Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Για δώσε καμιά πληροφορία.....τιμες κτλ κ αν μπορούμε να τα βρούμε αθήνα.
Δεν δίνει σε κάποιο μαγαζί απ' οτι μου είπε αλλά στέλνει παντού με πρακτορείο κ εγώ να σας πω την αληθεια για αυτό ψωνισα μιας κ βρεθηκα εδώ...Βαριεμαι το πηγαινε έλα στο πρακτορείο...Για τιμες κ λοιπά επικοινωνηστε μαζί του...6972846461 Γιάννης
 
Μετά το κυνηγι επισκέφθηκα ένα φίλο που βγάζει εξαιρετικα φυσίγγια κ είχα να δω χρόνια;)Εκανα κ τα ψωνια μου βέβαια...
5RGFZTN.jpg
Βωσσος λεμεεεεε.terror.

Μου είχαν δώσει 10 κουτιά από αυτά που έχουν το παραλλαγή κουτί σε 7αρια 33gr και δεν είχα τι να τα κάνω και τα έριχνα στις τσίχλες τώρα στα περάσματα. Ούτε να τα ξαναδώ δε θέλω και κάνω αμάν να τελειώσουν, πολλά ζωντανά και αρκετά αίματα. Τσίχλα με 3 τουλάχιστον 7αρια σκάγια στο στήθος με αίματα και να είναι ακόμα ζωντανή. Και η φάσσα που βάρεσε ο πατέρας μου με ένα τέτοιο έπεσε ολοζώντανη και την κυνήγαγε.

Μακριά από εμένα λοιπόν, αλλά τι να πω, μπορεί να φταίνε τα όπλα μας και άλλα να τα πηγαίνουν καλά..
 
Μου είχαν δώσει 10 κουτιά από αυτά που έχουν το παραλλαγή κουτί σε 7αρια 33gr και δεν είχα τι να τα κάνω και τα έριχνα στις τσίχλες τώρα στα περάσματα. Ούτε να τα ξαναδώ δε θέλω και κάνω αμάν να τελειώσουν, πολλά ζωντανά και αρκετά αίματα. Τσίχλα με 3 τουλάχιστον 7αρια σκάγια στο στήθος με αίματα και να είναι ακόμα ζωντανή. Και η φάσσα που βάρεσε ο πατέρας μου με ένα τέτοιο έπεσε ολοζώντανη και την κυνήγαγε.

Μακριά από εμένα λοιπόν, αλλά τι να πω, μπορεί να φταίνε τα όπλα μας και άλλα να τα πηγαίνουν καλά..
Μπα να τα χάλασε?think έχω να τα δουλεύω πολλά χρόνια....
 
Μπα να τα χάλασε?think έχω να τα δουλεύω πολλά χρόνια....

Ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω γιατί προσωπικά δεν μου αρέσει να κατηγορώ φυσίγγια για αστοχίες κτλ, καθώς δεν θεωρώ ότι είμαι και ο πρώτος σκοπευτής ώστε ο μόνος παράγοντας που μετράει να είναι το φυσίγγι, αλλά δε μου αρέσει να βλέπω τραυματισμένα πουλιά...
 
Και ο καλύτερος σκοπευτής είναι αδύνατον να τα έχει καλά με όλα τα φυσίγγια..
Δεν υπάρχει κανένα φυσίγγι εμπορίου που να μην έχουν ακουστεί κ επιτυχίες κ αποτυχίες..Το ίδιο και στα όπλα..
Για αυτο κ δεν θέλω να προτείνω σε κανέναν κ αν το κάνω γίνεται με βαριά καρδιά..
Μου λέει ένας πεσμου πιο φυσίγγι είναι καλό για να πάρω δέκα κουτιά..
Τι να του πω εγώ??
 
Αμεσα σε ταχύτητα με το πάτημα
Αυτο μου άρεσε...sarcastic.Για αυτο λένε τρέχει φουσεκι...soc.
Και ο καλύτερος σκοπευτής είναι αδύνατον να τα έχει καλά με όλα τα φυσίγγια..
Δεν υπάρχει κανένα φυσίγγι εμπορίου που να μην έχουν ακουστεί κ επιτυχίες κ αποτυχίες..Το ίδιο και στα όπλα..
Για αυτο κ δεν θέλω να προτείνω σε κανέναν κ αν το κάνω γίνεται με βαριά καρδιά..
Μου λέει ένας πεσμου πιο φυσίγγι είναι καλό για να πάρω δέκα κουτιά..
Τι να του πω εγώ??
Ξέχασα κ κάτι αλλο..Ξέρω ιδιογομωτη που γεμίζει κάνοντας ότι πιο ακυρο υπάρχει..διάφορα μεγέθη σκαγιων..Κλείσιμο στην μέση του αστεροειδές με σιλικόνη για να μην φεύγουμε τα σκάγια..αρελιαστα κ πολλές φορές μπένουν σφηνωτα ..κάτω που κάθεται η μπαρούτι είναι φουσκωμένο το πλαστικό..Οποίος τον ακούσει να τουφεκαει θα ακούσει διαφορετικούς ήχους..
ας αφήσουμε την ασφάλεια στην άκρη..
Οποιος δει αυτά τα φυσίγγια θα πει,μα καλά σκοτωνουν αυτά?
Και όμως..για αυτον σκοτωνουν κ παρασκοτωνουν..
Για αυτο σας λεω,τι ψάχνουμε να βρούμε..
 
Last edited:
τα σπορτινγκ του fantom έχουν αφήσει άριστες εντυπώσεις και σε άλλους Long rangerαδες αλλά κρύβονται .sarcastic.,,,,φοβερό φυσίγγι !
Πρώτη δοκιμη ηταν σημερα Παύλο. αποστασεις μεχρι 30 μετρα.. ειδα και 2 πουφ.. Τίμιότατο!
 
Έριξα μερικά fantom σε διαφανή καλυκα με κόκκινο κουτί που έγραφαν winner , μάλλον 32 γρ σε ν9... Μου φάνηκαν σχετικά αργά στις πολύ μακρινες βολές αλλά όταν τα βρήκα πήγαιναν μπάλα τελείως κ έκαναν πολύ δυνατά σκοτώματα... Πολύ μακρινες τουφεκιες...
Επίσης τα 28αρια του ρουμελιωτη με csb6 πολύ γρήγορα κ με δυνατά σκοτωματα κ αυτά ... Στις πολυ ψηλωμενες θέλουν σφιχτά τσοκ...
 
Το είχα γράψει πιο παλιά για τα winner ( tordo 32 csb1 ) ότι δεν είναι γρήγορο φυσιγγι αλλά πολύ αποτελεσματικό

Φίλος που κυνηγάει τσίχλα φάσσα στην Ελατού αυτές τις μέρες,δοκιμαστικα του έδωσα 5 κουτάκια και με πήρε να του κάνω παραγγελία δύο εικοσαρες...τρελαθηκε
 
Χθες δοκίμασα και εγώ τα 28 και 30 του ρουμελιώτη, πολύ καθαρά σκοτώματα σε ψιλωμένα πουλιά....ωραία ευχάριστα φυσίγγια και αποτελεσματικά!
φιλε χθες το βδαδυ του τις μαδισα οσες πηρα με το kicks σε συνδιασμος με τα σκοπευτικα ηταν λες κ τους εριξες στα 10 μετρα
 
Έριξα μερικά fantom σε διαφανή καλυκα με κόκκινο κουτί που έγραφαν winner , μάλλον 32 γρ σε ν9... Μου φάνηκαν σχετικά αργά στις πολύ μακρινες βολές αλλά όταν τα βρήκα πήγαιναν μπάλα τελείως κ έκαναν πολύ δυνατά σκοτώματα... Πολύ μακρινες τουφεκιες...
Επίσης τα 28αρια του ρουμελιωτη με csb6 πολύ γρήγορα κ με δυνατά σκοτωματα κ αυτά ... Στις πολυ ψηλωμενες θέλουν σφιχτά τσοκ...

Περασα απο τον Αντωνη σημερα και εφτιαχνε ενα καρο απο δαυτα (αλλα με κίτρινο καλυκα), πηρα 2 κουτια να τα δοκιμασω σε #8 αν και εγω πιστευα οτι κατατασσονται στα σχετικα γρηγορα φυσιγγια,
μου ειπε επισης οτι περιμενε να του στειλουν καλυκες για να ξεκινησει να φτιαχνει τα Fanatic GRANULAR 30gr τα οποια ειναι δοκιμασμένα και ειναι σκετο δηλητήριο.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top