Συγκρίσεις όπλων-τσοκ

έχει δοκιμάσει κανεις τα νέα tsok τις beretta η έστω να γνωρίζουμε κάτι για αυτά τα σωληνάκια???
image.jpg

image.jpg
 
έχει δοκιμάσει κανεις τα νέα tsok τις beretta η έστω να γνωρίζουμε κάτι για αυτά τα σωληνάκια???
image.jpg

image.jpg
Δε νομίζω ότι το porting εκεί προσφέρει κάτι και για φρενατο δεν το κόβω οπότε καλύτερα θα είναι το απλό μαύρο ή το ασημι έσω εξω
 
Καλημεεα Ηλια εννοω οτι πηραν στοιχεια απο οπλα που ηδη υπαρχουν στην αγορα και εβγαλαν την 930. Μηχανισμος και βαση beneli raffaello και καννη beretta το μονο που εκαναν ηταν να βαλουν χρωμα. Επισεις πιστευω πως η προχειροτητα αυτη φταει και για τ αρκετα προβληματα που εχει βγαλει. Ηθελαν να βγαλουν προφανως ενα οπλο γρηγορα γιατι ειχαν μεινει πισω σε σχεση με τις αλλες εταιρειες
Μάνο τα δύο στοιχεία που μου αναφέρεις δεν με κάνουν να θεωρήσω ένα όπλο πρόχειρη δουλειά!για το τελευταίο σκέλος θα συμφωνήσω...αλλά για πες μου σε ποια άλλη χώρα έχει βγάλει προβλήματα η breda?θα σου απαντήσω εγώ,σε καμια!επομένως κάτι άλλο παίζει...δεν μπορεί στις Ηπα το όπλο να έχει 2500$ και στην Ελλάδα με την τόσο αυξημένη φορολογία να κοστίζει 1600€!!!
 
Στην ελληνικη αγορα πλεον δεν υπαρχει το coyote, υπαρχει το μπακς. Οι κατασταστηματαρχες λενε πως ειναι το ιδιο... Ισχυει κατι τετοιο?

στην Ελλάδα οι καταστηματάρχες αυτοί που πουλάνε τσοκάκια εξωτερικού ιδιαίτερα αμερικανικά .. για αυτούς είναι όλα τα ίδια όποιον και να ρωτήσεις θα σου πει αυτό με αυτό ίδιο είναι δηλαδή θέλω να μου πούνε ότι οι Αμερικανοί από μία μάρκα που έχουνε πέντε διαφορετικά τσοκ είναι μαλακές αυτοί που τα αγοράζουν και εμείς οι Έλληνες Οι έξυπνοι αγοράζουμε ένα και να έχουν και τους τέσσερις τύπους μαζί.. επειδή δεν μπορούν να τα φέρουνε σου λέει έλα μωρέ και αυτό και κείνο το ίδιο είναι .. η κάθε μάρκα έχει από τέσσερις πέντε τύπους τσοκ Το ένα είναι καλό για πάπιες το άλλο και γουρούνια τα λόγια στα ζαρκαδία τα λόγια πιατάκια.. αλλά Επειδής δεν είναι τόσο έξυπνοι όσο είμαστε εμείς οι Έλληνες δεν μπορούν να το καταλάβουν ότι παίρνοντας ένα τα χεις όλα σε ενα ..οι βλάκες οι Αμερικανοί παίρνουν το καθένα διαφορετικό.. απλά δεν θα μας φτάσουν ποτέ στην εξυπνάδα τέλος..
 
Μάνο τα δύο στοιχεία που μου αναφέρεις δεν με κάνουν να θεωρήσω ένα όπλο πρόχειρη δουλειά!για το τελευταίο σκέλος θα συμφωνήσω...αλλά για πες μου σε ποια άλλη χώρα έχει βγάλει προβλήματα η breda?θα σου απαντήσω εγώ,σε καμια!επομένως κάτι άλλο παίζει...δεν μπορεί στις Ηπα το όπλο να έχει 2500$ και στην Ελλάδα με την τόσο αυξημένη φορολογία να κοστίζει 1600€!!!
Φιλε Ηλια σε φορουμ αμερικανικα που διαβασα απο κατοχους και των 2 οπλων ολοι κατεληγαν στο ιδιο συμπερασμα οτι η a400 εχει καλυτερη ντουφεκια και πιο στιβαρο και για πιο σκληρη χρηση. Επισης ελεγαν πως τελικα ειναι υπερτιμημενο.
 
Μάνο τα δύο στοιχεία που μου αναφέρεις δεν με κάνουν να θεωρήσω ένα όπλο πρόχειρη δουλειά!για το τελευταίο σκέλος θα συμφωνήσω...αλλά για πες μου σε ποια άλλη χώρα έχει βγάλει προβλήματα η breda?θα σου απαντήσω εγώ,σε καμια!επομένως κάτι άλλο παίζει...δεν μπορεί στις Ηπα το όπλο να έχει 2500$ και στην Ελλάδα με την τόσο αυξημένη φορολογία να κοστίζει 1600€!!!
όντως στην Αμερική έχει 2500, αλλά στην Αγγλία η sporting έχει 1800 οπότε η διαφορά στην τιμή μάλλον δεν είναι θέμα ποιότητας .
 
Το κάθε όπλο έχει τις ιδιομορφίες του και η επιλογή του είναι θέμα γούστου....εγώ έμαθα στα ιταλικά και τα τελευταία δύο χρόνια έκανα μεταβολή στα αμερικανικά τα οποία πλέον δεν τα αλλάζω για κανένα....
 
Το κάθε όπλο έχει τις ιδιομορφίες του και η επιλογή του είναι θέμα γούστου....εγώ έμαθα στα ιταλικά και τα τελευταία δύο χρόνια έκανα μεταβολή στα αμερικανικά τα οποία πλέον δεν τα αλλάζω για κανένα....
Δεν σου έβγαλε σπασίματα η Sx2;
Sorry αν δεν θυμάμαι καλά.
 
Δεν σου έβγαλε σπασίματα η Sx2;
Sorry αν δεν θυμάμαι καλά.
Όχι σπασίματα Γιώργο....είχαν κολλήσει από το εργοστάσιο σε λάθος ύψος το ποτήρι της κάννης γιατί τα ζώα μπερδεύτηκαν και νόμιζαν ότι είναι super mag ενώ ήταν mag....λύθηκε εύκολα βάζοντας μπράτσο από 3.5
 
Απο τους τρεις που γνωρίζω με maxus sx2 και 3 με σπασμενα τα ελατήρια του μπιστονιου και η maxus ταυτόχρονα έσπασε και το κλειστρο. Γνωστό το θέμα μπιστονιου και δεν λένε να αλλάξουν τον σχεδιασμο
Θα συμφωνήσω ότι το ελατήριο πιστονιου είναι ένα θέμα αλλά ευτυχώς με μικρό κόστος αλλαγης...εγώ προσωπικά όσους γνωρίζω κανένας δεν είχε θέμα με το πιστόνι και το ελατηριο
 
Θα συμφωνήσω ότι το ελατήριο πιστονιου είναι ένα θέμα αλλά ευτυχώς με μικρό κόστος αλλαγης...εγώ προσωπικά όσους γνωρίζω κανένας δεν είχε θέμα με το πιστόνι και το ελατηριο
Εάν όμως έχεις κάνει οικονομίες και έχεις μόνον αυτό το όπλο και έχεις φύγει κάνα τριήμερο τετραήμερο και έχεις κάνει τόσα έξοδα και πάθεις την ζημιά τι να το κάνεις εάν είναι οικονομική η λύση !
 
Εάν όμως έχεις κάνει οικονομίες και έχεις μόνον αυτό το όπλο και έχεις φύγει κάνα τριήμερο τετραήμερο και έχεις κάνει τόσα έξοδα και πάθεις την ζημιά τι να το κάνεις εάν είναι οικονομική η λύση !
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες γιατί το έχω πάθει με όπλο...αυτό όμως μπορεί να γίνει σε οποιοδήποτε όπλο ακόμα και στα benelli....μιλάω γενικά για πρόβλημα και όχι ειδικά για το πιστονι
 
Beretta vs fabarm.... Τα καινουργια μπερετα δεν τα εχω τουφεκισει... Φαμπαρμ με καννη τριμπορ ειχα και το πουλησα.... Η φαμπαρμ η δικιά μου εβγαζε πολύ ωραίες τουφεκιες με ψιλα σκαγια... Στα χοντρα και στα δραμια ηταν για κλωτσιες.... Μοντελο h 368 carbon.... Για τις εμπλοκες στην γλώσσα δεν θα μιλησω.... Αλλαξα εκ νέου ολο το σύστημα
 
Σκεφτομαι να αγορασω ενα απο τα 2 οπλα. Ποια προτιμάται; Κανω περισσότερο περπατητο κυνηγι και λιγο καρτερι.
Εμείς τι προτιμάμε?θα σου έλεγα να πάρεις οποια από τις 2 σου κάθεται καλά στην επωμιση.και τα 2 όπλα έχουν πολύ καλές κανες
 
Back
Top