FAIR ISIDORO RIZZINI

Καλησπέρα σε όλη την παρέα ,

Σήμερα πρώτη μέρα στο βουνό με το νέο δικανάκι μου ! Λοιπόν , το όπλο (LX 600 deluxe ) με κάνες 60 εκατοστά είναι τρομερά ζυγισμένο , η ανακρουση πολύ γλυκιά λόγο των επιμηκινμένων κονων με καταπληκτική κατανομή . Μηχανισμός πολυ στιβαρός , σκληρό παρα πολυ ακόμα θελει να στρώσει εχει μπει και το γρασσάκι του .
Υπάρχει ομως και το αλλά ! Η βαφή των κανών έχει λεκέδες και σε καποια σημεία διχρωμίες σαν να είχε σκουριά και να φτιάχτηκε βέβαια κατι τετοιο δεν εγινε γιατι ειναι ολοκαίνουργιο ... Αυτο μόνο το αρνητικό κατα τα αλλα πολυ καλό .
 
Νικο καλοριζικο... Βαλε κ καμια φωτο να το δουμε αν θες...
Σιγουρα οι καννες ειχαν αυτο που λες κ οχι απλα καποιο γρασσο που ειχε μεινει καιρο κ με ενα καλο σκουπισμα με λαδωμενο πανι θα φυγει...
 
Φωτογραφίες εχω προσπαθήσει αλλα δεν τα καταφέρνω ... Στην αρχη πίστευα και γω οτι ηταν απο γράσο αλλα δεν ειναι αμα καταφέρω να βαλω φωτο Άρη θα το καταλαβεις ..
 
image.jpg
[/url] [/IMG]
 
Α και στην κάτω κάνη εχει μια γρατζουνιά μεσα στο χρώμιο την υπολογίζω κανα 5αρι εκατοστά ... Γενικα το φινίρισμα τους ειναι κάπως φτωχό ...
 
Νίκο δεν θέλω να σε επηρεάσω αρνητικά, αλλά μήπως να μιλούσες στο άτομο που το αγορασες ότι και να ναι λεφτά έδωσες και από ότι λες βλέπεις πολλές αβαριες, εγώ θα απαιτουσα αλλαγή,καινούργιο όπλο δεν δικαιολογειτε.
 
Μεσα μια παρα πολυ λεπτή γραμμουλα και το εξω δεν φαινετε τιποτα εκτος αν ριχτεί το φως ετσι οπως το έδειξα , θα στειλω στους Ιταλούς να δω τι θα πούνε
 
όπλο καινούργιο αποθηκευμένο μεγάλο χρονικό διάστημα με μηδενική φροντίδα συντήρησης
η γραμμή στην κάννη αν έχει αφαιρέσει χρώμιο με τον καιρό θα βγάλει σκουριά
θα έλεγα να το κοιτάξεις πρώτα με αυτόν που στο πούλησε μετά με ένα καλό και έμπειρο οπλουργό,τον Ιταλό άστον τι απάντηση να σου δώσει αν δεν το δεί
 
Last edited:
Νίκο καλορίζικο!
Αν και δεν θέλω να σε στεναχωρήσω και να σου χαλάσω τη χαρά του καινούριου όπλου αλλά και η δική μου γνώμη είναι ότι δεν έπρεπε να το πάρεις καν από το κατάστημα το όπλο.
Ο αποχρωματισμός στις κάννες και το σπασμένο χρώμιο (εάν είναι σπασμένο) δεν δικαιολογούνται για καινούργιο όπλο, υποτίθεται γιαυτό παίρνεις καινούργιο όπλο για να μην έχει τέτοιες ατέλειες...
καλό ήταν να μην το είχες ντουφεκίσει και να το γυρνούσες στο κατάστημα που το πήρες και να ζητούσες αντικατάσταση.
Πήγαινέ το πάντως και σ' ένα οπλουργό που εμπιστευεσαι να σου πει τη γνώμη του...
 
Νίκο καλορίζικο!
Αν και δεν θέλω να σε στεναχωρήσω και να σου χαλάσω τη χαρά του καινούριου όπλου αλλά και η δική μου γνώμη είναι ότι δεν έπρεπε να το πάρεις καν από το κατάστημα το όπλο.
Ο αποχρωματισμός στις κάννες και το σπασμένο χρώμιο (εάν είναι σπασμένο) δεν δικαιολογούνται για καινούργιο όπλο, υποτίθεται γιαυτό παίρνεις καινούργιο όπλο για να μην έχει τέτοιες ατέλειες...
καλό ήταν να μην το είχες ντουφεκίσει και να το γυρνούσες στο κατάστημα που το πήρες και να ζητούσες αντικατάσταση.
Πήγαινέ το πάντως και σ' ένα οπλουργό που εμπιστευεσαι να σου πει τη γνώμη του...


Δεν φαινετε τιποτα αν δεν πεσει πανω φως ! Αυτο θα κανω και ισως παω και σε αλλο οπλο γιατι ολο αυτο με στεναχωρησε
 
Καλησπέρα σας ,
Καταρχάς να πω ενα μεγαλο ευχαριστώ στον αντιπρόσωπο το Κ.Βερυκάκη για την αντιμετώπιση του γιατι ηταν παραδειγματική !
Το οπλο δεν εχει τιποτα το εχουν ολα αλλα ποιο πολύ και αλλα ποιο λιγο στο ιδιο σημειο ακριβώς ειναι διαφορά χρώματος που ξαναλέω φαινετε μονο με κόντρα φως λογο αλλου υλικού λογο συγκολήσεως στο μέταλλο . Η γρατζουνιά μεσα ειναι ανεπεσθιτη το είδαμε παρεα και με οπλουργό !! Και μου ειπε πως μεσα στα 5 χρονια εγγύηση που μου δινει οτι και να συμβεί μου αλλάζει όπλο!

Πραγματικά τετοια αντιμετώπιση δεν είχα ξανασυναντήσει ουτε σε όπλα των 7-8000 που εχω αλλάξει ...
 
Καλησπέρα σας ,
Καταρχάς να πω ενα μεγαλο ευχαριστώ στον αντιπρόσωπο το Κ.Βερυκάκη για την αντιμετώπιση του γιατι ηταν παραδειγματική !
Το οπλο δεν εχει τιποτα το εχουν ολα αλλα ποιο πολύ και αλλα ποιο λιγο στο ιδιο σημειο ακριβώς ειναι διαφορά χρώματος που ξαναλέω φαινετε μονο με κόντρα φως λογο αλλου υλικού λογο συγκολήσεως στο μέταλλο . Η γρατζουνιά μεσα ειναι ανεπεσθιτη το είδαμε παρεα και με οπλουργό !! Και μου ειπε πως μεσα στα 5 χρονια εγγύηση που μου δινει οτι και να συμβεί μου αλλάζει όπλο!

Πραγματικά τετοια αντιμετώπιση δεν είχα ξανασυναντήσει ουτε σε όπλα των 7-8000 που εχω αλλάξει ...
Άντε και τσάμπα σε ανησυχήσαμε ρε φίλε.
Αφού σου έφυγε και η αμφιβολία από το μυαλό, βουρ στο βουνό να ευχαριστηθείς το οπλάκι σου.
 
Back
Top