Σκέφτομαι να αγοράσω.. ARXEIO

Status
Not open for further replies.
Τάσο Fabarm έχω (H38) οπότε σε αυτήν την περίπτωση θα πήγαινα μόνο για κάννη.
Είναι και αυτό στο μυαλό μου αλλά δεν έχω ιδέα πόσο πάει μια κάννη..xm.
Αφού έχεις fabarm, εγώ τότε θα έπαιρνα από τις υπόλοιπες τη maxus. Είναι καλό όπλο. Για την καννη εγώ δε θα το συνιστούσα, θα είναι ακριβή και δε θα έχεις καινούριο όπλο... Ακόμα κι αν ποτέ δε βγάλει πρόβλημα η η38 θα τη βαρεθείς! Οι αλλαγές όταν πρόκειται για αγορές είναι ευχάριστες!
 
Όπως είχα γράψει πριν μερικές μέρες είμαι στην αναζήτηση δεύτερου όπλου και στις επιλογές μου προστέθηκε εκτός της m2 και η beretta α350 wild bore η οποία χωρίς την προέκταση είναι πολύ όμορφο όπλο,ωραία λαβή σύστημα kick off πολύ καλή κάνη και σε πολύ καλή τιμή!!!! Την sx4 την αποκλείω από τις επιλογές μου γιατί μου φάνηκε πολύ ψεύτικη και δεν έχει και φλάντζες! Ο μόνος ενδοιασμός μου για την α350 είναι ότι είναι super magnum και δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται στα λίγα γραμμάρια και δεύτερον το βάρος της το οποίο είναι κατά 200 γραμμάρια βαρύτερη από την μ2! Δεν προορίζεται για περπατητό αλλά αποκλειστικά για καρτέρι απλά στο χωριό για να πας στα καρτέρια καμιά φορά έχει περπάτημα και μίας ώρας!
 
Eγω θα επαιρνα την Μ2 για το μηχανισμο της,βλητικα θα επαιρνα τσοκ φρενων για να λυσω το προβλημα της ατρακτου,αν θα εριχνα 2 αστρα και πανω.Συν οτι εχει σχεσει με περπατητο θελει ελαφρυ οπλο.Απο την αλλη αν αυτη η κατασκευει της Μπερεττα δεν σε πειραζει καθως και το βαρος της βλητικα ειναι και ετοιμη,και επειδη εχω μετρησει καθε γεωμετρια λειοκαννου,ο συνδιασμος σ.μαγνουμ-δ.αυλου δεν εχουν καννενα βλητικο προβλημα με οποιοδηποτε φυσσιγγι με κυαθιο ειτε σε ελαφρια η βαρια σε βαρη.Και επισεις η ευχαριστη και ακριβεις σκοπευτικοτητα των Μπερεττα μεσα απο το κουτι,αλλα και η βλητικη του συμπεριφορα παλι μεσα απο το κουτι ειναι τα σημεια που ριχνει η α350 στη Μ2.Εγω Μ2,γιατι θα τη φερω να κανει αυτο που θελω εγω,και για το βαρος και τον απλο μηχανισμο.
 
Παιδια υπαρχει καποιος κατοχος marocchi zero 3 η finn 512 ?Φιλος ειναι ετοιμος για την αγορα ενος εκ των 2 αλλα απο οσο ψαχνω δεν ειναι πολυσυζητημενα οπλα και με ανησυχει
Παντως η τιμη και τα καλουδια+ρυθμιζομενο κοντακι στην τιμη των 1500 ευρω το βρισκω ακρως δελεαστικο
 
Όπως είχα γράψει πριν μερικές μέρες είμαι στην αναζήτηση δεύτερου όπλου και στις επιλογές μου προστέθηκε εκτός της m2 και η beretta α350 wild bore η οποία χωρίς την προέκταση είναι πολύ όμορφο όπλο,ωραία λαβή σύστημα kick off πολύ καλή κάνη και σε πολύ καλή τιμή!!!! Την sx4 την αποκλείω από τις επιλογές μου γιατί μου φάνηκε πολύ ψεύτικη και δεν έχει και φλάντζες! Ο μόνος ενδοιασμός μου για την α350 είναι ότι είναι super magnum και δεν ξέρω πως συμπεριφέρεται στα λίγα γραμμάρια και δεύτερον το βάρος της το οποίο είναι κατά 200 γραμμάρια βαρύτερη από την μ2! Δεν προορίζεται για περπατητό αλλά αποκλειστικά για καρτέρι απλά στο χωριό για να πας στα καρτέρια καμιά φορά έχει περπάτημα και μίας ώρας!
a350 extrema wild bore;)
 
a350 extrema wild bore;)
Για ψαξου λιγο ακομα ρα φιλε... Αν το ζητημα των μετρων σου ειναι ο μονος λογος για να μην παρεις Winchester δες καμια μεταχειρισμενη χ2 χ3 και τα υπολοιπα λεφτα παρτα κανα καλο τσοκ και φυσιγγια. Ως κατοχως μπερεττα δε μπορω να πω πως εχω ασχοληθει σοβαρα με την τουφεκια της,οσα εχω δει μονο στο κυνηγι, αλλα η ποιοτητα στο μοντελο που λες ειναι θεωρω αρκετα οεσμενη. Θα διαβασεις κι αναλογα μεσα
 
Για ψαξου λιγο ακομα ρα φιλε... Αν το ζητημα των μετρων σου ειναι ο μονος λογος για να μην παρεις Winchester δες καμια μεταχειρισμενη χ2 χ3 και τα υπολοιπα λεφτα παρτα κανα καλο τσοκ και φυσιγγια. Ως κατοχως μπερεττα δε μπορω να πω πως εχω ασχοληθει σοβαρα με την τουφεκια της,οσα εχω δει μονο στο κυνηγι, αλλα η ποιοτητα στο μοντελο που λες ειναι θεωρω αρκετα οεσμενη. Θα διαβασεις κι αναλογα μεσα
Μάριε μπερδευτικες μεταξυ του καστορα και του κατσανου:)
 
Παιδια υπαρχει καποιος κατοχος marocchi zero 3 η finn 512 ?Φιλος ειναι ετοιμος για την αγορα ενος εκ των 2 αλλα απο οσο ψαχνω δεν ειναι πολυσυζητημενα οπλα και με ανησυχει
Παντως η τιμη και τα καλουδια+ρυθμιζομενο κοντακι στην τιμη των 1500 ευρω το βρισκω ακρως δελεαστικο
Κανεις που να χει αποψη?
 
Παιδια υπαρχει καποιος κατοχος marocchi zero 3 η finn 512 ?Φιλος ειναι ετοιμος για την αγορα ενος εκ των 2 αλλα απο οσο ψαχνω δεν ειναι πολυσυζητημενα οπλα και με ανησυχει
Παντως η τιμη και τα καλουδια+ρυθμιζομενο κοντακι στην τιμη των 1500 ευρω το βρισκω ακρως δελεαστικο
Κανεις που να χει αποψη?
καλά όπλα τα πιο παλιά,τα τωρινά δεν θυμίζουν την στιβαρότητα των παλιών
στο σκοπευτήριο 2 που είχαν φίλοι,προβλήματα και τα πούλησαν
στα 1500 ευρώ υπάρχουν πολλά όπλα δελεαστικά,καινούργια και μεταχειρισμένα :) ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top