Οπλουργοί

Ευχαριστημένος σε όλα τα επίπεδα είμαι από τον οπλουργό που ξέρω και σαν άνθρωπο μετά απο 17 χρόνια.
Νικόλας Μανώλης (το Μανώλης είναι το επίθετο!)
Στην Στρατηγού Δαγκλή είναι στα Κάτω Πατήσια.
Καλός, Τίμιος με μαγικά χέρια και με μεγάλη εμπειρία!
(έχει και τα φυσίγγια Champion από την Δράμα για όποιον τα ξέρει!)
Τον ξέρω 25 χρονια Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ
 
Δόξα το θεό δεν έχω χρειάστει κάτι σοβαρό από οπλουργο ακόμα κ λέω δόξα το θεό γιατί δεν ξέρω ποιον θα εμπιστεύομουν...
Πέρα από τις κλασσικές οπλουργικες εργασίες που θα εμπιστεύομουν τον πιο έμπειρο, οι λύσεις σε μικροζημιες κ εμπλοκες δίνονται από ανθρώπους που έχουν αντίληψη... Αν δεν κατανοήσεις το πρόβλημα πως άραγε παίρνεις τα εργαλεία κ αρχίζεις τα χειρουργεία...
Πρόσφατα ένας φίλος εμπιστευτηκε το skb του στον λιακο για γέμισμα κλειδιών, βάψιμο καννων, fitting σε εξολκεα κ αφαίρεση μεσαίας ρίγας λόγω στις κάννες μιας κ άρχισαν να ξεκολουν... Ο χρόνος θα δείξει βέβαια, αλλά ο φίλος έμεινε πολύ ικανοποίημενος κ από τη συμπεριφορά του μάστορα κ από το αποτέλεσμα...
 
............
Πρόσφατα ένας φίλος εμπιστευτηκε το skb του στον λιακο για γέμισμα κλειδιών, βάψιμο καννων, fitting σε εξολκεα κ αφαίρεση μεσαίας ρίγας λόγω στις κάννες μιας κ άρχισαν να ξεκολουν... Ο χρόνος θα δείξει βέβαια, αλλά ο φίλος έμεινε πολύ ικανοποίημενος κ από τη συμπεριφορά του μάστορα κ από το αποτέλεσμα...
Άρη να σου ζητήσω μια χάρη, αν σου είναι εύκολο ... και όποτε ευκαιρήσεις ... θα ήθελα να δω 2-3 φωτογραφίες τις κάννες του SKB κοντινά πλάνα τα στόμια, μια από το πλάι και μια από μπροστά, χωρίς extended chokes κατά προτίμηση ... Αν μπορέσεις, μιας και είπες ότι είναι φίλος σου ο κάτοχος του όπλου...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 
Άρη να σου ζητήσω μια χάρη, αν σου είναι εύκολο ... και όποτε ευκαιρήσεις ... θα ήθελα να δω 2-3 φωτογραφίες τις κάννες του SKB κοντινά πλάνα τα στόμια, μια από το πλάι και μια από μπροστά, χωρίς extended chokes κατά προτίμηση ... Αν μπορέσεις, μιας και είπες ότι είναι φίλος σου ο κάτοχος του όπλου...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Eγινε Στελιο, με την πρωτη ευκαιρια...
Δεν θυμαμαι ακριβως αν ειναι ιδια περιπτωση ακριβως με τη δικη σου, αυτο που ειδα ειναι οτι του εχει αφαιρεσει τις πλαινες και εχει κρατησει το τελευταιο κομματι που ενωνει τις κανες...
 
Σ'αυτες τις δουλειες,ΟΛΑ κρινονται εκ του αποτελέσματος!
Αποτελεσμα που αφορα εναν εκαστο.
Καποιοι οπλοδιορθωτες ειδικευονται σε κανες,καποιοι σε μηχανισμους,σε βαφες,σε φινιρισματα ξυλων κλπ.....
Το αποτελεσμα δεν ειναι παντα αποτοκο της δουλειας του μαστορα!
Μπορει να ειναι ενα ελαττωματικό ανταλακτικο!
Αυτο που έχει μεγάλη σημασια,ειναι ο επαγγελματισμος,η εξηγηση,ο ΛΟΓΟΣ!
Να μενεις με την αισθηση και καλυτερα,με την σιγουρια,πως αυτο που σου ειπε πως θα ΚΑΝΕΙ,το ΕΚΑΝΕ!!!
Οπως και η διαγνωση!!
Οπως και να'χει.....ο μεσος ορος και το ποσοστο επιτυχιας-αποτυχιας!
Υπάρχει κοσμος που πινει νερο στο ονομα ενος,τυχαια,μάστορα και κοσμος που αυτον τον ιδιο μαστορα,θα τον εστηνε ....αντι για πινακα!
Συμφωνω 1000%
 
Πέρα απο συντηρήσεις έχεις επιδιόρθωση κ κάποια βλάβη; ;; ευχαριστώ :)
Μόνο συντηρήσεις.Βλάβη όχι καμμία.
Έχω βάψει κάννες,τοποθέτησα πέλματα συντήρηση των ξύλινων μερών.
Αν έχεις facebook κάνε ένα κόπο & κοίτα δουλειες του...
 
Τι πρόβλημα έχει το εργαλειο ρε;
Η δεξιά μου κάνει σε συχνότητα 1 στο κουτί, πότε αραιοτερα ποτε συχνότερα, αβαρια. Και θέλω να εξαφανισω έναν ανεπαισθητο τζόγο. Για το πρώτο η δουλειά πάει 30-50 το δεύτερο στα 100 έτσι όπως μου τα είπαν.
Αλλά έχει φάει αλλά 300 το όπλο αυτό πριν λίγα χρόνια σε μεγάλο όνομα και αντί για κομπλέ μου γύρισε προβληματικό.... και ο κύριος αυτός μετά εξαφανίστηκε από τα τηλέφωνα ... that's the story
 
Back
Top