Remington Team

Απίστευτες τουφεκιές από τη V3 σήμερα στη Ν Αφρική με πολλές από αυτές να αγγίζουν τα όρια της παρανοιες σε πολύ σκληρά πουλιά oπως τα rock pigeon. Πάνω από 20 πουλιά σκοτωμένα σε 60 + μέτρα. Σε κάτι λίγες που ήταν και ο κούνος μπροστά δεν πίστευε τι εβλεπε. Σε μερικές τουφεκιές ούρλιαξε από θαυμασμό. Για την ιστορία το Τσόκ μου Anaconda Mid Range και τα φυσίγγια μου 28 γρ JG Training 7.5
 
Απίστευτες τουφεκιές από τη V3 σήμερα στη Ν Αφρική με πολλές από αυτές να αγγίζουν τα όρια της παρανοιες σε πολύ σκληρά πουλιά oπως τα rock pigeon. Πάνω από 20 πουλιά σκοτωμένα σε 60 + μέτρα. Σε κάτι λίγες που ήταν και ο κούνος μπροστά δεν πίστευε τι εβλεπε. Σε μερικές τουφεκιές ούρλιαξε από θαυμασμό. Για την ιστορία το Τσόκ μου Anaconda Mid Range και τα φυσίγγια μου 28 γρ JG Training 7.5
Χαίρομαι για σένα που χαίρεσαι κι ας μη σε ξέρω...παντα τέτοια σου εύχομαι!!!
 
Απίστευτες τουφεκιές από τη V3 σήμερα στη Ν Αφρική με πολλές από αυτές να αγγίζουν τα όρια της παρανοιες σε πολύ σκληρά πουλιά oπως τα rock pigeon. Πάνω από 20 πουλιά σκοτωμένα σε 60 + μέτρα. Σε κάτι λίγες που ήταν και ο κούνος μπροστά δεν πίστευε τι εβλεπε. Σε μερικές τουφεκιές ούρλιαξε από θαυμασμό. Για την ιστορία το Τσόκ μου Anaconda Mid Range και τα φυσίγγια μου 28 γρ JG Training 7.5
ασε μας ρε παυλο ησυχους.μου εχει κατσει που πουλησα την 11-87 βαλε με παλι στα εξοδα.αντε γεια
 
Απίστευτες τουφεκιές από τη V3 σήμερα στη Ν Αφρική με πολλές από αυτές να αγγίζουν τα όρια της παρανοιες σε πολύ σκληρά πουλιά oπως τα rock pigeon. Πάνω από 20 πουλιά σκοτωμένα σε 60 + μέτρα. Σε κάτι λίγες που ήταν και ο κούνος μπροστά δεν πίστευε τι εβλεπε. Σε μερικές τουφεκιές ούρλιαξε από θαυμασμό. Για την ιστορία το Τσόκ μου Anaconda Mid Range και τα φυσίγγια μου 28 γρ JG Training 7.5
.shake hands. .shake hands. .cool.
 
Μάλλον ο Παύλος βάζει και ΦΠΑ στα μέτρα του :) :)
Το ότι το άλλο V3 έκανε 10 εμπλοκές σήμερα δεν το γράφει όμως!
Το ότι ο φίλος επίσης ακόμη καλεί από τη μαυρίλα και ότι σκούπισε τη μούρη και τα Γιαλιά του 5 φορές επίσης δεν το γράφει.
Ααα δεν βγάζει καπνά το όπλο μωρέ τίποτα.

Βεβαια του Παύλου το V3 είναι μάλλον custom παραγγελία ....Ααα ξέχασα να γράψω ότι ξεβιδωθηκαν όλες οι βίδες από την βάση εκεί που πιάνει η διόπτρα και τις 2 τις έχασε ο φίλος...Αλλά είπαμε αυτό είναι άλλο V3 .

Πάντως όντως σήμερα έκανε κάποιες καλουτσικες βολές. :)

 
Καλησπέρα σε όλους.

Συγχαρητήρια για την συνεισφορά στο Forum. Με την πρωτη ευκαιρία θα συστηθώ αναλυτικά και θα γνωριστούμε καλύτερα.

Προς το παρών θα ήθελα να βοηθήσω όσους σκέπτονται να αποκτήσουν την V3 όπως και εγώ αλλά είμαι διστακτικός διότι την έχω "πατήσει " με την 105 CTI II η οποία δούλεψε άψογα από το 2009 μέχρι και το 2013 αλλά μετά άρχισε να βγάζει προβλήματα.
Για να μη βγώ από το θέμα θέλω να ενημερώσω τους φίλους αναγνώστες ότι τα γνωστά προβλήματα μέ τα αέρια στα μάτια των κυνηγών στις βαριές γομώσεις που έιχαν ενφανιστεί σε κάποιες εκδόσεις της Versa Max και συνεχίστηκαν στις V3 με συνθετικό κοντάκι είναι γεγονός που αναφέρεται σε όλα τα μεγάλα Αμερικανικά forums και ιδιαίτερα στο shotgunworld όπου διάφοροι ιδιοκτήτες V3 στα πλαίσια της ισόβιας εγγύησης που παρέχει η Ρεμινγτον επέστρεψαν τα όπλα τους στο εργοστάσιο (Έξοδα αποστολής και επιστροφής πληρωμένα από την εταιρία και παραλαβή από το σπίτι του κατόχου) και μετά από αλλαγή κάννης το πρόβλημα διορθώθηκε!!!!!!
Μετά από ψάξιμο ανακάλυψα οτι ο γνωστός Randy Wakeman στο site του παρουσιάσε δύο τεστ της V3 με ξύλινα μέρη όπου εμμέσως πλην σαφώς παραδέχεται το πρόβλημα το πρόβλημα και παραθέτει φωτογραφίες του όπλου με τις αλλαγές πού έχουν γίνει. Αυτές συνίστανται σε προεκτάσεις των πιστονιών αερίων προς τα εμπρός , νέα σχεδίαση των οπών διαφυγής στο κοντάκι, παρόμοιες με αυτές στη 11-87 , και αλλαγή του μέρους του πιστονιού επι της κάννης χωρίς θυρίδα διαφυγής των αερίων.
Για την διευκόλυνση σας παραθέτω τα σχετικά λινκς αλλά και λινκ όπου μπορείται να καταβάσετε την αναθεώρηση του μάνιουαλ του όπλου όπου περιγράφονται οι αλλαγές που έχουν γίνει.

http://www.randywakeman.com/Review2017RemingtonV3WalnutReviewPartOne.htm


http://www.randywakeman.com/Review2017RemingtonV3WalnutReviewPartTwo.htm


https://www.remington.com/sites/default/files/documents/410252%20-%20V3%20Owners%20Manual%20-%20Rev%202016-02-08%20-%20Wood.pdf


Δυστυχώς τα κακα νέα είναι (κάτι που αναφέρεται ρητώς στο εγχειρήδιο ) ότι δεν μπορεί κάποιος να αναβαθμίσει το όπλο του χωρίς να αλλάξει κάννη γιατί οι καινούργιες προεκτάσεις δεν λειτουργούν με την κάννη από το συνθετικό μοντέλο.

Εκτιμώ ότι του χρόνου θα υποστεί αλλαγές και το μοντέλο με τα συνθετικά ή camo μέρη, άρα θα είναι σε δύο σεζόν στην Ελλάδα με τους ρυθμούς που γίνονται οι παραδόσεις ....!!!!!!!!!!
Και εγώ θέλω να αποκτήσω το Camo Blades γιατί λυπάμαι την ξύλινη 11-87 και την 105 , αρκετά έχουν ταλαιπωρηθεί με τις πέρδικες και τις μπεκάτσες.
Αν και δικανάκιας με όλα τα δικαννα μου customized στα μέτρα μου πιστεύω κη Ρεμινγτον βγάζει τις πιο μαγικές τουφρκιές......!!!!!!!!!!!
Έχω ήδη παραγγέίλει τσοκ BRAIN καμπάνα στον Χρήστο που θα ταιριάζει και στην 11-87 και στην V3.

Καλό Απόγευμα
 
Είμαι κάτοχός της versa max εδώ κ δυο μήνες. 3620 κιλα αντρικια! τα οποια ομως τα νοιωθω αναμεσα στα χέρια. Χοντρή πιασαρικη παπια. Ακολουθάει τον στοχο πολυ ομαλα. Καθαρα τουφεκι καρτεριού. Γι αυτο το πείρα, για υδρόβιο. Δυστυχώς δεν πρόλαβα να την κυνηγήσω. Μονο 3 κουτια εχω ρίξει των 28 γραμμ. Αέρια στα μάτια δεν ειχα. Ισως να το κανει με συγγκεκριμενες μπαρουτες. Απο ξενα φορουμ θεματα σοβαρα δεν διαβασα. κ καποια ψιλα τα εχουν βελτιώσει. Ανυπομονω να ξεκινησει το κυνηγι για λεπτομερεστατες δοκιμες.
 
Καλησπέρα σε όλους.

Συγχαρητήρια για την συνεισφορά στο Forum. Με την πρωτη ευκαιρία θα συστηθώ αναλυτικά και θα γνωριστούμε καλύτερα.

Προς το παρών θα ήθελα να βοηθήσω όσους σκέπτονται να αποκτήσουν την V3 όπως και εγώ αλλά είμαι διστακτικός διότι την έχω "πατήσει " με την 105 CTI II η οποία δούλεψε άψογα από το 2009 μέχρι και το 2013 αλλά μετά άρχισε να βγάζει προβλήματα.
Για να μη βγώ από το θέμα θέλω να ενημερώσω τους φίλους αναγνώστες ότι τα γνωστά προβλήματα μέ τα αέρια στα μάτια των κυνηγών στις βαριές γομώσεις που έιχαν ενφανιστεί σε κάποιες εκδόσεις της Versa Max και συνεχίστηκαν στις V3 με συνθετικό κοντάκι είναι γεγονός που αναφέρεται σε όλα τα μεγάλα Αμερικανικά forums και ιδιαίτερα στο shotgunworld όπου διάφοροι ιδιοκτήτες V3 στα πλαίσια της ισόβιας εγγύησης που παρέχει η Ρεμινγτον επέστρεψαν τα όπλα τους στο εργοστάσιο (Έξοδα αποστολής και επιστροφής πληρωμένα από την εταιρία και παραλαβή από το σπίτι του κατόχου) και μετά από αλλαγή κάννης το πρόβλημα διορθώθηκε!!!!!!
Μετά από ψάξιμο ανακάλυψα οτι ο γνωστός Randy Wakeman στο site του παρουσιάσε δύο τεστ της V3 με ξύλινα μέρη όπου εμμέσως πλην σαφώς παραδέχεται το πρόβλημα το πρόβλημα και παραθέτει φωτογραφίες του όπλου με τις αλλαγές πού έχουν γίνει. Αυτές συνίστανται σε προεκτάσεις των πιστονιών αερίων προς τα εμπρός , νέα σχεδίαση των οπών διαφυγής στο κοντάκι, παρόμοιες με αυτές στη 11-87 , και αλλαγή του μέρους του πιστονιού επι της κάννης χωρίς θυρίδα διαφυγής των αερίων.
Για την διευκόλυνση σας παραθέτω τα σχετικά λινκς αλλά και λινκ όπου μπορείται να καταβάσετε την αναθεώρηση του μάνιουαλ του όπλου όπου περιγράφονται οι αλλαγές που έχουν γίνει.

http://www.randywakeman.com/Review2017RemingtonV3WalnutReviewPartOne.htm


http://www.randywakeman.com/Review2017RemingtonV3WalnutReviewPartTwo.htm


https://www.remington.com/sites/default/files/documents/410252%20-%20V3%20Owners%20Manual%20-%20Rev%202016-02-08%20-%20Wood.pdf


Δυστυχώς τα κακα νέα είναι (κάτι που αναφέρεται ρητώς στο εγχειρήδιο ) ότι δεν μπορεί κάποιος να αναβαθμίσει το όπλο του χωρίς να αλλάξει κάννη γιατί οι καινούργιες προεκτάσεις δεν λειτουργούν με την κάννη από το συνθετικό μοντέλο.

Εκτιμώ ότι του χρόνου θα υποστεί αλλαγές και το μοντέλο με τα συνθετικά ή camo μέρη, άρα θα είναι σε δύο σεζόν στην Ελλάδα με τους ρυθμούς που γίνονται οι παραδόσεις ....!!!!!!!!!!
Και εγώ θέλω να αποκτήσω το Camo Blades γιατί λυπάμαι την ξύλινη 11-87 και την 105 , αρκετά έχουν ταλαιπωρηθεί με τις πέρδικες και τις μπεκάτσες.
Αν και δικανάκιας με όλα τα δικαννα μου customized στα μέτρα μου πιστεύω κη Ρεμινγτον βγάζει τις πιο μαγικές τουφρκιές......!!!!!!!!!!!
Έχω ήδη παραγγέίλει τσοκ BRAIN καμπάνα στον Χρήστο που θα ταιριάζει και στην 11-87 και στην V3.

Καλό Απόγευμα
Παύλο και λοιποί Κερκυραίοι... Μήπως γκρεμίστηκε το όνειρο σας για το τελειωτερο όπλο του αιώνα;;;; Εκτός κ αν τα αμερικανακιά τα φαντάζονται....ή ο Παυλάρας πήρε το νέο βελτιωμένο όπλο :) :)
 
Παύλο και λοιποί Κερκυραίοι... Μήπως γκρεμίστηκε το όνειρο σας για το τελειωτερο όπλο του αιώνα;;;; Εκτός κ αν τα αμερικανακιά τα φαντάζονται....ή ο Παυλάρας πήρε το νέο βελτιωμένο όπλο :) :)
Φίλε μου έχω ήδη ρίξει 4000 φυσίγγια τα πιο πολλά 28 γρ χωρίς κανένα πρόβλημα. Το ίδιο και το άλλο παιδί από τη Κέρκυρα που κυνηγάει φάσσα. Το όπλο μου το έχει ρίξει ο skyfall, o κολλητός μου στο κυνήγι αριστερόχειρας και φανατικός μπερέτακιας και ο φίλος σου ο Μανώλης στη Ν Αφρική χωρίς το παραμικρό προβλημα.
Στην Αμερική μιλάνε για πρόβλημα 10 άτομα στα 100 χιλιάδες πουλημένα όπλα. Όπλο με ισόβια εγγύηση που άμα κάτι δεν σ αρέσει το αλλάζεις αμέσως. Κατά μένα το όπλο είναι άπιαστο σε απόδοση και το ίδιο μου είπαν όσοι το κυνήγησαν και ακόμη ο κοινός γνωστός μας πρωταθλητής σκοποβολης. Δεν νομίζω να έχει ρίξει κανένα άτομα περισσότερα φυσίγγια με το συγκεκριμένο όπλο στην Ελλάδα οπο μένα. Αλλά αν με το ζόρι θέλεις να μου το βγάλεις προβληματικό γιατί έτσι σου αρέσει, βοήθεια σου. AΝ πρόσεξες Ν Αφρική κυνηγούσα χωρίς γυαλιά παρότι είχα μαζί μου και ακόμη δεν τυφλώθηκα.
 
Πάντως η εξυπηρέτηση πελατών της Remington στην Αμερική ειναι παράδειγμα προς μίμηση. Οπλα ακομη κ εκτος εγγυησης τις περισοτερες των περιπτώσεων τα επισκευάζουν χωρις κανένα κοστος κ αμεσα. Οσο για την v3 το μονο που με προβλιματιζει ειναι η πολύπλοκη λειτουργία του κλείστρου της. Τοσο σε θεματα καθαρισμου οσο κ σε προβληματα "νεοτητας" οπου δυσκολα θα ειναι ο εντοπισμος τους, λογο αυτης της πολυπλοκοτητας
 
Πάντως η εξυπηρέτηση πελατών της Remington στην Αμερική ειναι παράδειγμα προς μίμηση. Οπλα ακομη κ εκτος εγγυησης τις περισοτερες των περιπτώσεων τα επισκευάζουν χωρις κανένα κοστος κ αμεσα. Οσο για την v3 το μονο που με προβλιματιζει ειναι η πολύπλοκη λειτουργία του κλείστρου της. Τοσο σε θεματα καθαρισμου οσο κ σε προβληματα "νεοτητας" οπου δυσκολα θα ειναι ο εντοπισμος τους, λογο αυτης της πολυπλοκοτητας
Πολυπλοκο δεν ειναι, πρωτοτυπο θα ηθελα και θελει λιγο χρονο να το μαθεις. Το κλειστρο βγαινει ευκολα, μονο τα πιστονια ειναι ζορικα και θελουν κλειδι. Καθαρισμα στα πιστονια η εταιρεια δηλωνει στις 2500 τουφεκιες. Παντως αξιζει να αφιερωσεις λιγο χρονο να τη λυσεις και να τη δεσεις, το οποιο δεν εκανα στην αρχη.
 
Δηλαδη θα τρελαθουμε τελιως.ΟΤΙ ειδαμε ειναι ονηρο θεηνης νηκτος??Ενταξει δεν ειμαι και επαγγελματιας αλλα 5 πραγματακια τα ξερω ωπος και με μαρτηρες μπροστα πηρα με το σηγκ. οπλο πουλια στα 50-60 τραβερσατα με το ανακοντα μιιντ.Ουτε εμπλοκες ουτε τιποτε. Και σηγουρα εμεις κηνηγαμε πολη περισοτερο απο τα Αμερικανακια.Εγω ξερω τι βλεπω οχι τι λενε. Και απο προσ. εμπ. δεν εχω δει κατι τετιο. Αν δω στο μελον θα το αναφερω αμεσα. το ιδιο και οΠαυλος. δυστιχος στο νησι δεν εχουμε μετοχες τησ ΡΕΜ. μακαρι να ειχαμε. Ελιες εχουμε.ΚΑΙ τολι μου σου ξαναλεω οτι δεν χριαζομαι ΡΕΜ. για να βαρεσω μακρια.;)
 
Καλησπέρα σε όλους.

Συγχαρητήρια για την συνεισφορά στο Forum. Με την πρωτη ευκαιρία θα συστηθώ αναλυτικά και θα γνωριστούμε καλύτερα.

Προς το παρών θα ήθελα να βοηθήσω όσους σκέπτονται να αποκτήσουν την V3 όπως και εγώ αλλά είμαι διστακτικός διότι την έχω "πατήσει " με την 105 CTI II η οποία δούλεψε άψογα από το 2009 μέχρι και το 2013 αλλά μετά άρχισε να βγάζει προβλήματα.
Για να μη βγώ από το θέμα θέλω να ενημερώσω τους φίλους αναγνώστες ότι τα γνωστά προβλήματα μέ τα αέρια στα μάτια των κυνηγών στις βαριές γομώσεις που έιχαν ενφανιστεί σε κάποιες εκδόσεις της Versa Max και συνεχίστηκαν στις V3 με συνθετικό κοντάκι είναι γεγονός που αναφέρεται σε όλα τα μεγάλα Αμερικανικά forums και ιδιαίτερα στο shotgunworld όπου διάφοροι ιδιοκτήτες V3 στα πλαίσια της ισόβιας εγγύησης που παρέχει η Ρεμινγτον επέστρεψαν τα όπλα τους στο εργοστάσιο (Έξοδα αποστολής και επιστροφής πληρωμένα από την εταιρία και παραλαβή από το σπίτι του κατόχου) και μετά από αλλαγή κάννης το πρόβλημα διορθώθηκε!!!!!!
Μετά από ψάξιμο ανακάλυψα οτι ο γνωστός Randy Wakeman στο site του παρουσιάσε δύο τεστ της V3 με ξύλινα μέρη όπου εμμέσως πλην σαφώς παραδέχεται το πρόβλημα το πρόβλημα και παραθέτει φωτογραφίες του όπλου με τις αλλαγές πού έχουν γίνει. Αυτές συνίστανται σε προεκτάσεις των πιστονιών αερίων προς τα εμπρός , νέα σχεδίαση των οπών διαφυγής στο κοντάκι, παρόμοιες με αυτές στη 11-87 , και αλλαγή του μέρους του πιστονιού επι της κάννης χωρίς θυρίδα διαφυγής των αερίων.
Για την διευκόλυνση σας παραθέτω τα σχετικά λινκς αλλά και λινκ όπου μπορείται να καταβάσετε την αναθεώρηση του μάνιουαλ του όπλου όπου περιγράφονται οι αλλαγές που έχουν γίνει.

http://www.randywakeman.com/Review2017RemingtonV3WalnutReviewPartOne.htm


http://www.randywakeman.com/Review2017RemingtonV3WalnutReviewPartTwo.htm


https://www.remington.com/sites/default/files/documents/410252%20-%20V3%20Owners%20Manual%20-%20Rev%202016-02-08%20-%20Wood.pdf


Δυστυχώς τα κακα νέα είναι (κάτι που αναφέρεται ρητώς στο εγχειρήδιο ) ότι δεν μπορεί κάποιος να αναβαθμίσει το όπλο του χωρίς να αλλάξει κάννη γιατί οι καινούργιες προεκτάσεις δεν λειτουργούν με την κάννη από το συνθετικό μοντέλο.

Εκτιμώ ότι του χρόνου θα υποστεί αλλαγές και το μοντέλο με τα συνθετικά ή camo μέρη, άρα θα είναι σε δύο σεζόν στην Ελλάδα με τους ρυθμούς που γίνονται οι παραδόσεις ....!!!!!!!!!!
Και εγώ θέλω να αποκτήσω το Camo Blades γιατί λυπάμαι την ξύλινη 11-87 και την 105 , αρκετά έχουν ταλαιπωρηθεί με τις πέρδικες και τις μπεκάτσες.
Αν και δικανάκιας με όλα τα δικαννα μου customized στα μέτρα μου πιστεύω κη Ρεμινγτον βγάζει τις πιο μαγικές τουφρκιές......!!!!!!!!!!!
Έχω ήδη παραγγέίλει τσοκ BRAIN καμπάνα στον Χρήστο που θα ταιριάζει και στην 11-87 και στην V3.

Καλό Απόγευμα



Αν καταλαβαίνω καλά η ξύλινη έκδοση που πωλειται τώρα στην Ελλάδα εχει διαφορές απο την συνθετική και δεν παρουσιαζει το (ενδεχόμενο) πρόβλημα με τα αέρια.
Αν κανω λάθος διορθώστε με
 
Back
Top