TOZ Team

Ενταξει, δεν την ξεζουμισα κιολας...1 κουτι το εριξε στα παπια (C7 Perfecta 42gr & 1 LK Koutoumano 40gr) σε ημερισιο...
"Ματζούνι" πηγε κ μια σεζον τα Super Caccia 38 βεβαια .big smile....αλλα ειχε παπι ρε Κωστη..δεν κρατιομουν...
Επειτα μεχρι 34gr κ ενταξει...
ΒΑΡΟΣ: 3500++ με 5 φυσιγγια (χωρις βελόνα).
Απο ποιο μερος εισαι;;
Μακαρι να εισαι εδω γυρω να συναντηθουμε κ να την επομησεις..
Αφού άντεξε η.... ηλικιωμένη κυρία πάλι καλά !🥰

Είμαι Θεσσαλονίκη και μάλλον δεν θα μπορέσουμε να συναντηθούμε για να την δω από κοντά.
Δεν πειράζει όμως - η πρόθεση εκτιμάται.
Ευχαριστώ πολύ για την πρόσκληση και το ενδιαφέρον !
 
Σημερα μιλουσα με ενα παλικαρι που γνωρίστηκα πρόσφατα κ μου αναφερε, πως εχει στην κατοχή του μια ελατηρίου TΟΖ MU 21...μου εδιξε φωτο κ είναι κ είναι ολόηδια εξωτερικά, με τη δική μου
(ΤΟΖ MC 21-12).....ξέρει κάποιος τη διαφορές μπορεί να έχουν αυτα τα 2 όπλα μεταξύ τους;;;;
 

Σετ (Γλουτό και αντιβράχιο). MC 21-12​

Λογότυπο MC 21-12

Κυνηγετικό όπλο MTs 21-12 . Αυτογεμιζόμενο κυνηγετικό όπλο με λεία οπή. 12 gauge (τα πρώτα μοντέλα MTs 21 ήταν 20 και 16 gauge). Το όπλο αναπτύχθηκε την περίοδο από το 1956 έως το 1958, στο Κεντρικό Γραφείο Σχεδιασμού Αθλητικών και Κυνηγετικών Όπλων (TsKIB SOO). Η ανάπτυξη αυτού του μοντέλου όπλου πραγματοποιήθηκε υπό την καθοδήγηση του V.A. Nikolaev. Το όπλο MTs 21-12 παράγεται μαζικά από το 1965. Γεμιστήρας κάτω κάννης χωρητικότητας 4 φυσιγγίων
 
Δε βρίσκεις γιατί πολύ απλά δεν είναι MU, αλλά ΜЦ στο κυριλλικό αλφάβητο ("εμ" "τσε"), όπου αντιστοιχεί με το MC στο λατινικό.
Με λίγα λόγια είναι το ίδιο οπλο
Αμ λεω κι εγω....MU μου ειπε κ απορρησα η αληθεια ειναι......κ περασε απο το μυαλο μου ρε Βασίλη, αλλα λεω, ισως κανω κ λαθος κ να υπηρξε κι αλλο μοντελο.....σας ευχαριστω παλικαρια...
 
Ολα λαθος...απο την αρχη μεχρι το τελος........που να εστιασεις???στις εφαρμογες???στον τροπο που ξεκινα(αναποδα)στα μετρα που δεν υπαρχουν????στο κοψιμο της ψαθας????στην εφαρμογη του πελματος???στο βαψιμο των μεταλων???
Στο μονο που θα πω μπραβο ειναι στην προσπαθεια....
 
Άμα θέλεις καινούργιο υπάρχει περίπτωση να σου φέρει κάποιος?
σου βρηκα ρωσικο .870 και μαλακιες.yelling. Ο τυπος που την δοκιμαζει ειναι για δεσιμο σιγουρα απο καπου το εχει σκασει ,δες ολο το βιντεο.Πολυ τρελα ο τυπος,
 
Back
Top