HW 90 CUSTOM N.2

Μια ακομη χειροποιητη κατασκευη κοντακιου σε ενα ακομα 90αρι εσωτερικα περιποιημενο απο τον μαιτρ στην Ελλαδα Γιωργο Γκουτη.
Κομματι Ελληνικης καρυδιας δουλεμενο και αυτο απο εμενα με προσθετα απο ξυλο Batuk και Venge.
Πελμα απο την Pachmayr ......κοψιμο ψαθας σε συνδιασμο με stippling και φινιρισμα λινελαιου.
Αλλο ενα 90αρι που εγινε μοναδικο και εδωσε χαρα και απολαυση στον ιδικτητη του!!!!!!

1710087424372.jpeg
1710087519291.jpeg
1710087613103.jpeg1710087688293.jpeg1710087746930.jpeg
 
Ποιο παλιά βλέπαμε και δουλειές του Γιάννη. Που είναι ρε παιδιά αυτές οι δημοσιεύσεις. Κακώς που δεν αποθήκευσα φώτο. Δουλειές που χαίρεστε να τις βλέπεις. Ηρακλή δεν σε ξέρω,αλλά είναι σαν να,σε γνωρίζω μέσα από την τέχνη σου.
,
 
Δυστιχως υπαρχουν καποιοι ''περιορισμοι'' απο την διαχειρηση και δεν μπορω να ανεβαζω ολες τις εργασιες μου στα κυνηγετικα οπλα......ισως ''καποιοι'' ενοχληθηκαν.
Σ'αυτή τη χώρα, αντί να προβάλλουμε το όμορφο και την καλή δουλειά,τα θάβουμε.
 
Δυστιχως υπαρχουν καποιοι ''περιορισμοι'' απο την διαχειρηση και δεν μπορω να ανεβαζω ολες τις εργασιες μου στα κυνηγετικα οπλα......ισως ''καποιοι'' ενοχληθηκαν.
Αυτό δεν το κατάλαβα. Η διαχείριση επιβάλει τι θα αναρτούμε και τι όχι. Υποτιθετε ότι ο δημόσιος λόγος είναι ελεύθερος. Ας το κλείσουν τότε ,η να το κάνουν ιδιωτικό.
 
Φοβερή δουλειά φίλε. Αν και προτιμώ πιο λεπτοκομμένη σιλουέτα έχει και αυτήν την χάρη του!
Στο συγκεκριμενο ειναι υπερ εστω και αυτο το λιγο παραπανω ξυλο....αποσβαινει τον κραδασμο περισσοτερο....αλλα υπαρχει και ενας αλλος λογος που εγινε πιο χοντρο...............αργωτερα μπορει να θελησω να αλαξω το εξωτερικο σχημα και σε μεγεθος αλλα και σε ψαθες οποτε εχω ''ψωμι'' να δουλεψω.;)
 
Αυτό δεν το κατάλαβα. Η διαχείριση επιβάλει τι θα αναρτούμε και τι όχι. Υποτιθετε ότι ο δημόσιος λόγος είναι ελεύθερος. Ας το κλείσουν τότε ,η να το κάνουν ιδιωτικό.
Μαλλον ''ενοχληθηκαν'' καποιοι ''επαγγελματιες'' ......ομως το οξυμορο ειναι πως δεν υπαρχει στην Ελλαδα επαγγελματιας κοντακας........εκτος αν νομιζουν οι οπλουργοι πως ειναι και κοντακαδες.
 
Back
Top