Remington Team

Με την ευκαιρια,φτιαξε και τις τρυπες για τις ξυλοβιδες του πελματος...;)
Και εγω για καρυδακι με εβλεπα.Σε ευχαριστω.
Ναι οι ξυλοβιδα η μια εγινε απο λαλακια δικια μου που προσπαθωντας να βιδωσω μια απο τις φορες το πελμα βιδωσα πιο πανω απο τη μαμα τρυπα και ανοιξα δικια μου εγινε μια μεγαλη και ουσιαστικα το πελμα τωρα πιανεται σε μια βιδα. Το εχω σκοπο να το επιδιορθωσω
 
Αν δεν το ξερεις,για να μη την ξαναπατησεις...
Οι βιδες ειναι δεξιοστροφες ως γνωστον.:)
Οταν την τοποθετεις στην αρχη της ανοιγμενης τρυπας,που εχει ξαναβιδωθει,την πιεζεις με το κατσαβιδι και την στρεφεις ΑΡΙΣΤΕΡΑ ταυτοχρονα.
Θα καταλαβεις ενα χαρακτηριστικο "τακ"!;)
Η βιδα εχει "πεσει" στο πασο της!
Τωρα βιδωνεις κανονικα,δεξιοστροφα....
Αποφευγεις ηλεκτρικο κατσαβιδι,τουλαχιστον στην αρχη του βιδωματος επειδη νομοτελειακά θα φας το σπειρωμα μετα απο 2-3 βιδωματα.
 
Αν δεν το ξερεις,για να μη την ξαναπατησεις...
Οι βιδες ειναι δεξιοστροφες ως γνωστον.:)
Οταν την τοποθετεις στην αρχη της ανοιγμενης τρυπας,που εχει ξαναβιδωθει,την πιεζεις με το κατσαβιδι και την στρεφεις ΑΡΙΣΤΕΡΑ ταυτοχρονα.
Θα καταλαβεις ενα χαρακτηριστικο "τακ"!;)
Η βιδα εχει "πεσει" στο πασο της!
Τωρα βιδωνεις κανονικα,δεξιοστροφα....
Αποφευγεις ηλεκτρικο κατσαβιδι,τουλαχιστον στην αρχη του βιδωματος επειδη νομοτελειακά θα φας το σπειρωμα μετα απο 2-3 βιδωματα.
Ποσο δικιο εχεις.
Την πατησα γιατι οπως σωστα λες χρησιμοποιησα ηλεκρικο κατσαβιδι.Ποτε ξανα
 
Ελα μου καλημερα.Την 11-87 εχεις ή την 1100? Και αν εχεις την 11-87 τι χρονια την αγορασες? εγω 2006. Θελω να δω αν κανανε καποια αλλαγη.
κκαλήμερα.και την 1100&1187 έχω . Έχουν ακριβώς την ίδια βίδα . Αγοραστικε καινούργια το 1995 από Ασπρογερακα. Αθήνα .
 
κκαλήμερα.και την 1100&1187 έχω . Έχουν ακριβώς την ίδια βίδα . Αγοραστικε καινούργια το 1995 από Ασπρογερακα. Αθήνα .
Σε ευχαριστω για την απαντηση. Θα κανω ενα τηλ πιο μετα στον Διαμαντοπουλο να ρωτησω αν εχουν κανει καποια αλλαγη μεσα σε αυτα τα χρονια στην 11-87.
Απο εμπλοκες πως πας? εμενα το οπλο αγοραστηκε καινουριο το 2006 ζητημα να εχει ριξει 4-5 κουτια και δυστυχως κανει εμπλοκες. Την πηγα και Χρηστακο λειανε λιγο την αρχη της θαλαμης μπας και αλλα τζιφος.
Πιο πριν πεταγε το ριγμενο καλυκα εφερνε το καινουριο φυσσιγι στην θαλαμη αλλα κολαγε στο υψος του μεταλλου. Ειχα δοκιμασει τα παντα καινουρια φυσιγγια αναγομωμεμα, με μεταλλο 8-12-16-23 εκανε ατακτες εμπλοκες μην αφηνοντας σε να βγαλεις νοημα.
Τωρα εκανε και 2 εμπλοκες του τυπου πεταξε τον αδειο καλυκα και ανεβαζοντας το καινουριο φυσσιγι ουτε καν που το εβαλε στην θαλάμη κολλησε πιο πριν.
Εχω απελπιστει γιατι κατα τα αλλα το λατρευω το οπλο και οι τουφεκιες του ειναι φαρμακι.
Καμια βοηθεια?
 
Σε ευχαριστω για την απαντηση. Θα κανω ενα τηλ πιο μετα στον Διαμαντοπουλο να ρωτησω αν εχουν κανει καποια αλλαγη μεσα σε αυτα τα χρονια στην 11-87.
Απο εμπλοκες πως πας? εμενα το οπλο αγοραστηκε καινουριο το 2006 ζητημα να εχει ριξει 4-5 κουτια και δυστυχως κανει εμπλοκες. Την πηγα και Χρηστακο λειανε λιγο την αρχη της θαλαμης μπας και αλλα τζιφος.
Πιο πριν πεταγε το ριγμενο καλυκα εφερνε το καινουριο φυσσιγι στην θαλαμη αλλα κολαγε στο υψος του μεταλλου. Ειχα δοκιμασει τα παντα καινουρια φυσιγγια αναγομωμεμα, με μεταλλο 8-12-16-23 εκανε ατακτες εμπλοκες μην αφηνοντας σε να βγαλεις νοημα.
Τωρα εκανε και 2 εμπλοκες του τυπου πεταξε τον αδειο καλυκα και ανεβαζοντας το καινουριο φυσσιγι ουτε καν που το εβαλε στην θαλάμη κολλησε πιο πριν.
Εχω απελπιστει γιατι κατα τα αλλα το λατρευω το οπλο και οι τουφεκιες του ειναι φαρμακι.
Καμια βοηθεια?
Το αν άλλαξαν το παξιμάδι στην τζαβετα δεν έχει καμία σημασία .τώρα φίλε μου για της εμπλοκές που λες τι να σου πω ... κι απο άλλους το έχω ξανακουσει .Αλλά ξέρω κι κόσμο που όπως τα πήραν καινουργια η τα έφεραν από Αμερική κανένα πρόβλημα ποτε .όπως εμένα .Και η 1100 και 1187 πότε πόν ειχα προβλήματα. Ρώτησε τα παιδιά εκεί στον Διαμαντόπουλο έχουν ένα μάστορα δικό τους νομίζω που τα πάνε για επισκευή κι τα ξέρει καλά .
 
Καλησπερα στην παρεα.
Τελικα βρηκα μιση ωριτσα πιο πριν και αλλαξα το κοντακι απο το μαμα λουστρε που ηταν πολυ κοντο για μενα σε ενα που βρηκα μεταχειρισιμενο στο car.gr και επαιξα ζαρια αν θα μου κατσει.
Τελικα θελει 18αρι καρυδακι για να βγει και ως του θαυματος εκατσα τυχερος. Ειναι σχεδον γαντι πανω μου ανυπομονω να το κυνηγησω.
Ευχαριστω ολους για τις συμβουλες
Στη φωτο ειναι το καινουριο κοντακι και απο κατω το μαμα που μολις εβγαλα.


https://i.imgur.com/Uo9kVZG.jpg[/img]']
 
Καλησπερα στην παρεα.
Τελικα βρηκα μιση ωριτσα πιο πριν και αλλαξα το κοντακι απο το μαμα λουστρε που ηταν πολυ κοντο για μενα σε ενα που βρηκα μεταχειρισιμενο στο car.gr και επαιξα ζαρια αν θα μου κατσει.
Τελικα θελει 18αρι καρυδακι για να βγει και ως του θαυματος εκατσα τυχερος. Ειναι σχεδον γαντι πανω μου ανυπομονω να το κυνηγησω.
Ευχαριστω ολους για τις συμβουλες
Στη φωτο ειναι το καινουριο κοντακι και απο κατω το μαμα που μολις εβγαλα.


https://i.imgur.com/ApoKC7Q.jpg[/img]']https://i.imgur.com/Uo9kVZG.jpg[/img]']
Σαν η μανα με το παιδι μοιαζουν... .sarcastic.
Καλοριζικο, ευχομαι να σου ταιριαξει και να το ευχαριστηθεις!
 
Σαν η μανα με το παιδι μοιαζουν... .sarcastic.
Καλοριζικο, ευχομαι να σου ταιριαξει και να το ευχαριστηθεις!
Χχαχαχαχααχα αυτο σκεφτηκα και εγω οταν τα εβαλα διπλα διπλα. Ωραιο το μαμα κοντακι αλλα πολυυυυ κοντο.
Σε ευχαριστω για τις ευχες σου
 
Back
Top