Συγκρίσεις όπλων-τσοκ

Έχει δοκιμάσει κανείς τα τσοκ Briley spectum με χρωματιστό δαχτύλιο, που αναγράφεται η σύσφιξη,να μου πει εντυπώσεις;
είναι αυτά:
http://www.kalkantzakos.com/Product/709/mobile-spectrum,-tsok-briley
http://www.briley.com/p-54241-mobil-choke-spectrum-choke-12-gauge.aspx
Δεν εχουν κάποια διαφορα απ τα κανονικα.παντως επειδη εχω χρησιμ.αρκετα briley θα πηγαινα σε black oxide οχι σ αυτα
 
Έχει δοκιμάσει κανείς τα τσοκ Briley spectum με χρωματιστό δαχτύλιο, που αναγράφεται η σύσφιξη,να μου πει εντυπώσεις;
είναι αυτά:
http://www.kalkantzakos.com/Product/709/mobile-spectrum,-tsok-briley
http://www.briley.com/p-54241-mobil-choke-spectrum-choke-12-gauge.aspx
Τα χω πάρει Διαμαντή για όλα τα όπλα που έχω, όπως λέει και ο Ευριπος δεν έχουν κάποια διαφορά εκτός της τιμής, ίσως για τους σκοπευτές για γρήγορη αναγνώριση, επίσης σε σχέση με τα αλλά μπορεί να θεωρηθεί πλεονέκτημα ότι δεν γδέρνουν τις μονοκοματες θήκες εσωτερικά.
Πάντως δουλειά κάνουν μαζεύουν αρκετά την τουφεκιά σε σχέση με τα εργοστασιακα.
 
Δεν εχουν κάποια διαφορα απ τα κανονικα.παντως επειδη εχω χρησιμ.αρκετα briley θα πηγαινα σε black oxide οχι σ αυτα
Ευχαριστώ Ευριπίδη,αλλά γιατί σε black oxide;

Τα χω πάρει Διαμαντή για όλα τα όπλα που έχω, όπως λέει και ο Ευριπος δεν έχουν κάποια διαφορά εκτός της τιμής, ίσως για τους σκοπευτές για γρήγορη αναγνώριση, επίσης σε σχέση με τα αλλά μπορεί να θεωρηθεί πλεονέκτημα ότι δεν γδέρνουν τις μονοκοματες θήκες εσωτερικά.
Πάντως δουλειά κάνουν μαζεύουν αρκετά την τουφεκιά σε σχέση με τα εργοστασιακα.
Ευχαριστώ Κων/νε
 
Διαμαντή μπορει να κανω και λαθος αλλα τα μαυρα μου έδιναν λιγο καλύτερες τουφεκιες απ τ απλα.οχι τιποτα τρελο αλλα εδιναν.προς θεού οχι οτι αυτα ειναι κακά αλλα οπως ειπε κι ο Κωνσταντίνος η μονη διαφορα με τ αλλα ειναι η τιμη.τα χρωματιστά ειναι πιο ακριβα
 
Συμφωνώ για την τιμή,10€ διαφορά τα εχω δει από εξωτερικο, αλλά γίνεται το ίδιο τσοκ να έχει διαφορά σε ντουφεκιές,λόγω αισθητικής απόχρωσης;
δηλαδή ενα IC σε inox ή spectum με χρωματιστό στόμιο ή oxide;
Το oxide ειναι αχρωμιωτο διαμαντη.εκει ειναι η διαφορα
 
Παιδιά την καλησπέρα μου ! Ερώτηση προς αυτούς που ξέρουν! Θελει φίλος μου να αγοράσει για την crio του τσοκακι 4,5 αστρα του είπανε για Carlson οτι βγάζει πολυ όμορφες τουφεκιες ! Ισχύει ;
 
Παιδιά την καλησπέρα μου ! Ερώτηση προς αυτούς που ξέρουν! Θελει φίλος μου να αγοράσει για την crio του τσοκακι 4,5 αστρα του είπανε για Carlson οτι βγάζει πολυ όμορφες τουφεκιες ! Ισχύει ;
Με το σπειρωμα στο κέντρο ειναι τα Τσόκ που εχει !
 
Παιδιά την καλησπέρα μου ! Ερώτηση προς αυτούς που ξέρουν! Θελει φίλος μου να αγοράσει για την crio του τσοκακι 4,5 αστρα του είπανε για Carlson οτι βγάζει πολυ όμορφες τουφεκιες ! Ισχύει ;
Εγώ στη δικιά μου benelli crio αγόρασα δύο 4*,ένα carlson ported κι ένα gemini ported.Το συμπέρασμα δοκιμάζοντας και τα δύο σε πίνακα,το carlson ανοιχτότερη κατανομή με καλή περιφέρεια και το gemini σφικτοτερη κατανομή με έντονα κεντρα!!κράτησα το gemini ported και πούλησα το carlson ported.αν ο φίλος θέλει σφιχτές κατανομές να προτιμήσει το gemini ported,αν πάλι θέλει περιφέρεια να πάρει το carlson!!:)
 
Εγώ στη δικιά μου benelli crio αγόρασα δύο 4*,ένα carlson ported κι ένα gemini ported.Το συμπέρασμα δοκιμάζοντας και τα δύο σε πίνακα,το carlson ανοιχτότερη κατανομή με καλή περιφέρεια και το gemini σφικτοτερη κατανομή με έντονα κεντρα!!κράτησα το gemini ported και πούλησα το carlson ported.αν ο φίλος θέλει σφιχτές κατανομές να προτιμήσει το gemini ported,αν πάλι θέλει περιφέρεια να πάρει το carlson!!:)
Η δικιά σου ειναι με 18,3 η με 18,4 αυλο !
 
Με το Carlson ειχε όμορφη κατανομή η τουφεκια χωρις κενά στο κέντρο ; Στα ποσα μέτρα ειχες κανει την δοκιμή και με τη φυσίγγια θυμάσαι; Ευχαριστω !
Η δικιά μου είναι 18,3 αυλό.Σαφως με 4* άστρα η δοκιμές έγιναν στα 25 μέτρα!τα φυσίγγια που δοκίμασα είναι ιδιογομωσης και αυτά που είδα στο δικό μου όπλο και επίσης σε φίλου με benelli crio evo 18,4 αυλό έδειξε και στα δύο όπλα να υπερτερεί το gemini με ποιο γεμάτες και πυκνές κατανομές αντί του carlson ported!!
 
Ο φίλος ψάχνει ενα Τσόκ να δίνει ενα τσικ πιο κλειστή κατανομή απο το 5 αστρα το μαμά ! Με βάσει αυτα που αναφέρεις μαλλον για αυτον το Carlson να του τεριαζει καλύτερα , μήπως έγινε σύγκριση με το μαμά 4 η 5;
 
Back
Top