Browning Team

Κι επειδή έχω μια απορία καιρό... Κυκλοφόρησαν κάποια μοντέλα που ανέγραφαν GOLD σκέτο στη βάση και άλλα GOLD HUNTER . Και τα δύο σχεδιαστικά ίδια.
Υπάρχουν κάποιες διαφορές; Κατά καιρούς έχω ακούσει αναφορές περί αχρωμιωτη gold ή gold με invector απλά κλπ; Αν υπάρχουν τέτοιου είδους διάφορες αφορούν δύο διαφορετικές εκδόσεις όπως είπα πάνω;
 
Στάκα Μήτσο τώρα πήραμε όπλα...
Σωστά ρε Μάριε . Τωρα τα πήραμε και με τα χιόνια αυτά ακόμα ατουφέκιστα είναι.
Εμαθα στο χωριό βρέχει. Ελπίζω να το λιώσει . Αντε να δούμε.
Θα περιμένω την τετάρτη να πάρω και την άδεια ΚΚΟ και την Πέμπτη ότι καιρό και να' χει ανεβαίνω. Εχω πολύ δουλειά με την L4S. Κόντεμα το κοντάκι, Churchill test, μπορεί να χρειαστεί να αλλάξω φλάντζες, δοκιμές τα τρία chokes από διάφορες αποστάσεις .... μιλάμε για πολλή δουλειά .terror..Για λύπηση είμαι .sarcastic..
 
Last edited:
την κηλιδα σκουριας την ειδα εγω ο ιδιος..Αν υπαρχει ανοξειδωτο οπλο εξωτερικα δεν ξερω......
Ισως κ να ειχε φυγει η βαφη απο αυτο το σημειο..
Ισως να μην συντηρηθηκε σωστα κ ηταν λαθος φυλαγμενη,η υγρασια εδω δεν αστιευεται....
Το σχόλιο μου ήθελε να δείξει το ποσό παρατημένο το είχε ίσως...για να σκουριάσει!κ όχι να θειξει την αξιοπιστία του μνμ σου!
 
Κι επειδή έχω μια απορία καιρό... Κυκλοφόρησαν κάποια μοντέλα που ανέγραφαν GOLD σκέτο στη βάση και άλλα GOLD HUNTER . Και τα δύο σχεδιαστικά ίδια.
Υπάρχουν κάποιες διαφορές; Κατά καιρούς έχω ακούσει αναφορές περί αχρωμιωτη gold ή gold με invector απλά κλπ; Αν υπάρχουν τέτοιου είδους διάφορες αφορούν δύο διαφορετικές εκδόσεις όπως είπα πάνω;
Υπήρχε gold με ινβεκτορ τσοκ...με απλή θαλάμη κ όχι backbore
 
Γιαυτό το επέλεξα κι εγώ κ το πήρα πλέον κ είμαι ενθουσιασμός. Σε καρτέρι τσίχλας κάνεις πλάκα σε πολλούς με την οπλαρα αυτή... Β525
Θα το χαρείς σίγουρα . Νάσαι γερός να το κυνηγάς και να το απολαμβάνεις. Το έχω 7 χρόνια και είναι σαν χθεσινό. Να τι μου απάντησε ο Νικήτας όταν τον ρώτησα αν η Browning έχει κάνει κάποιο face lifting, τώρα τελευταία, στο 525:
"Ούτε εγώ έχω αντιληφθεί κάποια αλλαγή στο 525. Αλλωστε το μοντέλο 725 καλύπτει το «μοντέρνο» σε ότι αφορά εμφάνιση, προφίλ κλπ και η Browning δεν έχει λόγο να πειράξει το 525, το πιο δημοφιλές της μοντέλο".
Και Browning και το πιό δημοφιλές μοντέλο... αυτό τα λέει όλα.
 
Γιαυτό το επέλεξα κι εγώ κ το πήρα πλέον κ είμαι ενθουσιασμός. Σε καρτέρι τσίχλας κάνεις πλάκα σε πολλούς με την οπλαρα αυτή... Β525
Να το χαρείς Ηλία! Πήρα πρόσφατα το 725 sporter και δεν το χορταίνω! Επόμενος στόχος είναι το 525 cal.20. Εκεί θα σταματήσω νομίζω ... εκτός αν κερδίσω το τζόκερ ... και πάω σε αγγλικό χειροποίητο..
 
Αν και ειμαι σιγουρος θα ειναι πανακριβες ξερετε που μπορω να βρω και απο ξενο σαιτ οχι μονο Ελλαδα τις μαμισιες opaline θηκες που ερχονται τα 725 Prosport και την αλλη του Ulta XS του τελευταιου? Οσο και να εχω ψαξει δεν εχω βρει κατι. Απο Μετπλαστ δεν φερνουν ξεχωριστα θηκες.
 
B525 CROWN 12M

LIMITED EDITION

https://en.browning.eu/products/shotguns/over_and_under/b525_hunter/A-B525-CROWN12.html
B525-CROWN-CAL12_1.jpg
 
Back
Top