Sporting & Compak Sporting της Fitasc

Κώστα το ολυμπιακό σκοπευτήριο του Μαρκόπουλου, γιατί δεν δίνεται στον λαό;
Ξέρεις;
Αν θυμάμαι καλά οι οπαδοί της Ολυμπιάδας μας έλεγαν ότι τα ολυμπιακά ακίνητα προέρχονταν από τον λαό και σε αυτόν θα γυρίσουν.....:):D:cool:

Και αυτό
Σηκώνει μεγάλη κουβέντα αυτό και δεν μπορεί να γίνει δημόσια.
Τουλάχιστον δεν μπορώ να συμμετέχω εγώ!!
 
......
Υπάρχουν επίσης και τα αθλήματα της MUZZLE LOADERS ASSOCIATIONS INTERNATIONAL CONFEDERATION τα οποία γίνονται με εμπροσθογεμή όπλα (πιστόλια και τυφέκια)
Δε θα γράψω άλλα για να μην αγριέψετε .sarcastic.
Τώρα γιατί δεν τα κάνουμε στην Ελλάδα?
Απλά δεν έχουμε σκοπευτήρια που να μπορούν να τα υποστηρίξουν.
Αυτά ειδικά, εγώ προσωπικά θα γούσταρα πολύ να μπορούσαμε να τα κάνουμε και στην Ελλάδα !!! Καθώς επίσης και το COWBOY ACTION SHOOTING ...
Ακόμη και το κυνήγι με εμπροσθογεμή !!!
Όνειρα θερινής νυκτός ...
Εδώ απαγόρεψαν εντελώς τη μαύρη πυρίτιδα !!!!!!!
Κάποτε (πριν την απαγόρευση) έφερνε ο Ναυπλιώτης κάποια εμπροσθογεμή τουφέκια Pedersoli ... Δεν ξέρω πόσα είχαν πουληθεί, και τι έγινε τελικά με όσους τα είχαν πάρει ...
Τώρα γιατί δεν υπάρχουν αυτά τα αθλήματα στην Ελλάδα; Πιστεύω, αποκλειστικά για το λόγο που ανέφερε ο Βίκτωρας ... Αν υπήρχε η διάθεση και η πολιτική βούληση, και σκοπευτήρια κατάλληλα θα γίνονταν και απ'όλα !!!
Μεγάλη συζήτηση πράγματι, ας το αφήσουμε ... Έτσι κι αλλιώς δεν υπάρχει ελπίδα !!!
Και πάλι καλά να λέμε, που έχουμε το Sporting ...
 
Αν υπήρχε η διάθεση και η πολιτική βούληση, και σκοπευτήρια κατάλληλα θα γίνονταν και απ'όλα !!!.
Δεν είναι όλα θέμα πολιτικής βούλησης Στέλιο. Ακόμα και με την απαγόρευση της μαύρης πυρίτιδας υπάρχει τρόπος να γίνουν τέτοιου είδους αγώνες.
Θα έλεγα ότι είναι καθαρά θέμα διάθεσης, και χρηματοδότησης τέτοιων χώρων.
Η πλειονότητα των σκοπευτηρίων ΔΕΝ διαθέτει ούτε δραχμή για να επενδύσει σε "διαφορετικά" αθλήματα.
Πάρε σαν παράδειγμα το Σκοπευτήριο του Κ.Σ. Βόλου. Ενώ έχει όλες τις υποδομές διοργανώνει μόνο αγώνες Trap και Skeet ενώ οτιδήποτε έχει σχέση με κυνηγετική σκοποβολή ούτε να το ακούσουν.
Το Εθνικό Σκοπευτήριο Χανιών μόλις πέρυσι άρχισε δειλά δειλά να διοργανώνει αγώνες compak sporting παρόλο που είχε όλες τις υποδομές.
Εγώ προσωπικά δεν απογοητεύομαι καθώς βλέπω ότι κάτι έχει αρχίσει να κινείται και θα το δείτε κι εσείς σε βάθος χρόνου. Ελπίζω μόνο να μην είναι μεγάλο το βάθος!!;):)
 
Δεν είναι όλα θέμα πολιτικής βούλησης Στέλιο. Ακόμα και με την απαγόρευση της μαύρης πυρίτιδας υπάρχει τρόπος να γίνουν τέτοιου είδους αγώνες.
Θα έλεγα ότι είναι καθαρά θέμα διάθεσης, και χρηματοδότησης τέτοιων χώρων.
Η πλειονότητα των σκοπευτηρίων ΔΕΝ διαθέτει ούτε δραχμή για να επενδύσει σε "διαφορετικά" αθλήματα.
Πάρε σαν παράδειγμα το Σκοπευτήριο του Κ.Σ. Βόλου. Ενώ έχει όλες τις υποδομές διοργανώνει μόνο αγώνες Trap και Skeet ενώ οτιδήποτε έχει σχέση με κυνηγετική σκοποβολή ούτε να το ακούσουν.
Το Εθνικό Σκοπευτήριο Χανιών μόλις πέρυσι άρχισε δειλά δειλά να διοργανώνει αγώνες compak sporting παρόλο που είχε όλες τις υποδομές.
Εγώ προσωπικά δεν απογοητεύομαι καθώς βλέπω ότι κάτι έχει αρχίσει να κινείται και θα το δείτε κι εσείς σε βάθος χρόνου. Ελπίζω μόνο να μην είναι μεγάλο το βάθος!!;):)
Σαφέστατα και κάτι θα γίνει και έχεις δίκιο μιας και αργά ή γρήγορα θα καταλάβουν ότι οι κυνηγοί που μπορούν να ρίξουν sporting και δεν το σνομπαρουν είναι πολύ μεγαλύτερος αριθμός από τους αθλητές του skeet και του trap και εάν θέλουν έσοδα θα στραφούν προς την κατεύθυνση αυτή διότι μπορουν να έχουν σαφέστατα πολλα έσοδα παραπάνω!!
 
Είδη πηρε το αυτί μου ότι γίνεται μια προσπάθεια να μπορούν οι κυνηγοί νόμιμα να ρίχνουν sporting χωρίς να είναι υποχρεωμένοι να βγάλουν δελτίο ,λεπτομέρειες και το πώς θα γίνει δεν το γνωρίζω αλλά το άκουσα !!!
 
Είδη πηρε το αυτί μου ότι γίνεται μια προσπάθεια να μπορούν οι κυνηγοί νόμιμα να ρίχνουν sporting χωρίς να είναι υποχρεωμένοι να βγάλουν δελτίο ,λεπτομέρειες και το πώς θα γίνει δεν το γνωρίζω αλλά το άκουσα !!!
Πρέπει να έχεις καλό αυτί εσύ;)
Ελπίζω μέχρι την έναρξη να μπορώ να σας ενημερώσω πιο αναλυτικά!
 
Πρέπει να έχεις καλό αυτί εσύ;)
Ελπίζω μέχρι την έναρξη να μπορώ να σας ενημερώσω πιο αναλυτικά!
Δεν μπορείς να φανταστείς από που ακούω το τσινν!!!!!!.sarcastic.,και φαντάσου ότι από της τουφεκιές το αριστερό την έχει ακούσει στεφεωφονικα πήγα σε ΩΡΛ και μου είπε ότι έχω χάσει κάποιες συχνότητες και να το προσέξω !!! Οπότε το δεξί μου αυτί μάλλον υπερλειτουργει χαχαχαα?!!!!!!!!!
 
Είδη πηρε το αυτί μου ότι γίνεται μια προσπάθεια να μπορούν οι κυνηγοί νόμιμα να ρίχνουν sporting χωρίς να είναι υποχρεωμένοι να βγάλουν δελτίο ,λεπτομέρειες και το πώς θα γίνει δεν το γνωρίζω αλλά το άκουσα !!!
καλιο αργα παρα ποτε που λενε
 
Last edited:
Σε αυτό το βίντεο αξίζουν και οι κουβέντες που κάνουν!
φιλεμου ονειρα απατηλααααα για την ελλαδαμαςς αυτα τα γουσταααααα,,,,μονο στης λαμογιες εχουμε πρωτιααααα,,,,εαν δεν φανε μια κλοτσια ολητους απο εμας ασπρη μερα δεν θα δουμεεεεεε.hair.
 
http://englishsportingclays.co.uk/compak/european-championship/results
Αποτελέσματα 24th European Championship European cup Κύπρος-Λάρνακα 3-6 Μαΐου 2018.
Πολλα Μπραβο στους Έλληνες και Ελληνίδες παρακαλώ που συμμετείχαν.και βέβαια και στους Κύπριους σκοπευτές.
Το φαινόμενο Michael Spada αρχίζει να δείχνει τα δόντια του για το ποιος θα είναι ο κυρίαρχος τα επόμενα χρόνια στο Ευρωπαϊκό compak sporting..
 
http://englishsportingclays.co.uk/compak/european-championship/results
Αποτελέσματα 24th European Championship European cup Κύπρος-Λάρνακα 3-6 Μαΐου 2018.
Πολλα Μπραβο στους Έλληνες και Ελληνίδες παρακαλώ που συμμετείχαν.και βέβαια και στους Κύπριους σκοπευτές.
Το φαινόμενο Michael Spada αρχίζει να δείχνει τα δόντια του για το ποιος θα είναι ο κυρίαρχος τα επόμενα χρόνια στο Ευρωπαϊκό compak sporting..
Λείπει ο εύσωμος και χορεύουν τα ποντίκια.... bbq2συγχαρητηρια στους συμπατριώτες συμμετέχοντες!
 
Θα κέρδιζε λες Ηλία? 197 έκανε ο spada junior,ο μπαμπάς veniero έπεσε στα 194...
Είδα γενικά πολύ υψηλά σκορ....όποτε κατεβαίνει σε έναν αγώνα....σίγουρα είναι το φαβορί....και τα δικά μας τα παιδιά αρκετά υψηλά σκορ έκαναν τηρουμένων των αναλογιών...έχει τύχει να ξαναδώ βιντεάκι του Ιταλού....ωραίο σκοπευτικό στυλ και μικρός ηλικιακά αν δεν κάνω λαθος!
 
Back
Top