Krieghoff

Ο συγκεκριμένος σκοπευτής είναι ο Mark Winser και το όπλο είναι το Krieghoff-Parcours και οχι το Sporting..Σε κανά μήνα θα το έχουμε.. Ο Mark αν και μικρός έχει πολλές καλές επιδόσεις στην Αγγλία και οχι μόνο.. Μάλιστα σε έναν αγώνα εκτός του χρηματικού επάθλου κέρδισε και ένα Range Rover..Το θέμα είναι πως το κέρδισε? Σε ενα γήπεδο με Xtreme ντουμπλέδες βγήκε εκπρόσωπος της Rover και είπε όποιος κερδίσει αλλά στο συγκεκριμένο γήπεδο κάνει πάνω απο 23 θα κερδίσει ένα καινούργιο αμάξι..Ο Winser οχι μόνο κέρδισε αλλά έκλεισε και στο δυσκολοτερο γήπεδο με 25αρι..Σας παραθέτω το βίντεο..


 
Παραλάβαμε σημερα και το K-80 Parcours..Παιδιά σας μιλώ ειλικρινά οτι ειναι οτι πιο όμορφο εχω πιάσει στην ζωη μου!! Δεν υπαρχει αυτο το όπλο.. Καλά να μαι του χρόνου θα το παράγγειλω.. Αξιζει να ερθεται να το πιάσετε και να το ρίξετε..Πιστέψτε με!
 
Παραλάβαμε σημερα και το K-80 Parcours..Παιδιά σας μιλώ ειλικρινά οτι ειναι οτι πιο όμορφο εχω πιάσει στην ζωη μου!! Δεν υπαρχει αυτο το όπλο.. Καλά να μαι του χρόνου θα το παράγγειλω.. Αξιζει να ερθεται να το πιάσετε και να το ρίξετε..Πιστέψτε με!


Krieghoff K-80 Parcours - Shooting Sportsman
http://www.shootingsportsman.com/krieghoff-k-80-parcours/
 
Δευτέρα αναχωρώ μαζί με τον Οπλουργό της Max Gear Κώστα Λιάκο για Γερμανία. Ο λόγος είναι εκπαίδευση και ξενάγηση στου χώρους του εργοστασίου της Krieghoff.. Ελπίζω να φέρω μπόλικο φωτογραφικό υλικό! Αν μπορέσω θα πάω και στο κλειστό σκοπευτήριο με την παρουσία του Phil Krieghoff να ρίξω καμιά τουφεκιά και να δω αυτό το μοναδικό θέαμα και κόσμημα απο κοντά.
 
Nα μου στείλεις ένα βιντεάκι που παίζεις κανέναν ντουμπλέ ανάποδα να τους το δείξω εκει που θα παω! .ha ha ha.
Επειδη σε βλεπω λιγο πεσμενο τελευταια θα σου φτιαξω ενα ευκολο σχηματακι για τις 22 να το ριξεις με δεμενα ματια... .ass..sarcastic.
 
Eχει αρκετο ενδιαφερον... ;) Μεταδοτικοτατος κ ευχαριστος οπως παντα ο Λεωνιδας Μητσιαλης κανει το χρονο του βιντεο να κυλαει σαν νερο...
Προσωπικά στα Krieghoff, δεν μου αρέσει τόσο η γραμμή τους, αυτό βέβαια έγκειται καθαρά στην προσωπική μου αισθητική και δεν έχει καμιά σχέση με την ύψιστη ποιότητα κατασκευής που έχουν, σε κάθε σημείο τους.
Ποιοτικά, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από ένα Perazzi ή ένα B25, παρότι που στην Ελλάδα δεν είναι τόσο γνωστό όσο τα άλλα δύο.

Οσο αφορά τον κ. Μητσιάλη, σε 2-3 DVD που τον έχω δει, πραγματικά έχει το χάρισμα της μεταδοτικότητας, πόσο μάλλον στη διαπροσωπική επαφή...
Το χάρισμα της μεταδοτικότητας σε μεγάλο βαθμό το έχω δει (μέσα από DVD) και στον κ. Γιάννη Λοβέρδο
 
Προσωπικά στα Krieghoff, δεν μου αρέσει τόσο η γραμμή τους
φιλε επειδή εχω ριξει με Κριγκοφ και τυχαινει να εχω και οπλα εφαμιλης αξιας και ποιοτητας ένα θα σου πω , την αισθηση στα χερια που εχει αυτό το οπλο την αισθηση της σκανδαλης του αλλα και το ποσο μειωνονται οι προσκοπευσεις αλλα και την ποιοτητα της τουφεκιας του δεν την εχει κανενα οπλο , ισως συναγωνίζεται με μονο ένα πολύ ξακουστο , αξιζει κάθε ευρω της αξιας του , απογειωνεται στα χερια ενός σκοπευτή που ξερει να το ριξει , βλέπεις η φεραρι θελει και αναλογο πιλοτο
 
Last edited:
φιλε επειδή εχω ριξει με Κριγκοφ και τυχαινει να εχω και οπλα εφμιλης αξιας και ποιοτητας ένα θα σου πω , την αισθηση στα χερια που εχει αυτό το οπλο την αισθηση της σκανδαλης του αλλα και το ποσο μειωνονται οι προσκοπευσεις αλλα και την ποιοτητα της τουφεκιας του δεν την εχει κανενα οπλο , ισως συναγωνίζεται με μονο ένα πολύ ξακουστο , αξιζει κάθε ευρω της αξιας του , απογειωνεται στα χερια ενός σκοπευτή που ξερει να το ριξει , βλέπεις η φεραρι θελει και αναλογο πιλοτο
Εννοείτε Δημήτρη, η αισθητική του καθενός μας, δεν έχει σχέση με την ποιότητα και την εργονομία ενός όπλου...
Σίγουρα τα Krieghoff είναι όπλα ύψιστης ποιότητα και όπως γράφεις και ΄συ που το ριξες είναι στο υψηλότερο επίπεδο εργονομίας και χρηστικότητας.
Απλά σαν κυνηγός και στο θέμα όπλου βλέπω τα πράγματα και λίγο με την κυνηγετική τους ματιά...
ενώ ο σκοπευτής βλέπει τα πράματα με ψυχρά αντικειμενικά κριτήρια, τι θα τον βοηθήσει δηλαδή να σπάσει περισσότερα πιάτα, ο κυνηγός πέρα από την αποτελεσματικότητα, τα βλέπει και λίγο ρομαντικά, να αρέσει στο ''μάτι'' το όπλο που κρατάμε στον κυνηγότοπο, να μας αρέσει αισθητικά το σκυλί μας, ακόμα-ακόμα να μας αρέσει το κυνηγοτόπι που κυνηγάμε...
Σίγουρα μια Φεράρι που τρέχει στην πίστα θέλει και τον ανάλογο οδηγό αγώνων, μιας και αυτή είναι ένα όχημα στημένο για πίστα και αγώνες...
Όπως θέλει και τον ανάλογο οδηγό ένα σκληροτράχηλο 4Χ4 που φτιάχτηκε να σκαρφαλώνει στα γκρεμια του ραλι Παρίσι-Ντακάρ...
Έκαστος στο είδος του...
 
Back
Top