Φυσίγγια για τρυγόνι

Χθές ετοίμαζα τα φυσίγγια, τα cheditte την κούτα τα έχω καταχωνιάσει, βρήκα ευκαιρα κατι περσινοπροπέρσινα κι έφτιαξα μια πολύχρωμη :) ζώνη και πήρα μαζί μου. Το πρώτο το χτύπησα με alectoris light 9 αρι το δεύτερο με ένα lambro classic 8αρι και το τρίτο που ήταν και πιο μακριά απ τα υπόλοιπα με lambro a1 32 8 αρι. Και τα 3 ξερά. Το ουράνιο τόξο δούλεψε καλά θα το καθιερώσω! :)
 
Χθές ετοίμαζα τα φυσίγγια, τα cheditte την κούτα τα έχω καταχωνιάσει, βρήκα ευκαιρα κατι περσινοπροπέρσινα κι έφτιαξα μια πολύχρωμη :) ζώνη και πήρα μαζί μου. Το πρώτο το χτύπησα με alectoris light 9 αρι το δεύτερο με ένα lambro classic 8αρι και το τρίτο που ήταν και πιο μακριά απ τα υπόλοιπα με lambro a1 32 8 αρι. Και τα 3 ξερά. Το ουράνιο τόξο δούλεψε καλά θα το καθιερώσω! :)
Ριχνε τα χυμα σε μια νάυλον μαύρη σακούλα και γέμιζε ότι πιάνει το χέρι!😊
 
Χθές ετοίμαζα τα φυσίγγια, τα cheditte την κούτα τα έχω καταχωνιάσει, βρήκα ευκαιρα κατι περσινοπροπέρσινα κι έφτιαξα μια πολύχρωμη :) ζώνη και πήρα μαζί μου. Το πρώτο το χτύπησα με alectoris light 9 αρι το δεύτερο με ένα lambro classic 8αρι και το τρίτο που ήταν και πιο μακριά απ τα υπόλοιπα με lambro a1 32 8 αρι. Και τα 3 ξερά. Το ουράνιο τόξο δούλεψε καλά θα το καθιερώσω! :)
Αυτά τα Λάμπρο classic τι μπαρούτι να έχουνε;
 
chedite tordo n7 ,derby pyrkal n7 και τα speed οταν περνανε την ανηφορα τα προσγειωναν αποτομα τα πουλια και φετος δυστηχως χρηαστηκαν πολυ γιατι δεν τα αφηναν τα πουλια να στρωσουν τα τουφεκαγαν παντου.
Τα NSI Speed με τι τσοκαρισμα δουλεύουνε καλύτερα;
 
Τα NSI Speed με τι τσοκαρισμα δουλεύουνε καλύτερα;
3*, 4*, 5* λόγω βύσματος (το γνωστό κλειστό antigelo της maionchi) δίνουν ένα βαθμό τσοκ πιο σφιχτή ντουφεκιά με ωραίες κατανομές...
1*,2* δεν δίνουν κάτι παραπάνω σε συγκέντρωση...και κατανομές όχι τόσο καλές όσο αλλά φυσίγγια με "κανονικά" βύσματα...

Αυτά με τα δικά μου όπλα που είχα δοκιμάσει...
 
Χτες έριχνα τα περσινά, προπέρσινα Navaro 30 σε #8 με τον κάλυκα φιόκι.
Αξιόλογο φυσίγγι.
Νομίζω csb παλιά παρτίδα.
Παλιά...πριν 7-8 χρόνια...είχα ρίξει και γω το 30αρι Navaro...
Πρέπει να ήταν ίδιο με αυτά που έριξες...
Κάλυκας FIOCCHI λαχανί/616/csb3x1,65/gualandi 22/30 γρ...
Αρκετά καλό το θυμάμαι...
 
Παλιά...πριν 7-8 χρόνια...είχα ρίξει και γω το 30αρι Navaro...
Πρέπει να ήταν ίδιο με αυτά που έριξες...
Κάλυκας FIOCCHI λαχανί/616/csb3x1,65/gualandi 22/30 γρ...
Αρκετά καλό το θυμάμαι...
Και αυτά που έριξα εγώ σε κάλυκα maxam έδωσαν ρέστα.
 
Παλιά...πριν 7-8 χρόνια...είχα ρίξει και γω το 30αρι Navaro...
Πρέπει να ήταν ίδιο με αυτά που έριξες...
Κάλυκας FIOCCHI λαχανί/616/csb3x1,65/gualandi 22/30 γρ...
Αρκετά καλό το θυμάμαι...
CSB 3- PSB 3 Για φυσίγγι απο 28 μέχρι 32 γρ πολύ σπουδαίες πυρίτιδες καί λίγο
μπορώ να πώ υποτιμημένες .
 
CSB 3- PSB 3 Για φυσίγγι απο 28 μέχρι 32 γρ πολύ σπουδαίες πυρίτιδες καί λίγο
μπορώ να πώ υποτιμημένες .
Την PSB3 την έχω δουλέψει από 30 έως 34γρ σε αστέρι και ρέλι, σε διάφορα Νο σκαγιών...
Όντως πολύ καλή πυρίτιδα...
 
Back
Top