Επαγγελματική αλληλοβοήθεια

Ανοιγω αυτο το θεμα ωστε να μπορουμε να βοηθουμε μεταξυ μας οποιον χρειαζεται την γνωση μας η την συμβουλη μας η ακομη κ τις υπηρεσιες μας εαν ο τοπος το επιτρεπει.
Γιατι να μην κανουμε την δουλεια μας με συναδελφους εδω κ να τους υποστηριζουμε εαν ειναι εφικτό ψαχνοντας τριτους.
 
Κανω την αρχη.
εαμ καποιος συναδερφος ασχολειτε με τζάκια θα ηθελα την επαγγελματικη του γνώμη για κάποιο προβλημα πιυ έχω.
Ευχαριστώ
 
Και γω λογιστής ειμαι.
ειμαι υπαλληλος σε μικρού μεγεθους γραφειο αλλα εχω μεγάλη πειρα.
οτιδηποτε μπορω να βοηθησω ευχαριστως
 
πολύ ωραίο θέμα, εγώ στην παρέα μόνο καφέ μπορώ να προσφέρω, φτιάχνω πολύ καλό καφέ αλλά η μαεστρία μου είναι να τον απολαμβάνω με καλή παρέα, εκεί δεν έχω αντίπαλο.
 
Πολλοί λογιστές μαζευτήκαμε στο φόρουμ ρε παιδιά. Εγώ ασκώ το επάγγελμα του Ορκωτού Ελεγκτή και στο παρελθόν καθαρά του Λογιστή. Θα χαρώ να βοηθήσω με τη σειρά μου. Μπορούμε να κάνουμε και σύσκεψη με τους παραπάνω συναδέλφους πρωτού δώσουμε μια απάντηση .yel.
 
Εγώ δουλεύω σε ασφαλιστική εταιρεία γενικών ασφαλίσεων. Δεν είμαι ασφαλιστικός σύμβουλος αλλά στους συγγενείς και φίλους έχω κάνει κάποια συμβόλαια χωρίς προμήθεια φυσικά. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι εργάζομαι σε εταιρεία που "πληρώνει". Επομένως αν κάποιος φίλος θέλει να του πω τιμή ασφάλισης αυτοκινήτου ή κάτι άλλο μπορώ να βοηθήσω! Ξαναλέω ότι δεν είμαι ασφαλιστικός σύμβουλος και δεν παίρνω προμήθεια επομένως δεν έχω κανένα απολύτως οικονομικό κέρδος!!
 
Εγώ δουλεύω σε ασφαλιστική εταιρεία γενικών ασφαλίσεων. Δεν είμαι ασφαλιστικός σύμβουλος αλλά στους συγγενείς και φίλους έχω κάνει κάποια συμβόλαια χωρίς προμήθεια φυσικά. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι εργάζομαι σε εταιρεία που "πληρώνει". Επομένως αν κάποιος φίλος θέλει να του πω τιμή ασφάλισης αυτοκινήτου ή κάτι άλλο μπορώ να βοηθήσω! Ξαναλέω ότι δεν είμαι ασφαλιστικός σύμβουλος και δεν παίρνω προμήθεια επομένως δεν έχω κανένα απολύτως οικονομικό κέρδος!!
Περιοχή;;
 
Εγώ δουλεύω σε ασφαλιστική εταιρεία γενικών ασφαλίσεων. Δεν είμαι ασφαλιστικός σύμβουλος αλλά στους συγγενείς και φίλους έχω κάνει κάποια συμβόλαια χωρίς προμήθεια φυσικά. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι εργάζομαι σε εταιρεία που "πληρώνει". Επομένως αν κάποιος φίλος θέλει να του πω τιμή ασφάλισης αυτοκινήτου ή κάτι άλλο μπορώ να βοηθήσω! Ξαναλέω ότι δεν είμαι ασφαλιστικός σύμβουλος και δεν παίρνω προμήθεια επομένως δεν έχω κανένα απολύτως οικονομικό κέρδος!!

Βασίλη θέλω να σε ρωτήσω αν έχεις κάτι υπόψη σου για την υπόθεση της χρεοκοπίας της ασφαλιστικής "Διεθνής Ένωσις" που έγινε τον Αύγουστο του 2013 και την επιστροφή χρημάτων από τα ασφάλιστρα ΙΧ. Υποτίθεται ότι θα μας τα έδιναν... :)
 
Last edited:
Βασίλη θέλω να σε ρωτήσω αν έχεις κάτι υπόψη σου για την υπόθεση της χρεοκοπίας της ασφαλιστικής "Διεθνής Ένωσις" που έγινε τον Αύγουστο του 2013 και την επιστροφή χρημάτων από τα ασφάλιστρα ΙΧ. Υποτίθεται ότι θα μας τα έδιναν... :)

Χρήστο στο υποτίθεται θα μείνετε όπως και εγώ όταν επι λαμόγιου Ψωμιάδη έκλεισε η General union και η Ασπίς.
Απ ότι θυμάμαι για τον Κλάδο Αυτοκινήτων κάλυψη παρέχει το επικουρικό κεφάλαιο για 30 ημέρες, έτσι όπως προβλέπεται από το νόμο.Απο κει και πέρα τράβα και ξαναασφαλίσου.
Ε κ τ α κ τ α !
 
Βασίλη θέλω να σε ρωτήσω αν έχεις κάτι υπόψη σου για την υπόθεση της χρεοκοπίας της ασφαλιστικής "Διεθνής Ένωσις" που έγινε τον Αύγουστο του 2013 και την επιστροφή χρημάτων από τα ασφάλιστρα ΙΧ. Υποτίθεται ότι θα μας τα έδιναν... :)
Τα περισσότερα ασφαλιστήρια συμβόλαια ήρθαν στην ασφαλιστική που εργάζομαι και μάλιστα εγώ ήμουν αυτός που έτρεξε ένα μεγάλο κομμάτι του έργου αυτού. Θα μιλήσω για αυτά τα συμβόλαια μόνο γιατί για τα υπόλοιπα δεν ξέρω τι έγινε. Ανάλογα τον υπολειπόμενο χρόνο ασφάλισης, πήραν ένα ποσοστό έκπτωσης. Σε κάθε περίπτωση βγήκαν ζημιωμένοι οι ασφαλισμένοι αφού πλήρωσαν πάλι για να ασφαλιστούν ξανά για τον ίδιο χρόνο. Όλα αυτά έγιναν μετά το πέρασμα των 30 ημερών που αναφέρει ο Δημήτρης παραπάνω. Για το κομμάτι των μη δεδουλευμένων ασφαλίστρων που κανονικά θα έπρεπε να πάρει πίσω ο κάθε ασφαλισμένος, υπεύθυνη είναι η δικαιοσύνη. Πάντως να ξέρεις όταν χρεοκοπεί μια εταιρεία μοιράζεται το κομμάτι που μπορεί να πληρώσει. Δηλαδή αν χρωστάει 20 εκατομμύρια και μπορεί να πληρώσει τα 5, τα 5 θα πληρωθούν. Το πώς δεν το ξέρω αλλά νομίζω πως ο ασφαλισμένος είναι ο τελευταίος που θα πάρει.
 
Δηλαδή θα πάρουμε ότι και Δημήτρης στο ψάρεμα! .sarcastic.
Αυτές είναι οι λεπτομέρειες που ο πολίτης θέλει να αισθάνεται το κράτος δίπλα του... Άσχετα αν το κράτος τον βλέπει μόνο ως φορολογούμενο.... .hair.
 
O πολιτης ειναι ο τελευταιος τροχος της αμαξης. Πρωτα αποζημιωνεται το δημοσιο σε μια εκκαθαριση εταιριας, αν δε γελιεμαι.
 
O πολιτης ειναι ο τελευταιος τροχος της αμαξης. Πρωτα αποζημιωνεται το δημοσιο σε μια εκκαθαριση εταιριας, αν δε γελιεμαι.

με σειρα πρωτα οι φορολογική αρχη ακολουθως οι τραπεζες μετα οι εγγυημενοι πιστωτες κ μετα ο κοσμος.....
 
Ξερει κάποιος φίλος να μου πει εαν ενωθω με το κινητο μου στο ιντερνετ μεσω καπου guest δωρεαν wifi π.χ σε καποιο ξενοδοχειο γραφειο κλπ, τριτο χωρο τελοςπαντων κ σε αυτο το χωρο εχουν teamviewer μεσω σερβερ για να ελεχουν συσκευες......εαν μπορει να αποκτήσει πρόσβαση στο κινητο μου χωρις εγω να το γνωριζω κ χωρις τξν αδεια μου.
εννοειτσι οτι στο κινητο δεν θα εχω εγω εγκαταστημενο το teamviewer.
Οπως δηλαδη εχουν αρκετα γραφεια για να ελεγχουν τα κομπουτερ των υπαλληλων τους .
 
Ξερει κάποιος φίλος να μου πει εαν ενωθω με το κινητο μου στο ιντερνετ μεσω καπου guest δωρεαν wifi π.χ σε καποιο ξενοδοχειο γραφειο κλπ, τριτο χωρο τελοςπαντων κ σε αυτο το χωρο εχουν teamviewer μεσω σερβερ για να ελεχουν συσκευες......εαν μπορει να αποκτήσει πρόσβαση στο κινητο μου χωρις εγω να το γνωριζω κ χωρις τξν αδεια μου.
εννοειτσι οτι στο κινητο δεν θα εχω εγω εγκαταστημενο το teamviewer.
Οπως δηλαδη εχουν αρκετα γραφεια για να ελεγχουν τα κομπουτερ των υπαλληλων τους .
Δεν νομίζω, εξάλλου και Teamviewer να είχες αμα δεν δωσεις τους κωδικους σου πως θα μπουν;
 
Δεν το κατεχω λεβεντη μου το θεμα καθολου.
απλα ακουσα να συζητουν δυο τυποι κ ειπα να ρωτήσω.
Δεν ειμαι γνωστης.
 
Back
Top