Επιλογή κατάλληλου choke (τσοκ)

Επειδη η εταιρεια συμμετεχει στο φορουμ σε αντιστοιχο τοπικ στους "Επαγγελματιες", θα μπορουσε να γινει η ερωτηση εκει ωστε η εταιρεια να προβει σε επισημη απαντηση προς ενημερωση ολων.
Και οι δύο εταιρείες είναι εδώ στο φόρουμ.. και θα έπρεπε να είχαμε χιλιάδες δοκιμές για να βλέπει οι κάθε επισκέπτες η είναι μέλος του φόρουμ .. και να κρίνει τι τον αρέσει και τι θέλει για να αγοράσει.. για παράδειγμα όπως ο Κώστας ενδιαφέρεται να πάρει ένα τσοκ ok .. ζητάει τη βοήθεια του φόρουμ για το αν είναι καλό ή δεν είναι όπως και εγώ φυσικά .. δοκίμασε το ρε μάγκα και βάλε μία φωτό μέσα.. έτσι θα βοηθήσουμε περισσότερο κόσμο και με λιγότερες απορίες..
 
Καλησπέρα φίλοι μου κ συγγνώμη για την ενόχληση,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για να μου δώσετε τα φώτα σας,παρακολουθώ το σάιτ κανα δυό χρόνια αλλά πρώτη φορά γράφω.καλορίζικα κιόλας για τα τσοκ κ καλοντούφεκα.είδα εδώ μέσα ότι κάποιοι απο εσάς έχετε muller choke,πριν 3 μέρες παράγγειλα 2 τσοκ απο την max gear το ufo k το passing αλλά αυτοί μου στείλανε passing κ strut muller turkey.Όταν τα άνοιξα κ είδα ότι δε γράφει ufo κ γράφει strut τους πήρα τηλέφωνο κ μου είπαν ότι δεν είχαν το ufo κ είχανε το strut τελευταίο κομμάτι κ τους είπα ότι εγώ θέλω ufo κ αυτοί μου είπανε ότι είναι ακριβώς το ίδιο κ δεν αλλάζει κάτι κάνει τα ίδια πράγματα κ την ίδια χρήση.Τώρα θα ήθελα απο εσάς να μου πείτε εσείς που έχετε το ufo αν ισχύει αυτο,ότι το ufo κ το strut είναι το ίδιο πράγμα κ κάνει τα ίδια πράγματα.Σας ευχαριστώ πολύ.

Επειδη η εταιρεια συμμετεχει στο φορουμ σε αντιστοιχο τοπικ στους "Επαγγελματιες", θα μπορουσε να γινει η ερωτηση εκει ωστε η εταιρεια να προβει σε επισημη απαντηση προς ενημερωση ολων.
 
Κώστα θα ήτανε πολύ ενδιαφέρον να δούμε τουφέκια στα 50+ μέτρα με το όπλο σού .. έχω την Α400 εχτρεμ με τον ίδιο αυλό άρα φοράμε και το ίδιο τσοκ.. σκέφτομαι για αγορά ή για το Μυlle UFO 11/10 ή για το BRAIN - BX 14/10 πού είναι ακόμα πιο σφιχτό , φυσικά το BRAIN το φοβάμαι μήπως είναι πάρα πολύ σφιχτό και μου σκορπάει τα σκάγια.. φίλε μου θα περιμένω να δούμε φωτογραφίες ...
Kαλημερα φιλε μου κ σε σενα ναι,θα το κανω,θελω να ριξω σε στοχους 1x1 κ με τα δυο τσοκ κ το passing κ το strut για να δω κ εγω τι γινεται,αλλα μου ειπε η εταιρια πρωτου ριξω σε χαρτι πρεπει πρωτα να τα στρωσω για να δω τα κανονικα αποτελεσματα,οτι μου ειπαν σου λεω κ τωρα τον Σεπτεμβρη παντρευομαι κ σκεφτομαι να τη ξεταπωσω να τη κανω 10αρα κ να βαλω το κουμπαρο να τα στρωσει στον αερα κ μετα να κανω δοκιμες σε χαρτονια,να ριξουμε καμια 10ρια κουτια κ στα δυο κ βλεπουμε ☺
 
Το strut αν όπως σου είπαν ότι ειναι τσοκ γαλοπούλας δεν σου βγαίνει πολυ σφιχτό αν το μέτρησες σωστά και βγάζει 17,8 mm,καλυτερα να επικοινώνησεις μαζί τους και να σου πουν τι σύσφιξη υποτίθεται πως βγάζει!!
Φιλε μου θα τους παρω τηλ τη Δευτερα να τα ξανα πουμε αλλη μια κ κ θα δουμε.
 
Επειδη η εταιρεια συμμετεχει στο φορουμ σε αντιστοιχο τοπικ στους "Επαγγελματιες", θα μπορουσε να γινει η ερωτηση εκει ωστε η εταιρεια να προβει σε επισημη απαντηση προς ενημερωση ολων.
Φίλε μου τους μίλησα εκεί που μου είπες,περιμένω απάντηση.
 
Φίλε μου τους μίλησα εκεί που μου είπες,περιμένω απάντηση.

Εγω θα επιμείνω σε κάτι.Ας υποθέσουμε ότι είναι τα ίδια τσοκ και με ίδια σύσφιξη.Εσύ UFO δεν παρήγγειλες ; αυτό πρέπει να πάρεις ,Ακόμη και ίδιο να είναι ,ακόμη και να το δεχτείς ,σκέψου ακόμη και το ενδεχόμενο της μεταπώλησης, που τότε δεν θα είναι σίγουρα ι το ίδιο .
 
Kαλημερα φιλε μου κ σε σενα ναι,θα το κανω,θελω να ριξω σε στοχους 1x1 κ με τα δυο τσοκ κ το passing κ το strut για να δω κ εγω τι γινεται,αλλα μου ειπε η εταιρια πρωτου ριξω σε χαρτι πρεπει πρωτα να τα στρωσω για να δω τα κανονικα αποτελεσματα,οτι μου ειπαν σου λεω κ τωρα τον Σεπτεμβρη παντρευομαι κ σκεφτομαι να τη ξεταπωσω να τη κανω 10αρα κ να βαλω το κουμπαρο να τα στρωσει στον αερα κ μετα να κανω δοκιμες σε χαρτονια,να ριξουμε καμια 10ρια κουτια κ στα δυο κ βλεπουμε ☺
Υπάρχει και αλλος τροπος πιο γρηγορος να το γυαλί σεις..... Βαλε σε ενα τρυπανι βουρτσακι ορειχαλκινο και περασε γυρω γυωσ δεκαρακι λεπτο σιρμα πιάτων....ριξε ελαχιστο λαδακι και βαλτο να στροφαρει
 
Kαλημερα φιλε μου κ σε σενα ναι,θα το κανω,θελω να ριξω σε στοχους 1x1 κ με τα δυο τσοκ κ το passing κ το strut για να δω κ εγω τι γινεται,αλλα μου ειπε η εταιρια πρωτου ριξω σε χαρτι πρεπει πρωτα να τα στρωσω για να δω τα κανονικα αποτελεσματα,οτι μου ειπαν σου λεω κ τωρα τον Σεπτεμβρη παντρευομαι κ σκεφτομαι να τη ξεταπωσω να τη κανω 10αρα κ να βαλω το κουμπαρο να τα στρωσει στον αερα κ μετα να κανω δοκιμες σε χαρτονια,να ριξουμε καμια 10ρια κουτια κ στα δυο κ βλεπουμε ☺


παιδιά όταν εννοείτε στρώσιμο τι θέλετε να πείτε εγώ ξέρω στρώνεις το αμάξι το μηχανάκι γενικά ότι έχει μηχανή κινητήρα λόγον βαλβίδες πιστόνια και τα σχετικά ...στα tsok τι στρώσιμο θέλει ...ρίχνουμε δηλαδή 5 κουτιά v9 5 κουτιά v6 5 κουτιά v3..θα τρελαφουμε εντελώς..δηλαδή παίρνουμε ένα tsok τον 100 euro και πλακωνόμαστε στα τουφεκίδια για να στρώσει το tsok..εγώ σίγουρα θα στρώσω το tsok μου δεν ξέρω
 
παιδιά όταν εννοείτε στρώσιμο τι θέλετε να πείτε εγώ ξέρω στρώνεις το αμάξι το μηχανάκι γενικά ότι έχει μηχανή κινητήρα λόγον βαλβίδες πιστόνια και τα σχετικά ...στα tsok τι στρώσιμο θέλει ...ρίχνουμε δηλαδή 5 κουτιά v9 5 κουτιά v6 5 κουτιά v3..θα τρελαφουμε εντελώς..δηλαδή παίρνουμε ένα tsok τον 100 euro και πλακωνόμαστε στα τουφεκίδια για να στρώσει το tsok..εγώ σίγουρα θα στρώσω το tsok μου δεν ξέρω
Εγώ φίλε μου,δεν ξέρω απο choke,τώρα προσπαθώ να μάθω,ξέρω ότι έχω διαβάσει,όχι σε πράξη.Όπως είπα κ στα προηγούμενα μηνύματα κ να γίνω κ πιο συγκεκριμένος,είχα απο το '93 κ μέχρι πέρυσι μια maverick magnum 76 πόντους full choke σταθερό,με αυτήν έκανα όλα τα κυνήγια μου.Πέρυσι πήρα την Beretta,την κυνήγησα λίγο κ ήθελα κάτι παραπάνω κ είπα να την βελτιώσω.Κοίταξα πολλά chokes σε sites κ αποφάσισα να πάρω muller κ έτσι γίναν όλα τα παρακάτω.Αυτοί μου είπαν να τα στρώσω κ μετά να ρίξω σε χαρτί για να δώ καλό αποτέλεσμα κ επειδή είχα όλα αυτά τα ερωτήματα,αποφάσισα να μιλήσω εδώ μέσα γιατί δεν ήξερα τι μου λένε για να πάρω απαντήσεις από κάποιους ανθρώπους που είναι γνώστες στα choke.
 
Εγώ φίλε μου,δεν ξέρω απο choke,τώρα προσπαθώ να μάθω,ξέρω ότι έχω διαβάσει,όχι σε πράξη.Όπως είπα κ στα προηγούμενα μηνύματα κ να γίνω κ πιο συγκεκριμένος,είχα απο το '93 κ μέχρι πέρυσι μια maverick magnum 76 πόντους full choke σταθερό,με αυτήν έκανα όλα τα κυνήγια μου.Πέρυσι πήρα την Beretta,την κυνήγησα λίγο κ ήθελα κάτι παραπάνω κ είπα να την βελτιώσω.Κοίταξα πολλά chokes σε sites κ αποφάσισα να πάρω muller κ έτσι γίναν όλα τα παρακάτω.Αυτοί μου είπαν να τα στρώσω κ μετά να ρίξω σε χαρτί για να δώ καλό αποτέλεσμα κ επειδή είχα όλα αυτά τα ερωτήματα,αποφάσισα να μιλήσω εδώ μέσα γιατί δεν ήξερα τι μου λένε για να πάρω απαντήσεις από κάποιους ανθρώπους που είναι γνώστες στα choke.

εσύ καλά έκανε και ρώτησε και έγραψες εδώ μέσα ..και μην νομίζεις ότι είσαι ο μοναδικός άπειρος η έστω έχεις λίγες γνώσης μην νομίζεις έχω εγώ παραπάνω από εσένα απλά κάποια πράγματα είμαστε σε θέση σαν άνθρωποι με μυαλό να καταλάβεις αν αυτό που μας λένε είναι σωστό η λάθος...εσύ ρωτάς και εγώ σου λέω μια χαζομαρα τι πάει να πει ότι είναι σωστό ..για να καταλάβεις είμαι για πάπιες περπατούσα να και ένα ξένος για σου πατρίδα για σου ρε φίλε λέω..πλα πλα πλα ρωτάει κάποια στιγμή ρε φίλε τι όπλο είναι αυτό τον λέω A400 Xtreme Unico Camo και τι με λέει ο τύπος ααα beretta είναι καλά κρασιά..τον ρωτάω εγώ εσύ τι έχεις ρε φίλε Μπαϊκάλ μου λέει αυτό είναι όπλο.τον κοιτάω στα ματια λέω με κάνει πλακα συνεχίζει να μου λέει για το όπλο του ..λέω από μέσα μου αυτός μιλάει σοβαρά ..τι να του πω του μαλακα ότι πως γίνετε το όπλο σου τον 500 euro είναι πιο καλο από το δικό μου τον 2.500 euro όσο κάνουνε τα τρία tsok που έχω κάνει το όπλο σου..κουνάς το κεφάλι και την κανεις ελαφρώς..

και για να μπούμε στο θέμα
όσο για τα tsok...έχω και εγώ το Μulle/passing
η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν το έχω ευχαριστηθεί δεν το έχω ρίξει ακόμα με ατσάλινα όπου είναι και ο λόγος που κατασκευάστηκε με τα μολύβδινα δεν με ενθουσίασε
 
Kαλημερα φιλε μου κ σε σενα ναι,θα το κανω,θελω να ριξω σε στοχους 1x1 κ με τα δυο τσοκ κ το passing κ το strut για να δω κ εγω τι γινεται,αλλα μου ειπε η εταιρια πρωτου ριξω σε χαρτι πρεπει πρωτα να τα στρωσω για να δω τα κανονικα αποτελεσματα,οτι μου ειπαν σου λεω κ τωρα τον Σεπτεμβρη παντρευομαι κ σκεφτομαι να τη ξεταπωσω να τη κανω 10αρα κ να βαλω το κουμπαρο να τα στρωσει στον αερα κ μετα να κανω δοκιμες σε χαρτονια,να ριξουμε καμια 10ρια κουτια κ στα δυο κ βλεπουμε ☺


Kαι μια συμβουλη φιλική πάντα το όπλο και την γυναικα δεν την δίνουνε σε κανένα .... για στρώσιμο προπαντός στον κουμπάρο !!!
 
εσύ καλά έκανε και ρώτησε και έγραψες εδώ μέσα ..και μην νομίζεις ότι είσαι ο μοναδικός άπειρος η έστω έχεις λίγες γνώσης μην νομίζεις έχω εγώ παραπάνω από εσένα απλά κάποια πράγματα είμαστε σε θέση σαν άνθρωποι με μυαλό να καταλάβεις αν αυτό που μας λένε είναι σωστό η λάθος...εσύ ρωτάς και εγώ σου λέω μια χαζομαρα τι πάει να πει ότι είναι σωστό ..για να καταλάβεις είμαι για πάπιες περπατούσα να και ένα ξένος για σου πατρίδα για σου ρε φίλε λέω..πλα πλα πλα ρωτάει κάποια στιγμή ρε φίλε τι όπλο είναι αυτό τον λέω A400 Xtreme Unico Camo και τι με λέει ο τύπος ααα beretta είναι καλά κρασιά..τον ρωτάω εγώ εσύ τι έχεις ρε φίλε Μπαϊκάλ μου λέει αυτό είναι όπλο.τον κοιτάω στα ματια λέω με κάνει πλακα συνεχίζει να μου λέει για το όπλο του ..λέω από μέσα μου αυτός μιλάει σοβαρά ..τι να του πω του μαλακα ότι πως γίνετε το όπλο σου τον 500 euro είναι πιο καλο από το δικό μου τον 2.500 euro όσο κάνουνε τα τρία tsok που έχω κάνει το όπλο σου..κουνάς το κεφάλι και την κανεις ελαφρώς..

και για να μπούμε στο θέμα
όσο για τα tsok...έχω και εγώ το Μulle/passing
η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν το έχω ευχαριστηθεί δεν το έχω ρίξει ακόμα με ατσάλινα όπου είναι και ο λόγος που κατασκευάστηκε με τα μολύβδινα δεν με ενθουσίασε
Εσενα αδερφέ το passing τι διάμετρο εχει στο στόμιο;;
 
Εσενα αδερφέ το passing τι διάμετρο εχει στο στόμιο;;


δεν έχω εργαλείο να το μετρήσω ..αλλα με βάλατε σε πειρασμό θα παο στον πατέρα μου που έχει να το μέτρηση και θα σου πω
κώστα πεζή να έχει διαφορετικό διάμετρος από τον παλικάρι ίδια είναι ίδιος τύπος δεν πρέπει να είναι και ίδιος διάμετρος ..το λέω γιατί φοράμε τα ίδια tsok για αυτό
 
13754316_10210612143608649_4320397044900090910_n.jpg



13782161_10210612133888406_5185165143732162365_n.jpg
13775789_10210612141288591_4116319586847142091_n.jpg

16427591_10212565166352997_6181714066861428576_n.jpg
16299048_10212538614929228_2487297115084505628_n.jpg
 
το Passing δεν μου ενθουσίασε στα σκάγια αλλα με τα ατσάλινα δεν μπορώ να σου πω γνώμη για τον λόγο ότι δεν έχω ρίξει ακόμα

αλλα με το kicks έχω βγάλει τρελα το αγάπησα ..και όπως ρίχνει τα δράμια αλλα και στα σκάγια ..τον ιανούριο έριχνα τα club trap 24gr με το kicks σε τρελες απόστασης τα είχα πεθάνει τα κοτσύφια σε καθιστρα
 
Back
Top