Perazzi MX-8 / 2000 ή Krieghoff K80 ή Beretta DT-11

Ποιο από τα τρία;

  • Perazzi MX-8/2000

  • Krieghoff K80

  • Beretta DT-11


Results are only viewable after voting.
Υπόθεση κάποιος μπορεί να αγοράσει ένα από τα όπλα του τίτλου....χωρίς να εξειδικεύσουμε κάποια συγκεκριμένο άθλημα (trap - sporting κλπ) για σκοπευτική χρήση... γενική να πω...(το ξέρω οτι δεν είναι σωστό, αλλά με την σκέψη οτι πηγαίνει κάποιος σκοπευτήριο και κάνει το κέφι του χωρίς να προπονειται για τους Ολυμπιακούς αγώνες) και με την προϋπόθεση οτι βρίσκει όλα τα παραπάνω στην ίδια τιμή.......ποιο θα επιλέγατε και γιατί;;;;;
 
Last edited by a moderator:
Δυσκολη επιλογη..αν και μου αρεσουν παρα πολυ τα krieghoff και φαινοντε πολυ στοιβαρα στην κατασκευη δεν ξερω στην περιπτωση που παθει κατι αν υπαρχει πιστοποιημενος οπλουργος στην Ελλαδα γι αυτα..ενω το perazzi που ειναι και η αδυναμια μου στο service δεν πρεπει να ειναι τοσο πολυπλοκα και εχουν και αποσπωμενη σκανδαλοθηκη οποτε ειναι πιο ευκολα επισκευασιμα συν το οτι μπορω να παρω απο το εργοστασιο το κοντακι στα μετρα μου εξ αρχης..οποτε mx2000 με μηκος καννων 76 εκ και πανω
 
Last edited:
Δυσκολη επιλογη..αν και μου αρεσουν παρα πολυ τα krieghoff και φαινοντε πολυ στοιβαρα στην κατασκευη δεν ξερω στην περιπτωση που παθει κατι αν υπαρχει πιστοποιημενος οπλουργος στην Ελλαδα γι αυτα..ενω το perazzi που ειναι και η αδυναμια μου στο service δεν πρεπει να ειναι τοσο πολυπλοκα και εχουν και αποσπωμενη σκανδαλοθηκη οποτε ειναι πιο ευκολα επισκευασιμα συν το οτι μπορω να παρω απο το εργοστασιο το κοντακι στα μετρα μου εξ αρχης..οποτε mx2000 με μηκος καννων απο 76 εκ και πανω
Ο Κώστας ο Λιάκος είναι εκπαιδευμένος στην Krieghoff και πιστοποιημένος, και πολύ καλός οπλουργός κατά γενική ομολογία.
....άρα δεν είναι επιχείρημα για να μειώσεις τις επιλογές σου .sarcastic. :cool:
 
Ο Κώστας ο Λιάκος είναι εκπαιδευμένος στην Krieghoff και πιστοποιημένος, και πολύ καλός οπλουργός κατά γενική ομολογία.
....άρα δεν είναι επιχείρημα για να μειώσεις τις επιλογές σου .sarcastic. :cool:
.sarcastic. .sarcastic. κοιτα αν ειχα τα λεφτα για να παρω ενα ε θα κανα οικονομιες και θα τα περνα και τα 2..εκει θα κολλησουμε;.sarcastic..sarcastic.
 
Προσωπικά λόγω ίσως και εμμονής θα επέλεγα το perazzi σε 81 πόντους κάννη (ίσως και 86 αλλά θα χρειαζόταν και βάρος στο κοντάκι με συνέπεια να ανεβει πολύ το συνολικό βάρος).Καποια στιγμή θα αποκτήσω ένα perazzi όταν έρθουν σωστά οι συγκυρίες!
 
Προσωπικά λόγω ίσως και εμμονής θα επέλεγα το perazzi σε 81 πόντους κάννη (ίσως και 86 αλλά θα χρειαζόταν και βάρος στο κοντάκι με συνέπεια να ανεβει πολύ το συνολικό βάρος).Καποια στιγμή θα αποκτήσω ένα perazzi όταν έρθουν σωστά οι συγκυρίες!
To 81 cm δέν είναι ιδανικό για σκοπευτές που δέν προπονούνται τακτικά .
Κάποιος εδώ βγήκε πολυνίκης -πρωταθλητής με DT 76CM ,άλλαξε αμέσως σε 81 CM λόγω γενικής παγκόσμιας τάσης και έκτοτε αγνοείται ......
 
To 81 cm δέν είναι ιδανικό για σκοπευτές που δέν προπονούνται τακτικά .
Κάποιος εδώ βγήκε πολυνίκης -πρωταθλητής με DT 76CM ,άλλαξε αμέσως σε 81 CM λόγω γενικής παγκόσμιας τάσης και έκτοτε αγνοείται ......
Εχω ρίξει όχι πολύ αλλά με αρκετα dt.81 και με ανθρακόνημα .Σαν το 76άρι το απλό δεν τα βάζω.Με τρέλανε η κίνηση το 76αριού!!!
 
Εχω ρίξει όχι πολύ αλλά με αρκετα dt.81 και με ανθρακόνημα .Σαν το 76άρι το απλό δεν τα βάζω.Με τρέλανε η κίνηση το 76αριού!!!
Kάποια πράγματα δεν τα καταλαμβαίνω .
Αφήνεις έτσι εύκολα ένα όπλο που σ'έκανε πρωταθλητή ρε γμτ ;
Άλλαξε και ο Andras απο R.GAMBA σε BLAZER αλλά αυτοί χρυσοπληρώνονται την αλλαγή .
 
Kάποια πράγματα δεν τα καταλαμβαίνω .
Αφήνεις έτσι εύκολα ένα όπλο που σ'έκανε πρωταθλητή ρε γμτ ;
Άλλαξε και ο Andras απο R.GAMBA σε BLAZER αλλά αυτοί χρυσοπληρώνονται την αλλαγή .
Nαι..και το έχει γεμίσει βαρίδια στην κάννη σαν ζάντα του 1980 μπάς και το φέρει και δεν του φλιπάρει.ΑΛΛΑ το αποτελεσμα μετράει.
 
Nαι..και το έχει γεμίσει βαρίδια στην κάννη σαν ζάντα του 1980 μπάς και το φέρει και δεν του φλιπάρει.ΑΛΛΑ το αποτελεσμα μετράει.
Ωραίο το R.Gamba ,φοβερή κάννη αλλά το εργαλείο (υποκειμενικά) λέγεται DT 11:)
Το R.Gamba βγάζει φοβερές κατανομές .
Σε δοκιμή ίδιου φυσιγγίου Β&P με 3άρι fixed Gamba & 3άρι B725 POLY η διαφορά ήταν απίστευτη .
 
Kάποια πράγματα δεν τα καταλαμβαίνω .
Αφήνεις έτσι εύκολα ένα όπλο που σ'έκανε πρωταθλητή ρε γμτ ;
Άλλαξε και ο Andras απο R.GAMBA σε BLAZER αλλά αυτοί χρυσοπληρώνονται την αλλαγή .
Κ εγινε ν 1 στον πλανητη
 
Δεν λέει 2000S που είναι αλλο όπλο στον μηχανισμό σκανδαλης όπως κ το mx12 κ το mxs τα οποία και τα τρία έχουν κ τις ίδιες εφαρμογές στα κοντάκια.
Οχι κ ιδια φιλε

έτσι ξέρω και εγώ......όπως λέει ο Άρης...για λέγε ρε Δημήτρη.
 
Back
Top