Porting σε Super Pose

Καλή χρονιά σε όλους. Είμαι κάτοχος ενός 686 και σκέφτομαι να κάνω porting στις κάννες του. Έχω όμως έναν ενδοιασμό αν αξίζει. Σε καραμπίνα που το έκανα άξιζε. Θα ήθελα την γνώμη σας.
Πόσους πόντους είναι? Ποιος Ο λόγος?
 
Ναι το έχω σκοπό σε λίγες ημερες να μου φτιαξει ο μαστρο Γιάννης καινούριο κοντακι.
Φτιάξε το κοντάκι πρώτα ρίξε να δεις και αν συνεχίσεις να έχεις θέμα με την αναπήδηση κάνε πορτινγκ .Απλά να γνωρίζεις ότι θα αυξηθεί λίγο ο θόρυβος,ζημιά στο όπλο δε κάνεις καλό κάνεις .Αλλά αν ικανοποιηθείς από το κοντάκι μήπως γλιτώσεις κάνα φράγκο.
 
Φτιάξε κοντάκι και άσε το porting.Σε μία centro που έκανα το μετάνιωσα
Δύο λόγοι υπάρχουν για να μετανιώσεις τέτοια κίνηση
1) Ο αυξημένος θόρυβος σε ενοχλεί
2) Δε φτιάχτηκε σωστά .
Το porting δεν είναι απλά τρυπάμε την κανη αν ήταν έτσι με ένα δράπανο πάγκου θα έκαναν όλοι.
 
Καλή χρονιά σε όλους. Είμαι κάτοχος ενός 686 και σκέφτομαι να κάνω porting στις κάννες του. Έχω όμως έναν ενδοιασμό αν αξίζει. Σε καραμπίνα που το έκανα άξιζε. Θα ήθελα την γνώμη σας.
Στις κάννες αν δεν υπάρχει λόγος δεν κάνουμε μετατροπές. Το 686 είναι ένα τέλειο όπλο, μη το πειράξεις. Κοντάκι φτιάξε, τα άλλα άστα να λειτουργούν καλά.
 
Καλή χρονιά σε όλους. Είμαι κάτοχος ενός 686 και σκέφτομαι να κάνω porting στις κάννες του. Έχω όμως έναν ενδοιασμό αν αξίζει. Σε καραμπίνα που το έκανα άξιζε. Θα ήθελα την γνώμη σας.
Τι γομώσεις βάζεις? Τι κυνήγια κανεις? Τι ύψος έχεις?
 
Άλλαξε η απόδοση ή το καθάρισμα ήταν βάσανο;
Για ποιον λόγο μετάνιωσες?
Δεν είδα καμιά διαφορά στην ανάκρουση ούτε στην κατανομή.Το είχα κάνει στον Ήφαιστο.
 
Last edited:
Back
Top