Τεχνικές σκόπευσης με λειόκαννο

Σαν να βλεπεις ενα χορευτη να κανει κινησεις με ακριβεια χιλιοστου. Τιποτα περιττο, τιποτα ατσαλο
παγκόσμιος πρωταθλητης φιλε , πριν ριξει εχει σπασει το πιατο με το μυαλο του , εχει βγει το πλανο σε όλα , και μετα το ρομποτ εκτελεί κατά χιλιοστο το πλανο
 
ολοι οι κορυφαιοι αμερικανοι σπορτιγκαδες , ριχνουν με οπλα 32-34 ιντσων , 4 κιλων το λιγοτερο βαρος , 1 κιλο σκανδαλες , 38 εκ το λιγοτερο κοντακια σε μηκος , πολύ ψηλα σε χτενι κοντακια , και τουλάχιστον 3 η 2 αστερια τσοκ
 
ολοι οι κορυφαιοι αμερικανοι σπορτιγκαδες , ριχνουν με οπλα 32-34 ιντσων , 4 κιλων το λιγοτερο βαρος , 1 κιλο σκανδαλες , 38 εκ το λιγοτερο κοντακια σε μηκος , πολύ ψηλα σε χτενι κοντακια , και τουλάχιστον 3 η 2 αστερια τσοκ
Μου αρεσουν ολα εκτος απο το βαρος. Κουραζει.
 
Μου αρεσουν ολα εκτος απο το βαρος. Κουραζει.
ένα οπλο με 81 εκ κανες για να ζυγισει κοντα στον πειρο η στον πειρο , θελει τουλαχισον 4000 γρ βαρος φιλε , το βαρος σαν συνολο ζυγισμενο ισοποσα στα χερια δεν κουραζει
 
ένα οπλο με 81 εκ κανες για να ζυγισει κοντα στον πειρο η στον πειρο , θελει τουλαχισον 4000 γρ βαρος φιλε , το βαρος σαν συνολο ζυγισμενο ισοποσα στα χερια δεν κουραζει
Δημητρη θα διαφωνισω.
Το βαρος σαν μεγεθος εξακολουθει να υπαρχει. Ενα καλοζυγισμενο οπλο βελτιωνει την αισθηση του στο σωμα μας. Σε επαναλαμβανομενες επωμισεις το βαρος προσωπικα με κουραζει και χανω την εστιαση μου.
Σιγουρα οι 81 εκ καννες εχουν το αντιτιμο τους σε βαρος.
Για εμενα οσο ζυγισμενο και να ειναι, δεν παει να ειναι "βαρος"
Φυσικα αν επαιρνα τετοιο οπλο θα το επαιρνα με 70χιλιοστα θαλαμες.
 
Δημητρη θα διαφωνισω.
Το βαρος σαν μεγεθος εξακολουθει να υπαρχει. Ενα καλοζυγισμενο οπλο βελτιωνει την αισθηση του στο σωμα μας. Σε επαναλαμβανομενες επωμισεις το βαρος προσωπικα με κουραζει και χανω την εστιαση μου.
Σιγουρα οι 81 εκ καννες εχουν το αντιτιμο τους σε βαρος.
Για εμενα οσο ζυγισμενο και να ειναι, δεν παει να ειναι "βαρος"
Φυσικα αν επαιρνα τετοιο οπλο θα το επαιρνα με 70χιλιοστα θαλαμες.
Αποστολή τα περισσότερα σκοπευτικα είναι με 70αρες θαλαμες. Πάντως σαν κάτοχος όπλου με κάνες 81 εκατοστά θα συμφωνήσω μαζί σου πως κουράζει σε πολύωρο κράτημα και ας είναι μόνο 3600 το βάρος του. Εξάλλου ο πρωταρχικός ρόλος αυτών των όπλων είναι η σκοποβολή όπου το όπλο μένει ανοικτό με τα στόμια πάνω στο παπούτσι για να μην κουράζει τα χέρια όταν δεν ρίχνεις.
 
μια απλη παρατηρηση , μπορει καποιος από την διαχειρηση να διοθωσει το ορθογραφικο λαθος στην επικεφαλιδα του θεματος ? για καθαρα αισθητικούς και μονο λογους , οσο αφορα την επωμιση του παγκοσμιου πρωταθλητη , ριχνει πολύ πλαγια αν προσεξατε , στηνει το σωμα του πολύ πλαγια ως προς το σημειο που θα ριξει , και τον ενδιαφερει το κοντακι να πατησει στο ζυγωματικο και μετα στον ωμο , ριχνει με ένα δικο του μοναδικο τροπο ο Miles , τι σημαινει το σχεδιο με το γράφημα με την νοητη ευθεια που τραβάει στα ποδια του ??
 
Στο σημειο που σπαει το πιατο αναλογα στηνει και τα ποδια για να βολευει να στριψει και να σπασει το πιατο στην πιο βολικη και φυσικη θεση ανατομιας του σωματος με το οπλο και σημειο σπασιματος του πιατου.
Σκοπευσεις με λειοκανο
Μαλλον εννοει ο Μητσος (σκοπευσης) με λειοκανο που ειναι το σωστο..
 
Στο σημειο που σπαει το πιατο αναλογα στηνει και τα ποδια για να βολευει να στριψει και να σπασει το πιατο στην πιο βολικη και φυσικη θεση ανατομιας του σωματος με το οπλο και σημειο σπασιματος του πιατου.
Σκοπευσεις με λειοκανο
Μαλλον εννοει ο Μητσος (σκοπευσης) με λειοκανο που ειναι το σωστο..
για καντο πιο λιανα ρε Γιαννη , δηλαδή αν θελω να σπασω στις 12 πως πρεπει να εχω τα ποδια μου και που να είναι οι κανες μου ?
 
μια απλη παρατηρηση , μπορει καποιος από την διαχειρηση να διοθωσει το ορθογραφικο λαθος στην επικεφαλιδα του θεματος ? για καθαρα αισθητικούς και μονο λογους , οσο αφορα την επωμιση του παγκοσμιου πρωταθλητη , ριχνει πολύ πλαγια αν προσεξατε , στηνει το σωμα του πολύ πλαγια ως προς το σημειο που θα ριξει , και τον ενδιαφερει το κοντακι να πατησει στο ζυγωματικο και μετα στον ωμο , ριχνει με ένα δικο του μοναδικο τροπο ο Miles , τι σημαινει το σχεδιο με το γράφημα με την νοητη ευθεια που τραβάει στα ποδια του ??
Δημητρη το πλαγια που λες ειναι ο σωστος τροπος; Η ακομα και οι παγκοσμιοι πρωταθλητες εχουν κουσουρια που τους βολευουν,λογω συνηθειας η οτι αλλο;
 
Δημητρη το πλαγια που λες ειναι ο σωστος τροπος; Η ακομα και οι παγκοσμιοι πρωταθλητες εχουν κουσουρια που τους βολευουν,λογω συνηθειας η οτι αλλο;
πες μας την γνωμη σου , να πω και μετα την δικη μου φιλε , ποια είναι λοιπον η σωστη σταση σωματος ?
 
αν θελουν και οσοι μπορουν να γραψουν την γνωμη τους , θελω να σπασω λοιπον το πιατο στις 12 ωρα , κεντρο απέναντι δηλαδή , είμαι δεξιόχειρας , ποια είναι η σωστη σταση του σωματος μου και που θα είναι οι κανες του οπλου μου στην αναμονη ?
 
για καντο πιο λιανα ρε Γιαννη , δηλαδή αν θελω να σπασω στις 12 πως πρεπει να εχω τα ποδια μου και που να είναι οι κανες μου ?
Αν υποθεσουμε οτι το πιατο φευγει απο αριστερα τραβερσα και θελω να σπασει στις 12 προσωπικα βαζω την μυτη του αριστερου ποδιου στις 13:00 ακριβως και την φτερνα του δεξιου παλι στις 13:00.. η μυτη του δεξιου δειχνει 15:00 μεσημερι..ανοιγμα ποδιων περιπου στο υψος των ωμων και τα γονατα ελαφρως σπασμενα..στο λεω βαση δεικτων ρολογιου για να καταλαβουμε τη θεση.δεξιοχειρας ειμαι..αν το πιατο φευγει στις 9 ,το οπλο το εχω στις 10:30 σε αναμονη..τα ματια σε ευθεια γραμμη με τη ριγα αλλα τα ματια γυρισμενα αριστερα στον πυργο,χωρις να κουναω το κεφαλι για να δω αριστερα αλλα μονο τα ματια..
Γερνω ελαφρως μπροστα,ισιο ολο το σωμα χωρις να γερνω δεξια η αριστερα,με το βαρος στο αριστερο ποδι σε σχεση με το πισω 60-40..
Και το οπλο (πιατο sporting) πολυ ψηλα το πολυ 10 ποντους το κοντακι απο το ζυγωματικο..
 
Last edited:
Back
Top