Τσιγάρα - κάπνισμα

Αστείο περιστατικό που συνέβη σήμερα το πρωί. Σχολάω από την δουλεια και κουρασμένος πάω να πιω ένα καφέ. Είμαι στα φανάρια και βγάζω ένα τεράστιο ντουμάνι με το ηλεκτρονικό τσιγάρο (Η.Τ). Ξαφνικά το από πίσω αμάξι μου παίζει τα φώτα. Κοιτάζω το φανάρι δεν είχε ανάψει ακόμα. Τι θέλει λέω… Ανάβει πράσινο και ακούω σειρήνα έρχεται δίπλα ο από πίσω (μαύρο οκτάβια) και μου κάνει σήμα να κάνω στην άκρη. Σταματάω δεξιά και έρχονται δίπλα δυο τύποι από την ασφάλεια. Τα χέρια στο τιμόνι μου λέει ο ένας και πες μου τι είναι αυτό το ντουμάνι. Του λέω καλημέρα, αλλά δεν ξεκινήσαμε καλά γιατί μου μιλάτε στον ενικό; Μου λέει ξανά τα χέρια στο τιμόνι και τι είναι αυτό που βγάζει τόσο καπνό. Του λέω δεν είναι καπνός αλλά είναι ατμός από Η.Τ. Κατέβα κάτω αργά αργά μου λέει και με αργές κινήσεις δείξε μου τι είναι αυτό. Τέλος πάντων να μην τα πολυλογώ του εξήγησα και ο άνθρωπος έδειξε και ενδιαφέρον στο τέλος μιας και θέλει να κόψει το κάπνισμα.

.smashfrak. τι άλλο να μου τύχει...
 
Πριν μερικα χρονια καταφερα με μια κινηση και ενω το πακετο ηταν ακομα στην μεση να κοψω το καπνισμα. Η δυσκολια ηταν μια βδομαδα ολη κι ολη και μετα μια χαρα. Ηταν η καλυτερη εποχη της ζωης μου γι αρκετους μηνες μεχρι που εκανα την μεγαλυτερη μου μ@λ@κια στην Γερμανια αφου ημουν 4-5 μερες αραγμενος σε μια παρκιδα κοντα στην Λειψια πηγα και πηρα ενα πακετο τσιγαρα.Αυτο ηταν, τωρα νομιζω πως δεν θα μπορεσω να το κοψω ξανα δυστυχως
 
Πριν μερικα χρονια καταφερα με μια κινηση και ενω το πακετο ηταν ακομα στην μεση να κοψω το καπνισμα. Η δυσκολια ηταν μια βδομαδα ολη κι ολη και μετα μια χαρα. Ηταν η καλυτερη εποχη της ζωης μου γι αρκετους μηνες μεχρι που εκανα την μεγαλυτερη μου μ@λ@κια στην Γερμανια αφου ημουν 4-5 μερες αραγμενος σε μια παρκιδα κοντα στην Λειψια πηγα και πηρα ενα πακετο τσιγαρα.Αυτο ηταν, τωρα νομιζω πως δεν θα μπορεσω να το κοψω ξανα δυστυχως
Τακη ετσι την ειχα πατησει κι εγω. Να ξερεις οτι η δευτερη φορα θα ειναι πιο ευκολη και ευχομαι η τελευταια.
 
Χθες λόγω της ονομαστικής μου εορτής αποφάσισα να κάνω ενα δώρο πρωτα στον εαυτό μου κ μετα στην τσέπη μου....σταμάτησα να καπνιζω...τα τσιγάρα μου (marlboro μαλακό)εφτασαν 4,2 κ απο Γενάρη θα πάνε 4,5...πήρα αυτό....http://www.nicorette.gr/Home/Nicore...IW0dyzkVQJhHuJXG61N1nflqeycco_pwBIBoC2D3w_wcB βοηθάει τις πρώτες μέρες τουλάχιστον...24 ώρες ακαπνος ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑΑΑΑΑΑ
 
Τζιμάρα εύχομαι να το κόψεις μια για πάντα! Αυτό με τον κουμπαρά είναι μεγάλο κίνητρο. Να ονοματίσεις και κάτι που θέλεις να κάνει για σένα και θα δεις ότι θα σε βοηθήσει πολύ. Θυμάμαι το πρώτο "δώρο - κίνητρο" που έκανα στον εαυτό μου με το κόψιμο του τσιγάρου ήταν να κάνω καινούριο κοντάκι και πάπια στον Σκριβάνο. Μετά ακολούθησαν πολλά για μένα αλλά και για την οικογένεια (βάζω στην οικογένεια και τα σκυλάκια μας:) ). Καλή δύναμη φίλε!
 
Back
Top