To know us better - Γνωριμία-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γεια σας ειμαι ο Χριστος ειμαι απο Κύπρο και κυνηγαω περδικα φραγκολινα μπεκατσα με αγγλικα ποιντερ!!

Καλησπερα συναδελφοι με λενε Γιωργο και ειμαι 18 χρονων.Η σχεση μου με το κυνηγι ξεκινα απο τη ηλικια των 5 οταν ακολουθουσα τον πατερα μου στις εξορρμησεις του
(δεν γινοταν αλλιως καθωτι ολη στην εικογενεια ασχολουνται με το αθλημα ) και φτανει μεχρι σημερα που τον ακολουθω ενοπλος!!Κυνηγαω ως επι το πλειστον τσιχλες αλλα η αδυναμια μου ειναι η φασσα που την κυνηγαω στην πατριδα μου αρκαδια

Καλημέρα σε όλους,
Λέγομαι Νίκος, 65 ετών συνταξιούχος και μένω στο Περιστέρι. Κυνηγάω από 15 χρονών (με τσάγκρα μπροσθογεμή του παππού μου, τότε). Έχω κυνηγήσει τα περισσότερα θηράματα τριχωτά και φτερωτά, τώρα πλέον τσιχλίτσα και άγιος ο θεός και λίγο φάσσα που και που. Το δικό μου τρίπτυχο : Οικογένεια, κυνήγι, ουζάκι και κρασάκι με την παρέα.
Συγχαρητήρια και ένα μεγάλο μπράβο στους ανθρώπους που έστησαν αυτό το φόρουμ και αφιερώνουν χρόνο και κόπο για τη λειτουργία του καθώς και στα μέλη για την ανταλλαγή πληροφοριών και γνώσεων τεχνικών και μη. Προσωπικά, μετά από 50 χρόνια κυνηγός, θεωρώ τον εαυτό μου αδαή σε αρκετά από τα θέματα που θίγονται σε αυτό το φόρουμ, επιβεβαιώνοντας τη ρήση «Γηράσκω δ’ αιεί πολλά διδασκόμενος».
Ένα μεγάλο ευχαριστώ.

Καλημέρα σε όλους. Με λένε Μιχάλη, είμαι 39 ετών και ασχολούμαι με το κυνήγι "επισήμως" από τότε που έκλεισα τα 18. Πατέρας λαγοκυνηγός γαρ. Κυρίως τσιχλοκυνηγός και για λαγό τις Κυριακές με τον μεγάλο. Μπεκάτσες ελάχιστα μαζί με φίλους. Σημειωτέον, γίνεται πολύ καλή δουλειά στο forum. Συγχαρητήρια σε όλους .shake hands.

Γειά σας παιδιά, χρόνια πολλά υγεία και ότι επιθυμεί ο καθένας!
Λέγομαι θοδωρης και είμαι από Φιλιατρα Μεσσηνίας. Κυνηγαω μπεκατσα.
Ήρθα σε επαφή με το φόρουμ μέσω ενός φίλου και έχω εντυπωσιαστει, πολύ καλή δουλειά. Καλώς σας βρήκα!

Γεια σας παιδιά και καλή χρονια!!Το όνομα μου είναι Δημήτρης και κυνηγάω τρυγόνι πάπια και λαγό.Ειμαι από Έβρο
Χρήστο, Γιώργο, Νίκο, Μιχάλη, Θοδωρή και Δημήτρη. Καλώς ήρθατε παλικάρια στην παρέα του Hunterslife.
 
Καλώς σας βρήκα και εγώ, σας ευχαριστώ για την αποδοχή!!!
Είμαι ο Ευτύχης από τα Χανιά και κυνηγάω τσίχλα επί το πλείστον,με το καλό να σμίξουμε κιόλας...!!!!
Ευτύχιε καλώς ήρθες στη παρέα του Hunterslife. Έχει πολλά και καλά παιδιά εδώ από τα μέρη σου.
 
Γεια σας παιδιά και καλή χρονια!!Το όνομα μου είναι Δημήτρης και κυνηγάω τρυγόνι πάπια και λαγό.Ειμαι από Έβρο

Καλώς σας βρήκα και εγώ, σας ευχαριστώ για την αποδοχή!!!
Είμαι ο Ευτύχης από τα Χανιά και κυνηγάω τσίχλα επί το πλείστον,με το καλό να σμίξουμε κιόλας...!!!!
Καλώς ήρθατε παλικάρια !
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top