε αγώνες είναι καλη φάση.προσωπικα πάω σκοπευτήριο όποτε μπορώ και βρίσκω λίγο χρόνο έτσι για αναψυχη πιο πολύ την περίοδο εκτός κυνηγιού.οταν είναι περίοδος κυνηγιού προτιμώ το κυνήγι.τωρα αν τύχει και μπορέσω να ρίξω σε κάποιον τοπικό αγώνα εδώ καλά θα ήταν.
 
ακριβώς έτσι όπως τα λες.
και εγώ πάω στο σκοπευτήριο όταν σταματάει το κυνήγι. ( αλλά όταν λέμε όμως ότι πάω .... πάω και καίγομαι κυριολεκτικά .... μπορεί και να ρίχνω και πάνω από 12.000 φυσίγγια τους κενούς πέντε μήνες)
άμα αρχίσει το κυνήγι , τέλος το σκοπευτήριο.
Σε αγώνες δεν μου λέει κάτι να πάω . Μου αρέσει να κοντράρω τον ευατό μου πιό πολύ από το να κοντράρομαι με τους άλλους.;););)
 
Σε αγώνες δεν μου λέει κάτι να πάω . Μου αρέσει να κοντράρω τον ευατό μου πιό πολύ από το να κοντράρομαι με τους άλλους.;););)
Λάθος.. αν διαχειριστείς τήν ψυχολογία σου,....θα γουστάρεις.. (γιατί είσαι πολύ γερός). (γραμμή πάνω από 20 πιάτα !! )
ΠΡΟΧΩΡΑ!!
 
Λάθος.. αν διαχειριστείς τήν ψυχολογία σου,....θα γουστάρεις.. (γιατί είσαι πολύ γερός). (γραμμή πάνω από 20 πιάτα !! )
ΠΡΟΧΩΡΑ!!

χα χα χα... δεν νομίζω ότι είμαι γερός , αλλά σίγουρα είμαι γέρος .....;););).

για μένα σημασία έχει πλέον να χαλαρώνω με το σπορ , και η ένταση των αγώνων δεν είναι μέσα στα "χαλαρωτικά" για μένα.

φεεεεεεεεεεεετα ........... που έλεγε και η διαφήμιση.......yel..yel..yel.
 
καλημέρα παίδες,,όπως τα είπαν οι προλαλήσαντες περί ομαδικού

προσωπικό σκορ 66/75 δεν ξεκίνησα καλά την 1η πουλα στα σιμ έκανα 20/25 η 2η στα διπλά On Report 23/25 και 3η 23/25,,,δύο πιάτα και θα ήμουν βάθρο στην Α ,,,,αυτό μου δίνει δύναμη ώστε να συνεχίζω και να προσπαθώ να περάσω αν γίνεται κατά 1 πιάτο το σκορ μου ;)

επόμενος αγώνας 100ρης Ψαχνά την Κυριακή που μας έρχεται !
 
Last edited:
Ωραια μαζωξη σήμερα στο σκοπευτήριο... πολύ καλό το σκοπευτικό επίπεδο του φορουμ...ποιο κεντροτουφεκοι ο Γιώργος με τον Άρη...εγώ εριξα και με το Winchester του ΤΕΟ ωραίο όπλο με καλή αίσθηση σκανδαλης!Άντε και στα επόμενα!.hunter.
 
Χάρηκα που σε γνώρισα Τάκη, ωραία περάσαμε... :)
Ωραίος χώρος το σκοπευτηριο δεν το είχα ξαναεπιακεφτει, άνεση κ στον πίνακα κ στα γήπεδα... Πολύ ωραία κ η maxus του Φιλίππα που μου την παραχώρησε για δύο πουλες μιας κ δεν είχα όπλο ...
Όμορφο πρωινό ...
 
Back
Top