Προσφορές-Τιμές

Η αλήθεια είναι ότι όπλο ακριβό σχεδόν όλοι και ψάχνουμε κάτι οικονομικό στα φυσίγγια, δεν πιστεύω ότι υπάρχει κυνηγός που πάει για τσίχλες με 14-14€ το κουτί, γιατί ένα καλό 32αρι τόσο κάνει
Ένα καλό 32g εχει από 8,5€ μεχρει 9 €
Φέτος είχε 32αρια κάτω από 10€ όπως rio ,rc κ.α.Τωρα πόσο θα έχουν του χρόνου;; Φθηνό και καλό δεν συμβαδίζουν στα φυσίγγια ,κάπου έχει γίνει έκπτωση ποιότητας ακόμα και αν δεν το έχει επιρρεασει τελείως βλητικά.
Μην τα τσουβαλιαζουμε όλα υπάρχουν εξερετικα φυσηγγια οικονομικά τώρα αν έχουμε φάει κόλλημα ότι αν δώσεις 14€ για τσιχλοφυσηγγα θα είνα καιι φυσηγγαρα άλλο αυτο
 
Αν θελετε να ριξετε κατι φθηνο και οχι τις κοπριες και των αγνωστων προελευσεων στραφειτε σε Κενταυρο και Ρουμελιωτη σε 28γρ.(Αντι για 32 πχ).Τελεια γομωση για την τσιχλα.Και οποιος δυσκολευεται ή φοβαται ας παρει νο9,5 ή 10.Σκουπα.
Πολυ σωστος!Φετος δοκιμασα για πρωτη φορα 28αρια στο κυνηγι.Εριξα Κενταυρο,Λαμπρο σπορτινγκ και series2,εξπρες 28 και τασκωφ 28.Κανενα δεν με απογοητευσε.Του Τασκωφ το βρικα φοβερα γρηγορο,αλλα με του Κενταυρου ταιριαξαμε απολυτα!Παρα πολυ καλο.Δεν καταλαβαινεις οτι ριχνεις 28γρ.Δεν υστερει απο 32αρια.Μιλαω παντα για νορμαλ καιρους.Ειναι σιγουρα στις επιλογες για του χρονου!!
 
Πολυ σωστος!Φετος δοκιμασα για πρωτη φορα 28αρια στο κυνηγι.Εριξα Κενταυρο,Λαμπρο σπορτινγκ και series2,εξπρες 28 και τασκωφ 28.Κανενα δεν με απογοητευσε.Του Τασκωφ το βρικα φοβερα γρηγορο,αλλα με του Κενταυρου ταιριαξαμε απολυτα!Παρα πολυ καλο.Δεν καταλαβαινεις οτι ριχνεις 28γρ.Δεν υστερει απο 32αρια.Μιλαω παντα για νορμαλ καιρους.Ειναι σιγουρα στις επιλογες για του χρονου!!
Και σε μη νορμάλ καιρούς να το ρίξεις! Δεν θα απογοητευτείς πάλι!! Εδώ φέτος τις λίγες μέρες που έκανε κρύο συνέχισα να ρίχνω τα 24 που έριχνα στις παρατεταμένες καλοκαιρίες! Ε το αποτέλεσμα ήταν εξωπραγματικό ακόμα και σε απογευματινά σε ψηλωμένα πουλιά!
 
Και σε μη νορμάλ καιρούς να το ρίξεις! Δεν θα απογοητευτείς πάλι!! Εδώ φέτος τις λίγες μέρες που έκανε κρύο συνέχισα να ρίχνω τα 24 που έριχνα στις παρατεταμένες καλοκαιρίες! Ε το αποτέλεσμα ήταν εξωπραγματικό ακόμα και σε απογευματινά σε ψηλωμένα πουλιά!
24αρια δεν εχω τολμησει να ριξω...Ποια χρισημοποιεις;
 
24αρια δεν εχω τολμησει να ριξω...Ποια χρισημοποιεις;
-Κένταυρο πολύ καλά, μέχρι και λαγό κράτησα και δεν ήταν και κοντά.Αλεπούδες και μπεκάτσα.
-Ρουμελιώτης θάνατος
-Είχα ρίξει και τα 24άρια λάμπρο σιρις2 χρόνια πριν πολύ καλά.Και το 28άρι σιρις 2 πάλι όταν έβγαινε μόνο νο8, είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος με την σειρά2 και τα έβρισκες τότε μέχρι και στα περίπτερα.
4,6 τα 24 και 4,9 τα 28
-Έχω ρίξει και άλλα, η ουσία είναι να μείνεις Κένταυρο και Ρουμελιώτη!
-Ένα άλλο εξαιρετικό 28άρι ήταν της RM το APE!
-Μακριά από cheddite 28, καμία σχέση με το εξαιρετικό 32άρι της!
 
Last edited:
Και σε μη νορμάλ καιρούς να το ρίξεις! Δεν θα απογοητευτείς πάλι!! Εδώ φέτος τις λίγες μέρες που έκανε κρύο συνέχισα να ρίχνω τα 24 που έριχνα στις παρατεταμένες καλοκαιρίες! Ε το αποτέλεσμα ήταν εξωπραγματικό ακόμα και σε απογευματινά σε ψηλωμένα πουλιά!
αυτα με τι τσοκ δουλευουν καλυτερα?
 
αυτα με τι τσοκ δουλευουν καλυτερα?
Φίλε μου τα όπλα που δουλεύω έχουν 1-3 σταθερά.Αυλούς από 18.2-18.4-18.5.Τώρα με τα σφικτά και τον στενό αυλό τουφεκάς σαν νο7-8 κατά κάποιο τρόπο με τα 24 νο9,5. Με ανοιχτά που δεν έχω την ικανότητα να κυνηγάω θα είσαι μπόμπα στο περπατητό!(Πάντα για 24γρ σκητ νο9,5 μιλάμε, έχω ρίξει και τραπ νο7,5 αλλά εκεί αλλάζει το πράγμα.Είναι για άλλες περιπτώσεις).
 
-Κένταυρο πολύ καλά, μέχρι και λαγό κράτησα και δεν ήταν και κοντά.Αλεπούδες και μπεκάτσα.
-Ρουμελιώτης θάνατος
-Είχα ρίξει και τα 24άρια λάμπρο σιρις2 χρόνια πριν πολύ καλά.Και το 28άρι σιρις 2 πάλι όταν έβγαινε μόνο νο8, είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος με την σειρά2 και τα έβρισκες τότε μέχρι και στα περίπτερα.
4,6 τα 24 και 4,9 τα 28
-Έχω ρίξει και άλλα, η ουσία είναι να μείνεις Κένταυρο και Ρουμελιώτη!
-Ένα άλλο εξαιρετικό 28άρι ήταν της RM το APE!
-Μακριά από cheddite 28, καμία σχέση με το εξαιρετικό 32άρι της!
Μόνο Ρουμελιωτη και Κενταυρο έχω ρίξει 28αρια και για την δουλειά που τα ήθελα σε συγκεκριμένα σημεία ειναι θανατος και τα δύο. Με καλό 28αρι κυνηγάς τσίχλα σχεδόν παντού και πάντα. Αλλά υπάρχουν μέρες που θέλει και λίγο πιο βαριά γόμωση.
 
-Κένταυρο πολύ καλά, μέχρι και λαγό κράτησα και δεν ήταν και κοντά.Αλεπούδες και μπεκάτσα.
-Ρουμελιώτης θάνατος
-Είχα ρίξει και τα 24άρια λάμπρο σιρις2 χρόνια πριν πολύ καλά.Και το 28άρι σιρις 2 πάλι όταν έβγαινε μόνο νο8, είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος με την σειρά2 και τα έβρισκες τότε μέχρι και στα περίπτερα.
4,6 τα 24 και 4,9 τα 28
-Έχω ρίξει και άλλα, η ουσία είναι να μείνεις Κένταυρο και Ρουμελιώτη!
-Ένα άλλο εξαιρετικό 28άρι ήταν της RM το APE!
-Μακριά από cheddite 28, καμία σχέση με το εξαιρετικό 32άρι της!
Μόνο Ρουμελιωτη και Κενταυρο έχω ρίξει 28αρια και για την δουλειά που τα ήθελα σε συγκεκριμένα σημεία ειναι θανατος και τα δύο. Με καλό 28αρι κυνηγάς τσίχλα σχεδόν παντού και πάντα. Αλλά υπάρχουν μέρες που θέλει και λίγο πιο βαριά γόμωση.
Απο Ρουμελιωτη εχω ριξει παλιοτερα το32αρι και το 30αρι.Με τα δευτερα δεν τα πηγαμε πολυ καλα.28αρια απο οτι εχω καλαβει εχει σκοπευτικια και κυνηγετικα.Ποια χρισημοποιειτε;
 
Back
Top