Mossberg Team

Μην υποτιμας την Mossberg.
Eιναι πολυ γνωστη για τα επαναληπτικα και απο'τι φαινεται θελει να μπει και στα αυτογεμες δυνατα.
Η κυνηγητικη εκδοση θα ειναι πολυ φτηνοτερη σιγουρα και επισης η τωρινη τιμη φουσκωνει λογω ελλειψης.
Οι επιτηδειοι τωρα θα σκισουν τους ανυπομονους.
Με πέθανε στις εμπλοκές η θυγατρική της , maverick,7 διαφορετικές εμπλοκές ‼️
 
Την βρηκες την ακρη?
Άκρη έβγαλα με τις τρεις από αυτές....με τις υπόλοιπες 4 ούτε κατά διάνοια....μου έφαγε τα Σκωτια η ρουφιάνα....όταν όμως δεν μπλόκαρε....έριχνε πιο γρήγορα από αυτόματη....το κλείστρο έκανε μόνο του την διαδρομή προς τα πίσω κ η "αδράνεια"έκανε το αριστερό μου χέρι να πάει μόνο του μπροστά.....ούτε αυτό κατάλαβα,πώς κ τι....άσε ,
 
Άκρη έβγαλα με τις τρεις από αυτές....με τις υπόλοιπες 4 ούτε κατά διάνοια....μου έφαγε τα Σκωτια η ρουφιάνα....όταν όμως δεν μπλόκαρε....έριχνε πιο γρήγορα από αυτόματη....το κλείστρο έκανε μόνο του την διαδρομή προς τα πίσω κ η "αδράνεια"έκανε το αριστερό μου χέρι να πάει μόνο του μπροστά.....ούτε αυτό κατάλαβα,πώς κ τι....άσε ,
Ειναι κανουργια? Μεταχειρισμενη?
Ηταν ενταξει και τωρα δεν ειναι?
 
Ειναι κανουργια? Μεταχειρισμενη?
Ηταν ενταξει και τωρα δεν ειναι?
Αγορασμενη καινούργια,,,εξαρχής με χόρευε στο ταψί...άκρη δεν έβγαλε κανείς....την έστειλα αδιαβαστη...αγοράσα μια browning gold hunter κ ησύχασα‼️
 
Αγορασμενη καινούργια,,,εξαρχής με χόρευε στο ταψί...άκρη δεν έβγαλε κανείς....την έστειλα αδιαβαστη...αγοράσα μια browning gold hunter κ ησύχασα‼️
Καλα της εκανες...
Παντως να πω οτι διαβαζω συνεχεια οτι η Mossberg τετοιου τυπου προβληματα τα λυνει στους πελατες της στο Αμερικα
χωρις πολλα πολλα. πολλα παραδειγματα στο νετ επι του θεματος. Εξυπηρετηση πελατων ειναι απιαστη.
Αλλα εδω ειναι Ελλαντα φανταζομαι.
 
Αν έβγαζε και 71 cm κάνη... Νομίζω βγαίνει μόνο με κοντές κάνες.
Κοίτα σε μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα, το όπλο το βρήκα στα 1300 € με 61 πόντους κάννη μονο. Μου αρέσει και αν ήμουν σε φάση να αγοράσω όπλο δεν θα με πείραζε( θα προτιμούσα βέβαια 71 και εγώ). Όμως όλα στη ζωή είναι θέμα οπτικής. Άλλη αλλάζει άντρα για δέκα πόντους διαφορά. Τι να πεις.
 
Φίλος που κυνηγάμε μαζί ζήλεψε το δικό μου 500α και ψήνεται να πάρει κι αυτός....πρόβλημα που βγενουν μόνο με πορτινγκ κάννες!!! Και την ήθελε 66 όπως και την δική μου...μάλλον σε 71 θα πάει.δεν έχει κανένας όπλο με πορτινγκ στην παρέα και ίσως με 66 κάννη βαράει δυνατά στ αυτιά...χάθηκε και μια καλή ευκαιρία από το καρ...αλλά με πορτινγκ.

Οπλαρα.καθε φορά και ειδικά μετά τις παρεμβάσεις παθαίνω πλακα
 
Αν έβγαζε και 71 cm κάνη... Νομίζω βγαίνει μόνο με κοντές κάνες.
Απ' όσο ξέρω έρχεται στα κοντά.ετσι άκουσα.οχι νομίζω είναι κυνηγετική έκδοση .εμένα δεν θα με πείραζε 66 γιατί με τέτοια όπλα κυνηγάω. Για τα λεφτά της δεν αξίζει,στην κατηγορία πας σε ν3. Χαχαχαχα θυμήθηκα με αφορμή αυτό τότε που η μπενελλι έβγαλε την m2 sp και όλοι αρκεί για να έχουν όπλο κόκκινο τρέξαμε και το γυρησανε σε 66 κανες
 
Βρηκα την ομαδα αυτη σημερα κ διαβασα μονοκοπανια ολη την κουβεντα. Νεος κατοχος οπλου γοναμπει νεος κυνηγος με μια mossberg500 πλαστικα μέρη 71εκ καννη porting . Απογοητευμενος θα μπορουσα να πω γιατι μιλατε κατα κανονα για την ημιαυτοματη ή για την maverick ενω εχουμε εναν ελεφαντα στο δωματιο που ειναι η 500! Ενθουσιασμενος γιατι υποψιαζομαι οτι δεν εχουμε κατι να πουμε για το τελειο αυτο οπλο! Φυσικα αστειεύομαι.
 
Απογοητευμενος θα μπορουσα να πω γιατι μιλατε κατα κανονα για την ημιαυτοματη ή για την maverick ενω εχουμε εναν ελεφαντα στο δωματιο που ειναι η 500!
Αν έχεις χρόνο να κοιτάξεις κ το θέμα "επαναληπτικη καραμπίνα" θα βρεις κ εκει σκόρπιες πληροφοριες....

Ενθουσιασμενος γιατι υποψιαζομαι οτι δεν εχουμε κατι να πουμε για το τελειο αυτο οπλο!
Τέλεια όπλα δεν υπάρχουν.......
Υπάρχουν όμως όπλα που ανέδειξαν κάποιες εταιριες στο να γίνουν γνωστές κ να αποκτήσουν μεγάλη φήμη.......
Η mossberg χρωστάει πολλα στην σειρά 500.........
 
Last edited:
Βρηκα την ομαδα αυτη σημερα κ διαβασα μονοκοπανια ολη την κουβεντα. Νεος κατοχος οπλου γοναμπει νεος κυνηγος με μια mossberg500 πλαστικα μέρη 71εκ καννη porting . Απογοητευμενος θα μπορουσα να πω γιατι μιλατε κατα κανονα για την ημιαυτοματη ή για την maverick ενω εχουμε εναν ελεφαντα στο δωματιο που ειναι η 500! Ενθουσιασμενος γιατι υποψιαζομαι οτι δεν εχουμε κατι να πουμε για το τελειο αυτο οπλο! Φυσικα αστειεύομαι.
Τα αυτονόητα παραλείπονται…
 
Βρηκα την ομαδα αυτη σημερα κ διαβασα μονοκοπανια ολη την κουβεντα. Νεος κατοχος οπλου γοναμπει νεος κυνηγος με μια mossberg500 πλαστικα μέρη 71εκ καννη porting . Απογοητευμενος θα μπορουσα να πω γιατι μιλατε κατα κανονα για την ημιαυτοματη ή για την maverick ενω εχουμε εναν ελεφαντα στο δωματιο που ειναι η 500! Ενθουσιασμενος γιατι υποψιαζομαι οτι δεν εχουμε κατι να πουμε για το τελειο αυτο οπλο! Φυσικα αστειεύομαι.
Η mossy δε χρειαζεται συστασεις. Μιλαει μονη της
 
Back
Top