Springer Spaniel

Να τα χαιρεστε τα μουτσουνια σας, μιλαμε για δαιμονια σκυλια οχι αστεια.

Δεν θα ξεχασω ποτε πριν 6 χρονια που εχασα το κιν στο κυνηγι και τελικα μου το βρηκε η σκυλιτσα του φιλου μου, του το πηγε στο στομα χωρις να εχει παθει το παραμικρο, δεν το πιεσε καθολου δηλαδη λεε και ηξερε οτι θα σπασει.
Το οτι καταφερε να το βρει, με ξεπερναει!! Δεν το περιμενα με τιποτα!
 
Αυτό το βλέμμα...., όλα τα λεφτά.
Είναι όμορφος σκύλος κ γερός στο κορμί... Αν δεν ήταν άνθρωποφοβικος θα γινόταν μεγάλο κυνηγόσκυλο, έχει πάθος... Με τον καιρό κ την τριβή έχουμε βρει έναν τρόπο συνεργασίας αλλά δεν είμαστε δεμένοι κ με στεναχωρεί... Ψάχνει, τα βρίσκει όλα αλλά δύσκολα θα μου τι φέρει στο χέρι κ θα κάτσει να τον χαϊδεψω...
 
Είναι όμορφος σκύλος κ γερός στο κορμί... Αν δεν ήταν άνθρωποφοβικος θα γινόταν μεγάλο κυνηγόσκυλο, έχει πάθος... Με τον καιρό κ την τριβή έχουμε βρει έναν τρόπο συνεργασίας αλλά δεν είμαστε δεμένοι κ με στεναχωρεί... Ψάχνει, τα βρίσκει όλα αλλά δύσκολα θα μου τι φέρει στο χέρι κ θα κάτσει να τον χαϊδεψω...
Αφιέρωσε περισσότερο χρόνο στο σπίτι, σίγουρα θα αλλάξει. Καταλαβαίνω ότι υπάρχει και περιορισμένος χρόνος και με το παιδί αλλά δεν είναι τίποτα αυτό γρήγορα θα αποκτήσει την εμπιστοσύνη σου.
 
Αφιέρωσε περισσότερο χρόνο στο σπίτι, σίγουρα θα αλλάξει. Καταλαβαίνω ότι υπάρχει και περιορισμένος χρόνος και με το παιδί αλλά δεν είναι τίποτα αυτό γρήγορα θα αποκτήσει την εμπιστοσύνη σου.
Δυστυχώς δεν μπορώ να τον βάλω μέσα στο σπίτι, αν μπορούσα θα το είχα κάνει... Φαντάσου ότι για 4-5 μήνες τον τάιζα μόνο από τη χούφτα μου όταν ήταν κουτάβι μήπως κ καταφέρω κάτι... Υπάρχει κυνηγετική συνεργασία μεταξύ μας αλλά δεν έχουμε δέσιμο... Μπορεί με το χρόνο να κάνει κλικ τι μυαλό του κ να έρθουμε πιο κοντά... Δεν είναι φοβικός γενικά, άνθρωποφοβικος είναι μόνο...
 
Back
Top