Τεχνικές σκόπευσης με λειόκαννο

Eγω αν φερω το στο μυαλο μου ενα πολυ γρηγορο τραβερασατο πιατο απο αριστερα προς τα δεξια που θελω να το σπασω στις 12, η σταση που φερνω στο μυαλο μου, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ αλλα εχει αποτελεσμα παντα, ειναι το αριστερο ποδι στις 12 και το δεξι 1 με 2... Το σωμα κ οι κανες "κουρδιζουν" αριστερα με την κανη να φτανη στις 10-11 του ρολογιου, ωστε το πιατο να σπασει στις 12 οπως θα το "φωτογραφισει" κ ο ωμος, οταν φτασει στην ευθεια, κ η κινηση να σβησει στις 1...
 
συγνωμη για τα ορθογραφικα κυριοι
Νικόλα δεν μην ζητάς συγγνωμη!απλά ένα μέλος ζήτησε την διόρθωση ορθογραφικά του τοπικ! ούτε εγώ το είχα προσέξει...είναι τόσο πλούσια και πολύπλοκη η ελληνική γλώσσα που εκ των πραγμάτων θα κάνουμε και κάποια λαθάκια!
 
συγνωμη για τα ορθογραφικα κυριοι
Σιγα το ορθογραφικο Νικο! Ολοι κανουμε λαθη.δεν ηταν καποιο σοβαρο που να βγαζει ματι.μην χαλιεσε γι'αυτο δεν υπαρχει λογος.παντως ολα τα βιντεακια που βαζεις ειναι ακρως ενδιαφεροντα!
 
Εγώ πάλι βλέπω ότι ενώ μου μάθανε το αριστερό νου πόδι να κοιτάει εκεί που θέλω να σπάσω τον δίσκο, με βολεύει λίγο καλύτερα να κοιτάει λίγο πιο δεξιά. Αν π.χ. θέλω να σπάσω έναν δίσκο σε τραβερσα από αριστερά προς τα δεξιά, στην ώρα 12, το αριστερό μου πόδι κοιτάει στην 1 και το δεξί μου στις 2. Έχω δει ότι αν το αριστερό μου πόδι κοιτάει ακριβώς εκεί που θέλω να σπάσω, η τουφεκια μπορεί να μείνει λίγο πίσω, να αριστεριζει. Το έχω δει και στον πίνακα αυτό.
Όσο για το που κοιτάνε οι κάννες, αυτές τις βάζω 3-4 μέτρα μπροστά από την μηχανή.
 
θα κάνουμε και κάποια λαθάκια
Ολοι κανουμε λαθη.
παιδια να στε καλα για την εμψυχωση!ευτυχως διορθονονται, τουλαχιστων να βγαζουμαι μια αξιοπρεπη εικονα σε οσους παρακολουθουν το ΑΓΑΠΗTO ΜΑΣ HL
 
συγνωμη για τα ορθογραφικα κυριοι
Νικο επειδή εγω εγραψα για ορθογραφικη διορθωση να σε ενημερωσω πως καμια προθεση δεν ειχα να σε προσβαλω η κατι άλλο , ολοι μας κανουμε ορθογραφικα λαθη , η σωστη γραφη της ελληνικης γλωσσας πρεπει να είναι από ολους μας το ζητουμενο , και πρωτα βαζω τον εαυτο μου
 
Last edited:
Εγώ πάλι βλέπω ότι ενώ μου μάθανε το αριστερό νου πόδι να κοιτάει εκεί που θέλω να σπάσω τον δίσκο, με βολεύει λίγο καλύτερα να κοιτάει λίγο πιο δεξιά. Αν π.χ. θέλω να σπάσω έναν δίσκο σε τραβερσα από αριστερά προς τα δεξιά, στην ώρα 12, το αριστερό μου πόδι κοιτάει στην 1 και το δεξί μου στις 2. Έχω δει ότι αν το αριστερό μου πόδι κοιτάει ακριβώς εκεί που θέλω να σπάσω, η τουφεκια μπορεί να μείνει λίγο πίσω, να αριστεριζει. Το έχω δει και στον πίνακα αυτό.
Όσο για το που κοιτάνε οι κάννες, αυτές τις βάζω 3-4 μέτρα μπροστά από την μηχανή.
εσυ εισαι από παλια αλεπουδιαρης , το εχεις πιασει το μυστικο . και μαλλον ριχνεις σκουπα για να εχεις τις κανες σου τοσο κοντα στην μηχανή
 
ηθελα από καιρο να το γραψω και ολο το ξεχναω , είναι μεγαλο κριμα να υπαρχει στο φορουμ ενας τοσο μεγαλος γνωστης της σκοποβολής σε πηλινο στοχο αλλα και ένα τοσο μεγαλο τουφεκι στο κυνυγι , όπως είναι ο Χρηστος ο Σωτηρόπουλος και να μην μας βοηθαει τοσο σε σκοπευτικα θεματα οσο και σε βλητικα , ένας απο τους μεγαλύτερους γνωστες στην Ελλαδα , αν διαβασει αυτό το μυνημα μακαρι να συμετασχει , ολο για τα τσοκ τον ρωτάνε διάφοροι φιλοι , ο ανθρωπος αυτος είναι σχολειο μονος του
 
Last edited:
Back
Top