Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Εγώ πάντως φέτος που δοκίμασα τα φυσίγγια του ρουμελιωτη θεωρώ ότι τα 30αρια του είναι από τις καλύτερες επιλογές για τσίχλα και κοτσύφι. Το καλοκαίρι δεν ξέρω αν θα τραβάνε βεβαια αλλά εκεί με την φτώχεια που υπάρχει ρίχνω μόνο ιδιογομωση.
 
Εγώ πάντως φέτος που δοκίμασα τα φυσίγγια του ρουμελιωτη θεωρώ ότι τα 30αρια του είναι από τις καλύτερες επιλογές για τσίχλα και κοτσύφι. Το καλοκαίρι δεν ξέρω αν θα τραβάνε βεβαια αλλά εκεί με την φτώχεια που υπάρχει ρίχνω μόνο ιδιογομωση.
τραβανε και το καλοκαιρι βασιλη ,τα εχω δοκιμασει.
 
Πριν από λίγο πήρα τηλ. Τον Ανδρέα για να ρωτήσω πόσο πάνε τα φυσσιγια cal.20...μου είπε 6.5 ευρώ, τα 27γρ . Δεν ρώτησα λεπτομέριες...
Του είπα ότι ψάχνω ( όχι αμεσα) ένα πλαγιοκαννο 20αρι, και μου είπε ότι μπορούμε να φέρουμε από Ιταλία...
Μπράβο του που προσφέρθηκε....με το αζημίωτο φυσικά...
 
Καλο απογευμα σε ολους! Σήμερα βρήκα σε μαγαζί εδω αυτούς τους δυναμίτες του Ρουμελιωτη και τσίμπησα ένα κουτάκι! Με πρώτη ευκαιρία θα δοκιμαστούν στο πεδίο..
72OC1Bq.jpg

LqUeUdy.jpg
JSG6b3N.jpg
 
Καλοριχτα Γιαννη!
Τωρα με τα κρυα πρεπει να ειναι καλη αγορα..
Δωσε κ λιγα του Μπαρμπα για λαγο του χρονου αλλα πες του να βαλει σωστα τα φρενα. .sarcastic..sarcastic.
Ευχαριστώ Τασο! Χαχα..λες να ξεχαρβαλώσει η auto 5 και την έχει οπως μπορεί μαζέψει ειναι λιγο ταλαιπωρημένη...
 
Μπα..Αφου την εβγαλε με τα παλια lambro τοτε δεν εχει να φοβατε..:p
και την έχει οπως μπορεί μαζέψει ειναι λιγο ταλαιπωρημένη...
Ετσι πρεπει να ειναι..βεβαια εγω που τα λεω ολα αυτα ειμαι ανωμαλος..βλεπω στιγματα σκουριας κ γρατσουνιες σε παλια οπλα κ μου αρεσουν περισσοτερο..θελω το καθετι παλιο να δειχνει λιγο δουλεμενο..αλλιως δεν..
 
Καλο απογευμα σε ολους! Σήμερα βρήκα σε μαγαζί εδω αυτούς τους δυναμίτες του Ρουμελιωτη και τσίμπησα ένα κουτάκι! Με πρώτη ευκαιρία θα δοκιμαστούν στο πεδίο..
72OC1Bq.jpg

LqUeUdy.jpg
JSG6b3N.jpg
Ειναι το γνωστο 35γρ Νο 5 του Αντρεα
στο οποιο εχει αλλαξει τον καλυκα.... και το εχει βγαλει πλεον με fiocchi.
Αυτο ειναι το παλιο του

Το ιδιο εχει κανει και στο 37γρ αυτο με την τεκνα

Το παλιο ειναι το μπλε με nobel καλυκα και το καινουριο με fiocchi και κιτρινο χρωμα.
Ο λογος της αλλαγης χρωματισμου ηταν για να ξεχωριζουμε τα γραμμαρια(ειδικα σε απογευματινο)

Το πρωτο απο αριστερα ειναι το 35γρ. και το δευτερο και το τριτο σε 37γρ. παλιο και καινουριο αντιστοιχα.
Εχω δοκιμαση σχεδον ολα τα φυσιγγια του, σκοπευτικα - κυνηγιτικα...... και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος.:):):)
Αλλα αυτο που με τρελαίνει ομως σαν επαγγελματιας.....ειναι οτι ξερει να ακουει.
 
Ειναι το γνωστο 35γρ Νο 5 του Αντρεα
στο οποιο εχει αλλαξει τον καλυκα.... και το εχει βγαλει πλεον με fiocchi.
Αυτο ειναι το παλιο του

Το ιδιο εχει κανει και στο 37γρ αυτο με την τεκνα

Το παλιο ειναι το μπλε με nobel καλυκα και το καινουριο με fiocchi και κιτρινο χρωμα.
Ο λογος της αλλαγης χρωματισμου ηταν για να ξεχωριζουμε τα γραμμαρια(ειδικα σε απογευματινο)

Το πρωτο απο αριστερα ειναι το 35γρ. και το δευτερο και το τριτο σε 37γρ. παλιο και καινουριο αντιστοιχα.
Εχω δοκιμαση σχεδον ολα τα φυσιγγια του, σκοπευτικα - κυνηγιτικα...... και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος.:):):)
Αλλα αυτο που με τρελαίνει ομως σαν επαγγελματιας.....ειναι οτι ξερει να ακουει.
ZrQFYuD.jpg

zZwROzV.jpg

Ξανάβαζω τις φωτο γιατι σβήστηκαν.Χριστοδουλε το συγκεκριμένο ειναι με την tecna(2,1gr 37γρ σκάγια)..είχε και με κίτρινο κάλυκα οπως αυτά που έβαλες αλλά πηρα αύτα γιατι μου άρεσε καλύτερα ο κάλυκας:)!
 
Περιμένουμε εντυπώσεις.....
Ναι Κώστα! Έκλεισε ο λαγος βέβαια που θα ήταν οτι πρέπει να το ρίξω,αλλά θα το ρίξω πίνακα και σε κανένα παπάκι αν βρούμε! Τελευταία ελπίδα καμία κουρουνα που γίνετε χάμος στο χωριό..
 
Τωρα μίλησα με τον Ρουμελιωτη και μου είπε οτι ο συγκεκριμένος κάλυκας ειναι για την Εθνικη Ιταλίας και φτιάχνει με αυτόν τα ακριβά σκοπευτικα.του έστειλε 10000 μόνο τετοιους κάλυκες.κανονικα το 37gr Tecna θα γέμιζετε με τον κίτρινο κάλυκα που έβαλε ο Χριστόδουλος πριν!
 
Σήμερα παρήγγειλα μερικά κουτιά με tecna για δοκιμή. Αν μου βγει αντίστοιχο η καλύτερο απ το biturbo(έστω και εικονικά) τώρα για τα κρύα, το βλέπω να μένει μόνιμα στην προτημιση μου.
Αν σου ταιριάξει και σου αρέσει,όλοι οι βόρειοι που ρίχνετε πολλά βαριά γιατι έχετε σε καλούς πληθυσμους μεγάλα πτηνά,εχεις και οφελος στην τιμη..13€ ευρώ έχει το biturbo,9€ του Ρουμελιωτη το 37gr Tecna..
 
Back
Top