SHOT SHOW 2017

Full Retard Jacket Show!!!
Κοτσάρω 2 βιντεάκια και περιμένω και το δικό σας ρεπορταζ με τα όπλα που σας άρεσαν. Είδα μία εταιρία έκανε reproduction το Stg. 44 . Όλο και περισσότερα ιστορικά όπλα γίνονται reproduction. Νοσταλγία? ή στερέψανε απο ιδέες. Μάλλον το πρώτο μιάς που τα βίντεο δείχνουν αρκετές ιδέες και υλοποιήσεις.

Και έπεται συνέχεια...


 
Είσαι ποιό traditionalist φαίνεται, καλώς ή κακώς τα ημιαυτόματα είναι η πεπατημένη. Έχουν καλή ακρίβεια πλέον με τα match grade φυσσίγγια. Βέβαια το bolt action δεν πεθαίνει ποτέ!!!
Απο assault, 3 τυφέκια θέλω να δώ , το Bren 2, το MSBS και το MDR. Tα τύπου AR-15 δεν μου λένε κάτι.
 
Τότε αυτό μπορεί να σε ενδιαφέρει

Κατα τα άλλα συνεχίζουμε με το Τρίτο Βίντεο

Ο χρήστης των βίντεο είναι πρώην οπλουργός της Colt και στα βίντεο του δεν μιλάει πολύ, γιαυτο και τα βίντεο προτιμούνται...... :)
 
Είναι φτηνή διαφήμιση ,πρόκειται για τα μεγάλα εμπορικά ονόματα. Στα ραβδωτα υπάρχουν κατασκευαστές, και σε Ευρώπη και Αμερική, πολύ ανώτεροι σε όλα. Είναι σαν να λες τα δέκα καλύτερα αυτοκίνητα και να παρουσιάζεις κινέζικα, κορεάτικο και ινδικά.
 
Είναι φτηνή διαφήμιση ,πρόκειται για τα μεγάλα εμπορικά ονόματα. Στα ραβδωτα υπάρχουν κατασκευαστές, και σε Ευρώπη και Αμερική, πολύ ανώτεροι σε όλα. Είναι σαν να λες τα δέκα καλύτερα αυτοκίνητα και να παρουσιάζεις κινέζικα, κορεάτικο και ινδικά.
Ωραιοτατα ειναι , ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε .
 
Οι μόνοι που απέδειξαν πως διαθέτουν μυαλό και φαντασία στα ραβδωτα είναι οι Γερμανοί. Από το m98της Mauser έως το m66 της ίδιας, το μοντέλο 80 της Sauer ή την τελευταία αληθινή καινοτομία το r93και r8 της blaser. Αμέτρητα αριστουργηματα και μηχανικά και αισθητικά από πολλές διαφορετικές φίρμες όπως heym, hagn και πολλές άλλες Υπάρχουν βέβαια και από άλλες χώρες εξαιρετικά rifles,( Rigby, h& h, Dymoulin, Fanzoi, Biessen και άλλα πολλά όλα όμως πάνω σε γερμανικά σχέδια ή << βελτιωσεις>> σε γερμανικά πρωτότυπα.
 
Οι μόνοι που απέδειξαν πως διαθέτουν μυαλό και φαντασία στα ραβδωτα είναι οι Γερμανοί. Από το m98της Mauser έως το m66 της ίδιας, το μοντέλο 80 της Sauer ή την τελευταία αληθινή καινοτομία το r93και r8 της blaser. Αμέτρητα αριστουργηματα και μηχανικά και αισθητικά από πολλές διαφορετικές φίρμες όπως heym, hagn και πολλές άλλες Υπάρχουν βέβαια και από άλλες χώρες εξαιρετικά rifles,( Rigby, h& h, Dymoulin, Fanzoi, Biessen και άλλα πολλά όλα όμως πάνω σε γερμανικά σχέδια ή << βελτιωσεις>> σε γερμανικά πρωτότυπα.
Λευτέρη έχεις κάποιο από τα παραπάνω που αναφέρεις και σου έχει βγει καλό ή το αντίθετο ;
 
Αυτές οι σκέψεις μόνο σε χώρες με αυστηρούς περιορισμούς ( να μην το πω αλλιώς)… Στις ελεύθερες χώρες αυτά δεν ισχύουν ….θέλω να βάλω ντοτ στο πιστόλι μου , δεν ρωτάω κανέναν , θέλω να βάλω κοντάκι .. επίσης δεν ρωτάω κανέναν … καμμία νομική προσαρμογή , καμμία ντρίπλα για να καταφέρω κάτι …. Όσο για την καινοτομία, αυτό ο κάθε ένας το βλέπει από την μεριά του διαφορετικά(πχ εσυ θεωρείς καινοτομία το 8κ εγω το 50κ σε μια τηλεόραση ) .
 
Back
Top