Labrador

View attachment 57741View attachment 57742με την καψούρα μου στο καρτέρι
Κούκλα,να την χαίρεσαι!
Αν κατάλαβα από τη φωτογραφία που είσαι,με την φτέρη που έχει βγάλει το μπαΐρι από πίσω είναι απαραίτητο πλέον το σκυλί.Παλιοτερα ήταν πιο καθαρό το σημείο
 
365 μερες το χρόνο, και 24 ωρες το εικοσιτετράωρο είμαστε μαζι...
Τα εχω στο σπίτι (διαμέρισμα) τα παιρνώ μαζι στην δουλειά, στης διακοπές, σε σπίτια φίλων, στο σουπερ μαρκετ, στο φουρνο, στο κυνηγι, στο σκοπευτήριο, στο ψάρεμα, για φαγητό, για ποτο (ειναι μεγάλες μ....παγίδες)
Και σε ολα αυτα χωρίς λουριά..... Για μενα αυτή η ράτσα ειναι ο "Καναδέζικος σουγιάς"
Έχουν γίνει αναγκαίά στην καθημερινότητα μου, και το μόνο κακο είναι ότι πλέον μεγάλωσαν . . .
Αίσιος βαδιζουμε στα 11 "υπέροχα" χρονιά με την η μανα (Φλερη) και 9 με τον γιο της (Λεκτορ)
 
365 μερες το χρόνο, και 24 ωρες το εικοσιτετράωρο είμαστε μαζι...
Τα εχω στο σπίτι (διαμέρισμα) τα παιρνώ μαζι στην δουλειά, στης διακοπές, σε σπίτια φίλων, στο σουπερ μαρκετ, στο φουρνο, στο κυνηγι, στο σκοπευτήριο, στο ψάρεμα, για φαγητό, για ποτο (ειναι μεγάλες μ....παγίδες)
Και σε ολα αυτα χωρίς λουριά..... Για μενα αυτή η ράτσα ειναι ο "Καναδέζικος σουγιάς"
Έχουν γίνει αναγκαίά στην καθημερινότητα μου, και το μόνο κακο είναι ότι πλέον μεγάλωσαν . . .
Αίσιος βαδιζουμε στα 11 "υπέροχα" χρονιά με την η μανα (Φλερη) και 9 με τον γιο της (Λεκτορ)
να τα χερεσαιιιι φιλαρακιμουυυ να ειναι γερααα,,,,καμια γκομενιτσα σε βγαλανε ωμοςςςς η μωνο παπιαααα.think.
.yelling..sex hard..very funny.
 
ναe τα χερεσαιιιι φιλαρακιμουυυ να ειναι γερααα,,,,καμια γκομενιτσα σε βγαλανε ωμοςςςς η μωνο παπιαααα.think.
.yelling..sex hard..very funny.
Ελα μια μερα θεσ/νικη να στα δώσω να τα πας βολτα κατω στην παραλια στο Λευκο Πυργο
Να ανοιξει λιγο το ματακι σου φιλε μου .yelling.
 
6-F2-BB59-D-C4-FF-4-B2-F-8-DE2-E750-B5580-E77.jpg
 
FB_IMG_1679900991332.jpg
Ξεκινήσαμε πριν 4 χρόνια μία προσπάθεια αρχειοθέτησης και έρευνας των καθαρόαιμων σπάνιελς στην Ελλάδα που χρησιμοποιούνται στο κυνήγι, έτσι φτιάξαμε μία ομάδα στο φέισμπουκ (https://www.facebook.com/groups/922875388102543). Έπειτα προσθέσαμε τα ριτρίβερς, και για να υπάρξει μεγαλύτερη δυναμική και επειδή στην χώρα μας οι δυο αυτές κατηγορίες σκύλων χρησιμοποιούνται σχεδόν για τα ίδια κυνήγια κατά μεγάλο ποσοστό. Στην ουσία ξεκινήσαμε να φτιάχνουμε μία βάση δεδομένων για αυτά τα σκυλιά, ένα 'βήμα' έρευνας και μελέτης γενεαλογιών. Ήρθε η ώρα να πάμε στο επόμενο βήμα, να εξελιχθούμε και να δημιουργήσουμε μία ιστοσελίδα ! Με την ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ του ταπεινού εργάτη χρόνων, της φυλής των σπρίνγκερ , George Kranis φτιάξαμε το www.gundogs.gr. Η ιστοσελίδα είναι δική του προσφορά για τον κυνοφιλικό αυτό σκοπό. Η προσπάθεια συνεχίζεται και σας ευχαριστούμε για την στήριξη σας.
 
Back
Top