Απώλεια όπλου

Για να δούμε τι θα μου πουν και από το ατ .... Και λέω να δηλώσουμε απώλεια...ποιος θα δηλώσει απώλεια εγώ ? Ο πατέρας μου ?
Θα μου πουν δηλώνεις απώλεια σε κάτι που δεν σου ανήκει?
Αν σου ειχε αφησει μονο το οπλο, ψαχνεις μηπως το βρεις και αν δεν το βρεις, κανεις αποποιηση και τιποτα αλλο.Η ΑΚΚΟ ουτως ή αλλως δεν ειναι στο ονομα σου.
 
Για να δούμε τι θα μου πουν και από το ατ .... Και λέω να δηλώσουμε απώλεια...ποιος θα δηλώσει απώλεια εγώ ? Ο πατέρας μου ?
Θα μου πουν δηλώνεις απώλεια σε κάτι που δεν σου ανήκει?
Αν το όπλο δεν είναι στο όνομα σου δεν εχεισ κανένα πρόβλημα
 
Υπάρχουν καθίκια που πουλάνε τα κινητά στη ζούλα (Δε μιλάω μόνο για όπλα) πριν γίνει αποδοχή κληρονομιάς και οι συγκληρονόμοι ας ψάχνουν να βρουν.

Μπορεί να το δηλώσει άνετα ΑΝ ο πραγματικός κληρονόμος το μάθει και προσπαθήσει να το διεκδικήσει τότε θα μπορεί να γίνει μόνο με αγωγή του ιδίου κατά αυτού που το δήλωσε. Τις προθεσμίες δε τις θυμάμαι θα πρέπει να πάει στο ειρηνοδικείο της περιοχής του και να καταθέσει αποποίηση κληρονομίας. edit: 4 μήνες απο το θάνατο
Θέλει εγγυτερων συγγενών και να συμφωνήσουν όλοι δεν είναι τόσο απλό.
 
Γουιντσεστερ πλαγιοκανο
Ψαχτο λιγάκι ποιός άλλος είναι κυνηγός στο σόι; Πες τους ότι αν δεν βρεθεί θα πας στην αστυνομία να δηλώσεις την απώλεια , όποιος το έχει δεν θα μπορεί να το εμφανίσει ποτέ και αν τον πιάσουν μπορεί να πάει καί για κλοπή.
 
Θέλει εγγυτερων συγγενών και να συμφωνήσουν όλοι δεν είναι τόσο απλό.
Ανάλογα το τμήμα κόβει ο άλλος μια ψευδή ΥΠ και πάει και το δηλώνει αν τώρα το άτομο στην ασφάλεια ξέρει τα στοιχειώδη και ζητήσει καμιά βεβαίωση κληρονόμων-πιστοποιητικό κληρονομίας από το ειρηνοδικείο τότε συμφωνώ δε θα μπορεί να το δηλώσει. Απο προσωπική εμπειρία ξέρω 2 τμήματα που δε γνωρίζουν καν τη διαδικασία για όπλα από κληρονομία τα δηλώνουν όπως να είναι σε μια περίπτωση το δήλωσαν ως αδήλωτο ! άντε γειαααα μιλάμε για τρελά πράγματα.
Ψαχτο λιγάκι ποιός άλλος είναι κυνηγός στο σόι; Πες τους ότι αν δεν βρεθεί θα πας στην αστυνομία να δηλώσεις την απώλεια , όποιος το έχει δεν θα μπορεί να το εμφανίσει ποτέ και αν τον πιάσουν μπορεί να πάει καί για κλοπή.
Το φάγανε χθες το τρύπωσαν και ας έχει μηδενική αξία τα έχω ξαναδεί πάνε και κρύβουν κάτι κίνητα νομίζοντας ότι έχουν αξία!!! Σου λέει εγώ φρόντιζα το γέρο γιατί το έγραψε άλλου τα έχουμε δει ότι χειρότερο να μπλέκεις με συγκληρονόμους και κωλοκληρονομικά μακριά και αγαπημένοι όλοι. Είναι όλες οι υποθέσεις καρμπον στην ελληνική κοινωνία βρωμιά όλοι στα κληρονομικά. Σιχάθηκα το κληρονομικό και τα διαζύγια βρωμερή ελληνική πραγματικότητα.
 
Σιχάθηκα το κληρονομικό και τα διαζύγια βρωμερή ελληνική πραγματικότητα.
Φιλος εχει ποσοστο σε ενα μεγαλο τεμαχιο μαζι με καμμια 20αρια αλλους.
Το ζηταει μια μεγαλη εταιρια και θα παρει γυρω στα 50 χιλιαρικα.
Οι 19 συμφωνησαν και ο ενας λεει : δεν πουλαω!
Τον παιρνουν τηλεφωνο να πανε να του αλλαξουν γνωμη, και λεει : οχι τωρα δεν μπορω εχω να παω Λονδινο για δουλειες! 😆
 
Ανάλογα το τμήμα κόβει ο άλλος μια ψευδή ΥΠ και πάει και το δηλώνει αν τώρα το άτομο στην ασφάλεια ξέρει τα στοιχειώδη και ζητήσει καμιά βεβαίωση κληρονόμων-πιστοποιητικό κληρονομίας από το ειρηνοδικείο τότε συμφωνώ δε θα μπορεί να το δηλώσει. Απο προσωπική εμπειρία ξέρω 2 τμήματα που δε γνωρίζουν καν τη διαδικασία για όπλα από κληρονομία τα δηλώνουν όπως να είναι σε μια περίπτωση το δήλωσαν ως αδήλωτο ! άντε γειαααα μιλάμε για τρελά πράγματα.

Το φάγανε χθες το τρύπωσαν και ας έχει μηδενική αξία τα έχω ξαναδεί πάνε και κρύβουν κάτι κίνητα νομίζοντας ότι έχουν αξία!!! Σου λέει εγώ φρόντιζα το γέρο γιατί το έγραψε άλλου τα έχουμε δει ότι χειρότερο να μπλέκεις με συγκληρονόμους και κωλοκληρονομικά μακριά και αγαπημένοι όλοι. Είναι όλες οι υποθέσεις καρμπον στην ελληνική κοινωνία βρωμιά όλοι στα κληρονομικά. Σιχάθηκα το κληρονομικό και τα διαζύγια βρωμερή ελληνική πραγματικότητα.
Δεν είναι κανενας κυνηγός στο σόι ..δε ενδιαφέρεται κανένας για το όπλο ..δεν υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει κάτι τέτοιο από συγγενής με απόλυτη σιγουριά...
 
Δεν είναι κανενας κυνηγός στο σόι ..δε ενδιαφέρεται κανένας για το όπλο ..δεν υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει κάτι τέτοιο από συγγενής με απόλυτη σιγουριά...
Τότε θα το βρεις ψάξε όλο το σπίτι πατάρια κρεβάτια καναπέδες αποθήκες παντού
 
Ετσι, θα το ειχα ''γκρεμισει'' το σπιτι, ψαχνωντας..sarcastic.
Τα καταχωνιαζανε τυλιγμένα με πανιά στα πιο απίθανα σημεία . Αυτό το καλό έχουν τα ερμάρια ασφαλείας μαζί με τη διαθήκη πάρε και ένα φάκελο με τα κλειδιά παιδί μου να μην παιδευεσαι.
 
Για τα χρόνια του είναι σε πολύ καλή κατάσταση ..δεν υπήρχε τότε η πολυτέλεια να ρίχνουν πολλές τουφεκιές ..για λαγό μόνο με 5 φυσίγγια στην τσέπη
Δεν γνωρίζω το τσικαρισμα αν μπορεί κάποιος ας με διαφωτίσει
 

Attachments

  • Screenshot_2024-03-20-19-58-54-14_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg
    Screenshot_2024-03-20-19-58-54-14_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg
    191,9 KB · Προβολές: 62
  • Screenshot_2024-03-20-19-58-49-97_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg
    Screenshot_2024-03-20-19-58-49-97_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg
    181,3 KB · Προβολές: 62
  • Screenshot_2024-03-20-19-58-43-39_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg
    Screenshot_2024-03-20-19-58-43-39_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg
    180,8 KB · Προβολές: 62
Back
Top