Remington Team

Κανει και με τσοκ .
Έχω ρίξει 3 κουτιά σε στόχο από αυτά όταν είχα πάρει το τσοκ της brain για μονοβολα ρίχνω τα 5 πρώτα δεν βρήκα κανένα στο στόχο βάζω το μαμά τσοκ της Remington τα άλλα 10 ήταν στο στόχο άλλα δεν είχα την ακρίβεια που ήθελα πιστεύω με τσοκ ραβδωτο όμως θα είναι φωτιά....Τώρα για το τσοκ της brain δεν έφταιγε αυτό γτ ο κατασκευαστής μου είχε πει είναι ανάλογο το όπλο σε άλλο όπλο μπορεί να πάνε...Το συγκεκριμένο το έχω δει πολύ άριστο σε benelli m2 53cm κάννη να πηγαίνει φωτιά και με πολλά γουρούνια χτυπημένα με αυτό....Κλωτσο δεν καταλαβαίνεις άλλα εκεί που θα πέσει έκανε άσχημη ζημιά
 
Έχω ρίξει 3 κουτιά σε στόχο από αυτά όταν είχα πάρει το τσοκ της brain για μονοβολα ρίχνω τα 5 πρώτα δεν βρήκα κανένα στο στόχο βάζω το μαμά τσοκ της Remington τα άλλα 10 ήταν στο στόχο άλλα δεν είχα την ακρίβεια που ήθελα πιστεύω με τσοκ ραβδωτο όμως θα είναι φωτιά....Τώρα για το τσοκ της brain δεν έφταιγε αυτό γτ ο κατασκευαστής μου είχε πει είναι ανάλογο το όπλο σε άλλο όπλο μπορεί να πάνε...Το συγκεκριμένο το έχω δει πολύ άριστο σε benelli m2 53cm κάννη να πηγαίνει φωτιά και με πολλά γουρούνια χτυπημένα με αυτό....Κλωτσο δεν καταλαβαίνεις άλλα εκεί που θα πέσει έκανε άσχημη ζημιά
Ραβδωτο τσοκ ναι .
 
Καλησπέρα στους Ρεμί φανς ψάχνω να βρω σετ κοντάκι πάπια σε παραλλαγή βάλτου για την 1100 αλλά δεν βρίσκω πουθενά
Ρώτησα μέχρι στιγμής αντιπροσωπεία...πανά ....και Μανδηλαρά και δεν έχουν έχει κανείς υπόψιν που μπορεί να έχει ετοιμοπαραδοτο γιατί η αναφερόμενοι μου είπαν για τον άλλο μήνα και βλέπουμε....
Καλημέρα αν μπορείς να πάρεις από Αμερική και να στην φέρει Ομογενής που έρχεται
Αλλιώς από Brownells Γερμανίας
 
Κατά σειρά πλαστικά παραλλαγής βάλτου
Cerakote και διόρθωση αυτό το πρόβλημα έτσι έχω σκοπό να το κάνω
Καλημέρα
Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση
Επειδή έχεις τρέλα με τον βάλτο και τα υδρόβια και η Remi 1100 και 11-87, παρουσιάζουν μεγάλο πρόβλημα οξειδώσεων μέσα έξω
Προτείνω με την ακόλουθη σειρά προτεραιότητας κατα την γνώμη μου, φέτος θα φορέσω και το κιτ της Sure Cycle και θα έχω τελειώσει :
1. Κεραμική Βαφή
2. Αλλαγή όλα τα εντόσθια ΙΝΟΧ

https://www.surecycle.com/products/shotguns/sure-cycle-systems/

3. Αλλαγή πλαστικού αναστολέα φυσιγγίων γιατί κολλάει πυρίτιδα και κάνει εμπλοκές.

4. Αν κρίνεις ότι χρειάζεται μεγαλύτερος μοχλός τραβήγματος κλείστρου τύπου Tactical.

5 Διαρκής Έρευνα σε Ευρώπη και Αμερική η και car.gr για πλαστικά μέρη. Ακόμη και Μαύρα να βρεις τα βαφιές με Hydro Paint.

DSCN3363.JPGDSCN3358.JPG
 
Καλημέρα
Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση
Επειδή έχεις τρέλα με τον βάλτο και τα υδρόβια και η Remi 1100 και 11-87, παρουσιάζουν μεγάλο πρόβλημα οξειδώσεων μέσα έξω
Προτείνω με την ακόλουθη σειρά προτεραιότητας κατα την γνώμη μου, φέτος θα φορέσω και το κιτ της Sure Cycle και θα έχω τελειώσει :
1. Κεραμική Βαφή
2. Αλλαγή όλα τα εντόσθια ΙΝΟΧ

https://www.surecycle.com/products/shotguns/sure-cycle-systems/

3. Αλλαγή πλαστικού αναστολέα φυσιγγίων γιατί κολλάει πυρίτιδα και κάνει εμπλοκές.

4. Αν κρίνεις ότι χρειάζεται μεγαλύτερος μοχλός τραβήγματος κλείστρου τύπου Tactical.

5 Διαρκής Έρευνα σε Ευρώπη και Αμερική η και car.gr για πλαστικά μέρη. Ακόμη και Μαύρα να βρεις τα βαφιές με Hydro Paint.

View attachment 27952View attachment 27951
Κόσμημα σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου φίλε μου.....
 
Καλημέρα
Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση
Επειδή έχεις τρέλα με τον βάλτο και τα υδρόβια και η Remi 1100 και 11-87, παρουσιάζουν μεγάλο πρόβλημα οξειδώσεων μέσα έξω
Προτείνω με την ακόλουθη σειρά προτεραιότητας κατα την γνώμη μου, φέτος θα φορέσω και το κιτ της Sure Cycle και θα έχω τελειώσει :
1. Κεραμική Βαφή
2. Αλλαγή όλα τα εντόσθια ΙΝΟΧ

https://www.surecycle.com/products/shotguns/sure-cycle-systems/

3. Αλλαγή πλαστικού αναστολέα φυσιγγίων γιατί κολλάει πυρίτιδα και κάνει εμπλοκές.

4. Αν κρίνεις ότι χρειάζεται μεγαλύτερος μοχλός τραβήγματος κλείστρου τύπου Tactical.

5 Διαρκής Έρευνα σε Ευρώπη και Αμερική η και car.gr για πλαστικά μέρη. Ακόμη και Μαύρα να βρεις τα βαφιές με Hydro Paint.

View attachment 27952View attachment 27951
Εργαλος
 
Άντε μην την φτιάξω και εγώ έτσι την δική μου ...
Με κολάζετε ...
Μετα απο τι συρραφη με tig θα σε ετοιμος για το σκλαβη στη καβαλα για να παμε με τον τελη να το χαιδεψουμε λιγο και μετα στο στελνει αχαχαχαχα α και που σε πες του συγκολλητη να αφησει παχυ γαζι μη το τροχισει να νε ενισχυμενο
 
Καλημέρα
Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση
Επειδή έχεις τρέλα με τον βάλτο και τα υδρόβια και η Remi 1100 και 11-87, παρουσιάζουν μεγάλο πρόβλημα οξειδώσεων μέσα έξω
Προτείνω με την ακόλουθη σειρά προτεραιότητας κατα την γνώμη μου, φέτος θα φορέσω και το κιτ της Sure Cycle και θα έχω τελειώσει :
1. Κεραμική Βαφή
2. Αλλαγή όλα τα εντόσθια ΙΝΟΧ

https://www.surecycle.com/products/shotguns/sure-cycle-systems/

3. Αλλαγή πλαστικού αναστολέα φυσιγγίων γιατί κολλάει πυρίτιδα και κάνει εμπλοκές.

4. Αν κρίνεις ότι χρειάζεται μεγαλύτερος μοχλός τραβήγματος κλείστρου τύπου Tactical.

5 Διαρκής Έρευνα σε Ευρώπη και Αμερική η και car.gr για πλαστικά μέρη. Ακόμη και Μαύρα να βρεις τα βαφιές με Hydro Paint.

View attachment 27952View attachment 27951
Καλημέρα φίλε μου πόσο σου κοστίσε όλο αυτό??
 
Άντε μην την φτιάξω και εγώ έτσι την δική μου ...
Με κολάζετε ...
Μετα απο τι συρραφη με tig θα σε ετοιμος για το σκλαβη στη καβαλα για να παμε με τον τελη να το χαιδεψουμε λιγο και μετα στο στελνει αχαχαχαχα α και που σε πες του συγκολλητη να αφησει παχυ γαζι μη το τροχισει να νε ενισχυμενο
Βρε τρολ και οι δυο σας αφήστε ήσυχους τους «Αμερικανούς». Ο κάθε κυνηγός έχει τα γούστα του. Ένα πράγμα σαν τις γυναίκες, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα στη ζωή οπότε κάνουμε συμβιβασμούς.
 
Βρε τρολ και οι δυο σας αφήστε ήσυχους τους «Αμερικανούς». Ο κάθε κυνηγός έχει τα γούστα του. Ένα πράγμα σαν τις γυναίκες, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα στη ζωή οπότε κάνουμε συμβιβασμούς.
Αν δεν γούσταρα την 1187 θα είχε φάει ήδη σουτ.
Το ότι την κρατάω κάτι σημαίνει ... ;)
Και δεν την κρατάω μόνο για εφεδρεία.

Είναι ωραίο όπλο, με τα δικά της όμως χούγια.
 
Βρε τρολ και οι δυο σας αφήστε ήσυχους τους «Αμερικανούς». Ο κάθε κυνηγός έχει τα γούστα του. Ένα πράγμα σαν τις γυναίκες, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα στη ζωή οπότε κάνουμε συμβιβασμούς.
Προσοπικα εγω θελω μια ρεμη το χω πει ειναι θρυλος απο που προκυπτει το τρολαρισμα μια χαρα καλαμπουρι κανουμε και ετσι οπως με τις γυναικες ετσι και τα οπλα αν δεζητανε και δε παραπονιουντε τα βαριεσε αχαχα
 
Εγω συγκεκριμενα μπαινω στα team οπλων πρωτα απ ολα λογο δημοτικοτητας μολις ανοιγω το φορουμ στης τρις πρωτες θεσεις η ρεμη εχεινκινηση πως να το κανουμε και δευτερων αν δε μου ερεσανε δε θα μπαινα τωτμρα καπιοι κατα καιρους θυμωνουν ε τι να κανω γι τετιους αλωστε βγαλανε την παριμια στου κρεμασμενου το σπιτι δε μιλαμε για σκοινι προχθες ειπε ενα παλικαρι για κανες μπενελλι που ξεκολλησαν ανεσως επιβεβαιοσα σαμπως εγω τα παραγω ρε παιδια αλλα μερηκοι εχουν φαει σκαλωμα με την επιλογη τους καινοτι μονο αυτοι ξερουν καλυτερα και ολα τα συναφοι δεκτον απο μενα και δε σπαζομε ουτε βρυζω ουτε και τοτ αλλο τετιο
 
Καλημέρα
Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση
Επειδή έχεις τρέλα με τον βάλτο και τα υδρόβια και η Remi 1100 και 11-87, παρουσιάζουν μεγάλο πρόβλημα οξειδώσεων μέσα έξω
Προτείνω με την ακόλουθη σειρά προτεραιότητας κατα την γνώμη μου, φέτος θα φορέσω και το κιτ της Sure Cycle και θα έχω τελειώσει :
1. Κεραμική Βαφή
2. Αλλαγή όλα τα εντόσθια ΙΝΟΧ

https://www.surecycle.com/products/shotguns/sure-cycle-systems/

3. Αλλαγή πλαστικού αναστολέα φυσιγγίων γιατί κολλάει πυρίτιδα και κάνει εμπλοκές.

4. Αν κρίνεις ότι χρειάζεται μεγαλύτερος μοχλός τραβήγματος κλείστρου τύπου Tactical.

5 Διαρκής Έρευνα σε Ευρώπη και Αμερική η και car.gr για πλαστικά μέρη. Ακόμη και Μαύρα να βρεις τα βαφιές με Hydro Paint.

View attachment 27952View attachment 27951
Περιμένω μήπως φέρουνε γιατί είπανε στα μέσα του μήνα θα κάνω ένα τηλ την άλλη εβδομάδα.....όσο για το inox αν περαστεί όλο το όπλο ceracote δεν νομίζω ότι θα έχω θέμα.....μοχλό όπλισης δεν θέλω τόσο χοντρό σαν του δικού σου σκέφτομαι για κάτι σαν tony system που είναι λίγο πιο λεπτός.....
 
Περιμένω μήπως φέρουνε γιατί είπανε στα μέσα του μήνα θα κάνω ένα τηλ την άλλη εβδομάδα.....όσο για το inox αν περαστεί όλο το όπλο ceracote δεν νομίζω ότι θα έχω θέμα.....μοχλό όπλισης δεν θέλω τόσο χοντρό σαν του δικού σου σκέφτομαι για κάτι σαν tony system που είναι λίγο πιο λεπτός.....
Ο Διαμαντόπουλος ηταν αντιπρόσωπος ... άλλαξε ;;;;
 
Back
Top