Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Παιδια σε Beretta 682 με optima τσοκ υπαρχει καποιος να εχει παρει τσοκ αλλης εταιρειας και να μου πει γνωμη?
Ευχαριστω
Τα muller τα σκοπευτικά δουλεύουν και αυτά καλά...αν και για μένα τα μαμά είναι εξαιρετικά!
 
καλησπέρα στην ομάδα. Απέκτησα αυτές τις μέρες μια Α400 με kick off και μήκος κάννης 76 cm. το σκ που την κυνήγησα σε τσίχλες είχα πάνω στην κάννη το τζεμινι 3 άστρα το οποίο το πήρα μαζί με το όπλο.και μπορώ να πω ότι έκανε καλά σκοτώματα. θέλω να ρωτήσω όσους έχουν αυλό 18,6 τι τσοκακια χρησιμοποιούν? στο μαξους που έχω, έχω μόνιμα βιδωμένο το ανακοντα το μιντ. και σκέφτομαι να πάρω και σε αυτό το ανακοντα. άλλη μια σκέψη είναι να πάρω κάποιο τσοκ σε συσφίξει skt. τα κυνήγια που κάνω είναι τσίχλα,τρυγόνι,φασσα και παπί. και από φυσίγγια στα 2 πρώτα ρίχνω 28γρ. σας ευχαριστώ εκ το προτέρων.
 
Για τσίχλα και κοτσύφι κρατά τα μαμά τσοκ αν θέλεις να ψαχτείς για κάποιες ποιο μακρυνες ντουφεκιες πάρε κάποιο after market τσοκ αν δεν ντουφεκας μακρυα μην χαλας τα λεφτα σου σε κάποιο τσοκ της μάνας του ειναι παρα πολυ καλα
 
καλησπέρα στην ομάδα. Απέκτησα αυτές τις μέρες μια Α400 με kick off και μήκος κάννης 76 cm. το σκ που την κυνήγησα σε τσίχλες είχα πάνω στην κάννη το τζεμινι 3 άστρα το οποίο το πήρα μαζί με το όπλο.και μπορώ να πω ότι έκανε καλά σκοτώματα. θέλω να ρωτήσω όσους έχουν αυλό 18,6 τι τσοκακια χρησιμοποιούν? στο μαξους που έχω, έχω μόνιμα βιδωμένο το ανακοντα το μιντ. και σκέφτομαι να πάρω και σε αυτό το ανακοντα. άλλη μια σκέψη είναι να πάρω κάποιο τσοκ σε συσφίξει skt. τα κυνήγια που κάνω είναι τσίχλα,τρυγόνι,φασσα και παπί. και από φυσίγγια στα 2 πρώτα ρίχνω 28γρ. σας ευχαριστώ εκ το προτέρων.
το σκεετ ειναι απίστευτο σαν να κλέβεις εκκλησια ,μου το έδωσε μαζι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης, αν δεν έχεις όμως ο κύλινδρος είναι πάρα πολύ κάλος επίσης απο αφτερ μάρκετ πήρα μόνο ενα ανακοντα μιντ σε τρομερή τιμή που λόγο φρένου μου καλύπτει το κενό του 2 που δεν έχω
 
το σκεετ ειναι απίστευτο σαν να κλέβεις εκκλησια ,μου το έδωσε μαζι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης, αν δεν έχεις όμως ο κύλινδρος είναι πάρα πολύ κάλος επίσης απο αφτερ μάρκετ πήρα μόνο ενα ανακοντα μιντ σε τρομερή τιμή που λόγο φρένου μου καλύπτει το κενό του 2 που δεν έχω
έχω μόνο το 1 και το 5 από τα μαμά τσοκ. συν το τζεμινι σε 3. ποιο skt έχεις?
 
Θα ήθελα την βοήθειά σας berettaκηδες,το σκ ειχα πάει καλαμάτα και άφησα την benelli στον πατερα μου να κανει κανα περπατητό γιατί εχει μια 302 με 70 ποντους καννη και 2 αστρα σταθερό τσοκάρισμα και δεν τον βολευει και εγώ πήρα την 302 που κυνηγαω καρτερατα..Χθες έλυσα το όπλο για καθάρισμα και μετρησα ανοιγμα στομίου στην κάννη τυχαία και ειναι 17.47mm και ο αυλός του όπλου ειναι 18.5 η απορία μου είναι αυτό δεν έιναι φουλ τσοκ γιατι πάνω η καννη λέει 2 αστρα?
Ξ'ερει κάποιος να μου λύσει την απορία?
 
καλησπέρα στην ομάδα. Απέκτησα αυτές τις μέρες μια Α400 με kick off και μήκος κάννης 76 cm. το σκ που την κυνήγησα σε τσίχλες είχα πάνω στην κάννη το τζεμινι 3 άστρα το οποίο το πήρα μαζί με το όπλο.και μπορώ να πω ότι έκανε καλά σκοτώματα. θέλω να ρωτήσω όσους έχουν αυλό 18,6 τι τσοκακια χρησιμοποιούν? στο μαξους που έχω, έχω μόνιμα βιδωμένο το ανακοντα το μιντ. και σκέφτομαι να πάρω και σε αυτό το ανακοντα. άλλη μια σκέψη είναι να πάρω κάποιο τσοκ σε συσφίξει skt. τα κυνήγια που κάνω είναι τσίχλα,τρυγόνι,φασσα και παπί. και από φυσίγγια στα 2 πρώτα ρίχνω 28γρ. σας ευχαριστώ εκ το προτέρων.
Φίλε μου καλησπέρα ! Πάρε το μαμά έσω εξω 4* και θα με θυμηθείς ,δεν νομίζω ότι θα το βγάζεις εύκολα από επάνω ,είναι αυτό με το κίτρινο χρώμα .
 
Φίλε μου καλησπέρα ! Πάρε το μαμά έσω εξω 4* και θα με θυμηθείς ,δεν νομίζω ότι θα το βγάζεις εύκολα από επάνω ,είναι αυτό με το κίτρινο χρώμα .
Και το μαμά 5* είναι απλά εκπληκτικό ,με το κατάλληλο φυσιγγι θα σκουπιζεις από τα 15 μέτρα και θα έχεις σκοτωματα μέχρι και τα 35 μέτρα
 
Και το μαμά 5* είναι απλά εκπληκτικό ,με το κατάλληλο φυσιγγι θα σκουπιζεις από τα 15 μέτρα και θα έχεις σκοτωματα μέχρι και τα 35 μέτρα
Εγώ παγανα τσίχλες δεν βγάζω από επάνω το 4* που σου είπα ,έχω και το skeet ,ακόμα και στο σκοπευτήριο skeet και sporting με το 4 αρι που σου λέω ρίχνω ,το skeet δεν το έχω δουλέψει ακόμα διότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από το 4
 
Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Μπορείτε να μου πείτε την άποψη σας για την Beretta ES100 Vitoria; Κυρίως με ενδιαφέρει η deluxeέκδοση που έχει και φλάντζες αλλαγής κλίσης. Πέρα από τις φλάντζες και τα καλύτερα ξύλα υπάρχει κάποια άλλη διαφορά με την βασική έκδοση; Επίσης, κατασκευάζεται ακόμα ή ότι βρω σε στοκ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top