Remington Team

Ας μην μιλήσω καλύτερα ...
Απλώς μια ερώτηση ... μετά την 1100 η Rem έφτιαξε πολλά αυτογεμή.
Γιατί δεν την έχει καταργήσει ?
Σκεφτείτε το.
γιατί κανένα δεν την ξεπέρασε σε αξιοπιστία, τουτέστιν δεν μπόρεσε να φτιάξει καλύτερο....

Η ΦΝ έφτιχνε επί σχεδόν έναν αιώνα την Αυτο-5, την σταμάτησε όταν όντως έβγαλε "καλύτερα" όπλα...
 
Η ΦΝ έφτιχνε επί σχεδόν έναν αιώνα την Αυτο-5, την σταμάτησε όταν όντως έβγαλε "καλύτερα" όπλα...
Νομίζω την σταμάτησε γιατί κόστιζε πολύ η κατασκευή της και δεν ήθελε να κάνει εκπτώσεις στην αντοχή της με άλλα υλικά όπως εργκαλ, και επίσης ο μηχανισμός δουλεύει ανάλογα την ρύθμιση για μία κατηγορία φυσιγγίων. Ήταν όπλο για λίγους, όχι για όλους και για να χάσει βάρος θα έπρεπε να γίνει πολύ πιο ακριβή. Αλλά παραμένει αξεπέραστη στα ουσιώδη.
 
Νομίζω την σταμάτησε γιατί κόστιζε πολύ η κατασκευή της και δεν ήθελε να κάνει εκπτώσεις στην αντοχή της με άλλα υλικά όπως εργκαλ, και επίσης ο μηχανισμός δουλεύει ανάλογα την ρύθμιση για μία κατηγορία φυσιγγίων. Ήταν όπλο για λίγους, όχι για όλους και για να χάσει βάρος θα έπρεπε να γίνει πολύ πιο ακριβή. Αλλά παραμένει αξεπέραστη στα ουσιώδη.
Ειχε βγαλει νομιζω σε εργκαλ την Light Twelve.
 
Ας μην μιλήσω καλύτερα ...
Απλώς μια ερώτηση ... μετά την 1100 η Rem έφτιαξε πολλά αυτογεμή.
Γιατί δεν την έχει καταργήσει ?
Σκεφτείτε το.
Τωρα πια κι αυτη παρελθον. Η ρεμ μονο 870 παραγει απο λειοκανα.
Δεν την ειχε καταργησει μαλλον γιατι τη ζηταγαν οι καταναλωτες και την εσωζε απο τις χαμηλες πωλησεις των αλλων οπλων????
 
Τωρα πια κι αυτη παρελθον. Η ρεμ μονο 870 παραγει απο λειοκανα.
Δεν την ειχε καταργησει μαλλον γιατι τη ζηταγαν οι καταναλωτες και την εσωζε απο τις χαμηλες πωλησεις των αλλων οπλων????
Στην Αμερική δεν είχε χαμηλές πωλήσεις η Remington από όσο ξέρω το αντίθετο
 
Θα τέντωνε το κορμί σου και με 76 πόντους κάννη,πολύ βαρύ
Εκτός και αν λές καθαρά καρτέρι χωρίς περπατητό
Όντως μόνο για καρτερακι είναι μανούλα. Σε περπατητο θα ένιωθα σαν τον Θορ. Εντάξει μη βαράτε αναθεωρώ :p
 
Όντως μόνο για καρτερακι είναι μανούλα. Σε περπατητο θα ένιωθα σαν τον Θορ. Εντάξει μη βαράτε αναθεωρώ :p
Πήγαινα με την 11-87 με 76 πόντους κάννη για πέρδικες ένα διάστημα και ξέρω τι σου λέω
Είχανε κρεμάσει τα χέρια μου σαν ουρακοτάγκος
 
Πήγαινα με την 11-87 με 76 πόντους κάννη για πέρδικες ένα διάστημα και ξέρω τι σου λέω
Είχανε κρεμάσει τα χέρια μου σαν ουρακοτάγκος
Πέρδικα και βαρύ μακρυκαννο όπλο είναι σα να παλεύεις να κόψεις δέντρο με τη μύτη της βαριάς. Βέβαια αν αυτό έχεις με αυτό θα πας έτσι είναι αυτά. Πάντως και η B2000 που κυνηγούσα εγώ μου φαινόταν υπερβολικά βαριά. Δεν θυμάμαι τώρα βάρος αλλά νομίζω ξεπερνούσε τα 3600γρ
 
Back
Top