Fabarm Team

Δημήτρη αν το έφερες το όπλο στο τεστ τσορτσιλ τι σε νοιάζει τι κοντάκι φοράει? Το ζητούμενο είναι να στέλνεις το κέντρο της τουφέκιας εκεί που κοιτάς!
Αυτό λέω κι εγώ και το άφησα έτσι το θέμα. Θα κυνηγήσω έτσι τον Φλεβάρη και μετά αναλογα με την διαθεση θα το ξαναδώ.
 
Τη ήταν αυτό που σε απογοήτευσε Σταύρο;
Για πες...
Είπα και εγώ να πειράξω τον φίλο Μάνο αλλά δεν είχα χρόνο μετά να μπω να γράψω την κριτική μου.
Το όπλο είναι κούκλα.φοβερα ξύλα πανέμορφη σατινε βάση ωραίες κόκκινες σπορτιβ πινελιές,μεγαλο πέλμα που κάνει το LOP 37.5cm φαρδιά ριγα που λατρεψα,ωραια πιστόλε λαβή που δεν ηταν εντελώς παιδική σε διαστάσεις σαν των ανταγωνιστών,ωραια ματ βαφή κάννες, πανέμορφη θήκη μεταφοράς ξεχωριστή για αυτό το μοντέλο, 5 τσοκαρες .
Το όπλο out of the box μου ερχοτανε τέλεια και δεν είμαι μικρόσωμος.Φοβερη σκοπευτικη γραμμή, ελάχιστη ανάκρουση που δε σε βγάζει από τη 2η ντουφεκια, πολύ ωραία αίσθηση σκανδάλης.
Γνώμη μου μια από τις αξιόλογες καραμπίνες της αγοράς με πολύ ωραίο ζυγισμα για αυτογεμες κάτι που δύσκολα το λέω μιας και είμαι δικανακιας.
Μάνο φίλε.εκανες άριστη επιλογή και σου εύχομαι από καρδιά να την χαρείς.
Δεν θα αναφερθώ στο πως κάπνιζε τα πιάτα για να μην ευλογώ τα γενιά μου
 
18.4 αυλό έχουμε λίγο πριν το τσοκ και με βάση αυτόν μετράς τα τσοκ,,,εξάλλου η φούστα των τσοκ 18.4 είναι

Αλεξανδρε δεν ξέρω αν έχεις παρακολουθήσει αλλα θέματα με μετρήσεις μου,άλλα είχα θέμα με το παχυμετρο και έπαιρνα λάθος μετρήσεις όλα οκ τωρα.
 
Last edited:
Είπα και εγώ να πειράξω τον φίλο Μάνο αλλά δεν είχα χρόνο μετά να μπω να γράψω την κριτική μου.
Το όπλο είναι κούκλα.φοβερα ξύλα πανέμορφη σατινε βάση ωραίες κόκκινες σπορτιβ πινελιές,μεγαλο πέλμα που κάνει το LOP 37.5cm φαρδιά ριγα που λατρεψα,ωραια πιστόλε λαβή που δεν ηταν εντελώς παιδική σε διαστάσεις σαν των ανταγωνιστών,ωραια ματ βαφή κάννες, πανέμορφη θήκη μεταφοράς ξεχωριστή για αυτό το μοντέλο, 5 τσοκαρες .
Το όπλο out of the box μου ερχοτανε τέλεια και δεν είμαι μικρόσωμος.Φοβερη σκοπευτικη γραμμή, ελάχιστη ανάκρουση που δε σε βγάζει από τη 2η ντουφεκια, πολύ ωραία αίσθηση σκανδάλης.
Γνώμη μου μια από τις αξιόλογες καραμπίνες της αγοράς με πολύ ωραίο ζυγισμα για αυτογεμες κάτι που δύσκολα το λέω μιας και είμαι δικανακιας.
Μάνο φίλε.εκανες άριστη επιλογή και σου εύχομαι από καρδιά να την χαρείς.
Δεν θα αναφερθώ στο πως κάπνιζε τα πιάτα για να μην ευλογώ τα γενιά μου

Επειδή καθόμουν και έβλεπα όλη την πούλα που έριξε ο Σταύρος μπορώ να πω ότι έκανε πολύ καλύτερα σπασίματα από το το 525 του, χωρίς παρεξήγηση. Μετά από μερικά σκονίσματα η αντίδραση του ήταν όλα τα λεφτά. Πήρε κάπου 20 πιάτα, πολύ καλός για μαμά όπλο που πιάνει πρώτη φορά στα χέρια του. Ευτυχώς που τα πήγε καλά εκείνος γτ θα ανησυχούσα. Έριξα και εγώ μια πούλα και παρατήρησα ότι για τα δικά μου δεδομένα χαμηλοτουφεκάω 10 πόντους. κάτι ελάχιστα πιάτα που πήρα ήμουν εμφανώς πάνω από το πιάτο. Έκανα και ένα τεστ τσώρτσιλ στα 20 βήματα και με εξαίρεση την πρώτη τουφεκιά που δεν ήταν τεστ τσώρτσιλ αφού έκανα τις διορθώσεις μου οι υπόλοιπες 3 τουφεκιές έφυγαν κάτω αριστερά. Έχοντας φτιάξει κοντάκι στο 725 δεν ανησυχώ καθόλου καθώς είναι θέμα χρόνου να το φέρω το όπλο στα μέτρα μου. Να έχουμε και κάτι για μετά το κυνήγι χεχε. Φυσίγγια έριξα nsi due και prima σχεδόν από 1 κουτί.
 
Επειδή καθόμουν και έβλεπα όλη την πούλα που έριξε ο Σταύρος μπορώ να πω ότι έκανε πολύ καλύτερα σπασίματα από το το 525 του, χωρίς παρεξήγηση. Μετά από μερικά σκονίσματα η αντίδραση του ήταν όλα τα λεφτά. Πήρε κάπου 20 πιάτα, πολύ καλός για μαμά όπλο που πιάνει πρώτη φορά στα χέρια του. Ευτυχώς που τα πήγε καλά εκείνος γτ θα ανησυχούσα. Έριξα και εγώ μια πούλα και παρατήρησα ότι για τα δικά μου δεδομένα χαμηλοτουφεκάω 10 πόντους. κάτι ελάχιστα πιάτα που πήρα ήμουν εμφανώς πάνω από το πιάτο. Έκανα και ένα τεστ τσώρτσιλ στα 20 βήματα και με εξαίρεση την πρώτη τουφεκιά που δεν ήταν τεστ τσώρτσιλ αφού έκανα τις διορθώσεις μου οι υπόλοιπες 3 τουφεκιές έφυγαν κάτω αριστερά. Έχοντας φτιάξει κοντάκι στο 725 δεν ανησυχώ καθόλου καθώς είναι θέμα χρόνου να το φέρω το όπλο στα μέτρα μου. Να έχουμε και κάτι για μετά το κυνήγι χεχε. Φυσίγγια έριξα nsi due και prima σχεδόν από 1 κουτί.
Μανο πρωτα απο ολα σε ευχαριστω για την δυνατοτητα που μου εδωσες να ριξω το ολοκαινουριο στολιδι σου και για την εμπιστοσυνη. Στα ειπα και απο κοντα ειναι μακραν οτι καλυτερο εχω ριξει σε αυτογεμες πραγματικα αψογη αγορα. Τωρα πες μου ομως που να σου στειλω την αποδειξη να πληρωσεις και μια για μενα? χαχαχαχαχχαχαχα Ειλικρινα δε μπορω να φανταστω πως θα καει τρυγονια και τσιχλες σε μπασιμο και σε υψος με 28αρια φυσιγγια. Ειμαι σιγουρος οτι πολυ συντομα θα την φερεις στα μετρα σου και εκει θα δεις κηδειες που θα μοιραζεις.Σου ευχομαι να την χαρεις οσο δεν παει. Και οπως σου ειπα το 725 εχει σκανδαλη ποιημα. Να σαι καλα Μανο
 
Αν θυμάμαι καλα,το πιστονι είναι χωρις το ελαστομερες περίβλημα και με την 70mm
Θαλάμη η l4s η sporting;
Για το πρωτο θα μπορεσει να σου απαντησει ο Μανος δεν το γνωριζω αλλα για το δευτερο ναι εχει 70αρα θαλαμη και κατα την ταπεινη μου αποψη συμβαλλει πολυ σε αυτο που ειδα. Παντα πιστευα και πιστευω πως για τα μη magnum φυσιγγια η 70αρα θαλαμη τα παει καλυτερα.
 
Για το πρωτο θα μπορεσει να σου απαντησει ο Μανος δεν το γνωριζω αλλα για το δευτερο ναι εχει 70αρα θαλαμη και κατα την ταπεινη μου αποψη συμβαλλει πολυ σε αυτο που ειδα. Παντα πιστευα και πιστευω πως για τα μη magnum φυσιγγια η 70αρα θαλαμη τα παει καλυτερα.
Μαζί σου κ εγώ!!!!
Μακαρι να εβγαιναν ολα τα οπλα με 70αρα θαλάμη...
Δεν θα ειχα οπλο με 76αρα....
 
Μαζί σου κ εγώ!!!!
Μακαρι να εβγαιναν ολα τα οπλα με 70αρα θαλάμη...
Δεν θα ειχα οπλο με 76αρα....
Βλεπω μια στροφη στα τελευταια Sporting μοντελα να τα βγαζουν με 70αρες θαλαμες. (Guerini Summit, B725 Prosport κ.α) και μου αρεσει.
 
Back
Top