Συγκρίσεις όπλων-τσοκ

Σκέφτομαι για ένα τσοκ τρία* για τη m2 και είμαι ανάμεσα σε brain,briley, και anaconda. Θα ήθελα γνώμες για όποιος τα χρησιμοποιεί και εντυπώσεις.
Εγώ από την αρχή της περιόδου χρησιμοποιώ το brain mr στην raffaello, μόνιμα βιδωμένο πάνω, δεν το αλλάζω με τίποτα. Κοντά - μακρυά γαζώνει. Τα άλλα δύο δεν τα γνωρίζω, πάντως ένα brilley και ένα gemini που είναι απίστευτα καλά, δε λέω, τα έχω παροπλισμένα.
 
Για τρυγόνι,φασα,παπι,τσιχλα
Το brain το έχω σε bl το anacinda σε mid και long σε benelli 18.4 . Το mr anaconda είναι το κάτι άλλο.κοντα μακριά, φοβερή δύναμη. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Για το bl brain θα τα πούμε στο ανάλογο ,topic
μόλις επιβεβαιώσω ότι έχω δει.
 
Και εγω για το anconda mid σε bennelli 18.4 που το πηρα τωρα τελευταια εχω δει πολυ ωραια και δυνατα σκοτωματα. Το εχω μονιμα επανω και στο περπατητο και στο περασμα. Καποια στιγμη θα το ριξω και στο χαρτι τωρα μονο στο κυνηγι mornin cof
 
Εχω ξετρελαθει με τα ανακοντα καθως εχω ολοκληρωσει την συλλογη. Το σορτ το πηρα κυριως για ψυχολογικους λογους,οντας οτι θελω να μαθω να τα κυνηγαω αλλα ειχα φοβηθει λιγο απο κουβεντεσς για νταουλους στα κοντινα κλπ. Αφωνος εμεινα με λονγκ το οποιο δεν εχω βγαλει απο το οπλο. Μιλαμε για αυλο ,8.
Σκεφτομαι να τα παρω και για αυλο ,3 που διαθετω. Εχει κανενας αντιστοιχη εμπειρια?
 
Εχω ξετρελαθει με τα ανακοντα καθως εχω ολοκληρωσει την συλλογη. Το σορτ το πηρα κυριως για ψυχολογικους λογους,οντας οτι θελω να μαθω να τα κυνηγαω αλλα ειχα φοβηθει λιγο απο κουβεντεσς για νταουλους στα κοντινα κλπ. Αφωνος εμεινα με λονγκ το οποιο δεν εχω βγαλει απο το οπλο. Μιλαμε για αυλο ,8.
Σκεφτομαι να τα παρω και για αυλο ,3 που διαθετω. Εχει κανενας αντιστοιχη εμπειρια?
Βάλε καμια τουφεκια με το λονγκ κ 4αρια 45μετρα να δούμε κι εμείς...μιας κ έχουμε ίδιο αυλό!
 
Πάντως παιδια εχθές στις τσίχλες φίλος μου που είχαμε αγοράσει μαζι το bl και δεν το ειχε δοκιμάσει και του έλεγα οτι το bl εγω το
Πούλησα διοτι στον πίνακα μου έδειχνε κλειστές τουφεκιες μου
είπε οτι το Τσόκ οντως στα κοντινά δεν ηταν αυτο που περίμενε ενώ στα μακρινά ηταν καλό αλλα μου είπε στα πραγματικα μακρινά για Τσόκ bl πατσαβουριαζε τσίχλες στα 35 40 μέτρα αλλα στα πραγματικα γρήγορα και κοντινά δεν σταύρωσε πουλι και όσες πήρε τις διάλυσε οταν έβαλε το 5αρι του πήρε αρκετά κοντινά πουλιά , και παραδέχτηκε οτι πίστευε οτι του λεω αρλούμπες ομως άλλαξε γνώμη στα καπάκια μετά και το χθεσινό !εγω προσωπικά με την A400 εχω καταευχαριστηθη το μεσα έξω το 4* της beretta και το 5* μαμά στα πολυ κοντινά γαζώνει !
 
Back
Top